Keystone logo

25 Yüksek Lisans programlar içinde Sağlık Hizmeti Alternatif Tıp Tamamlayıcı Tıp 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sağlık Hizmeti
  • Alternatif Tıp
  • Tamamlayıcı Tıp
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (25)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sağlık Hizmeti Alternatif Tıp Tamamlayıcı Tıp

Bir lisans programından elde edilen bilgi yeterli olmadığında, bir sonraki aşama bir yüksek lisans programına kayıt yaptırmak için bir sonraki adım olabilir. Bir yüksek lisans, çalışılan konuda yüksek bir uzmanlık seviyesini belgeleyen yüksek lisans düzeyinde bir başarıdır.

Tamamlayıcı Tıpta Üstat Nedir? Tamamlayıcı tıp, geleneksel tıbbi tekniklerle birlikte veya bunlarla birlikte çalışabilen herhangi bir sayıda alternatif tıbbi uygulamayı içerir. Tamamlayıcı tıpta bir derece programı örneği, Akupunktur Ustasıdır. Bu derece için, öğrenciler vücut boyunca chi akışını ve akupunkturda kullanılan meridyen noktalarının yerlerini öğrenir. Geleneksel Çin tıbbında kullanılan otlar bilgisi de programın önemli bir parçasıdır.

Tamamlayıcı Tıpta uzman olan kişiler, hastaları uygun şekilde değerlendirmeyi ve bunları diğer tıp uzmanlarına ne zaman yönlendireceklerini bilmeyi öğrenirler. Akupunktur tedavilerini güvenli ve etkili bir şekilde uygulayabilirler. Mezunlar, kendi başlarına özel bir uygulama açmak için gerekli yönetim becerilerine sahip olabilirler.

Tamamlayıcı tıpta yüksek lisans programları, bir dizi maliyete sahiptir ve bunlar, okulun bulunduğu yerlerin yanı sıra, eğitim ve konut gibi şeylerden de etkilenmektedir. Mali açıdan sağlıklı bir karar, farklı kurumları bir ölçüde araştırmayı gerektirebilir.

Bütünleyici tıp geniş bir aralıkta yayılır ve tamamlayıcı tıpta her türlü derece belirli bir niş doldurmaya yol açabilir. Örneğin, akupunktur konusunda eğitim almış olanlar bir sağlık kliniğinde iş bulabilir veya kendi uygulamalarına başlayabilirler. Yüksek lisans derecesine sahip olanlar için de eğitimde iş vardır. Bu dereceleri öğreten kurumlar da deneyim sahibi ve eğitmenlere danışabilecek yöneticilere ihtiyaç duyarlar.

Tamamlayıcı Tıpta bir Master'a yönelik kredileri yerine getirmek için çevrimiçi ders almak, yoğun bir programa uyum sağlamak için iyi bir yoldur. Ayrıca, öğrenciler daha uzak okullardan derslere kayıt olabilirler. Başlamak için, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurunuz.