Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 20 Yüksek Lisans programlar içinde Diş Hekimliği 2023

20 Yüksek Lisans programlar içinde Diş Hekimliği 2023

genel bakış

Öğrenciler belirli bir alanda uzmanlaşmak için çoğu zaman yüksek lisans derecesi alırlar. Bu eğitim, öğrencilerin proje ve pozisyonları daha fazla sorumluluk alarak üstlenmelerini ve maaş umutlarını arttırmalarını sağlayabilir. Doktora derecesi almak isteyen öğrenciler önce yüksek lisans derecesi almalıdır.

Dişhekimliği Yüksek Lisans Programı Nedir? Diş hekimliği, ağız sağlığı üzerine odaklanmaktadır: örneğin ağız boşluğundaki hastalıkların teşhisi, önlenmesi ve tedavisi gibi konuları içerir. Yüksek lisans öğrencileri, oral implantlar ve ağız biyolojisi gibi alanlarda uzmanlaşmak için ders alabilirler. Öğrenciler bu programlarda yaklaşık iki yıl okumaktadırlar. Sınıflar yoğun araştırma dersleri ve uygulamalı hasta bakımı gibi staj olanaklarını içermektedir.

Bir diş hekimliği programını tamamlamanın birçok avantajı vardır. Örneğin, öğrenciler araştırma becerilerini geliştirir ve onları ilgilendiren bir alanda uzmanlaşabilirler. Ayrıca, mükemmel kariyer fırsatları yakalayabilir ve daha yüksek maaşlarla çalışabilirler.

Birçok ülkedeki üniversiteler diş hekimliğinde yüksek lisans derecesi sunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler program maliyetlerini ya da araştırma koşullarını öğrenmek için okullarla iletişime geçmelidirler. Öğrenciler, ihtiyaçlarına en uygun programı bulabilmek için program gereksinimlerini anladıklarından emin olmalıdırlar.

Üst düzey dişhekimliği diplomalarını tamamlayan öğrenciler, genel diş hekimleri olarak çalışmayı seçebilirler. Diğer öğrenciler, ortodonti, kozmetik diş hekimliği veya ağız ve çene cerrahisi gibi bir uzmanlık eğitimi alırlar. Dişhekimleri, çok küçük yaştaki çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki hastayla çalışırlar. Bazıları kendi uygulamalarını yürütür ve yalnız çalışırlarken, bazıları ortaklarına ve / veya küçük personele sahiptir. Bazıları yardımcı diş hekimleri olarak çalışmaktadır. Birçok diş hekimi kolejlerde ders verir ve dişhekimliği öğrencilerini denetleyebilir.

Dişhekimliği öğrencileri part time yada full time ders alabilirler. Bazı dersler için uygulamalı eğitim gerekmektedir fakat birçok program bazı dersler için online öğrenme seçeneği de sunmaktadır. En iyi programları bulmak için aşağıdaki seçenekleri inceleyin ve seçtiğiniz okulun kabul ofisiyle başvuru formunu doldurarak doğrudan iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sağlık Hizmeti
  • Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (20)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı