Keystone logo

5 Yüksek Lisans programlar içinde Sağlık Hizmeti Ruh Sağlığı Hizmetleri Psikoloji Davranış Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sağlık Hizmeti
  • Ruh Sağlığı Hizmetleri
  • Psikoloji
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sağlık Hizmeti Ruh Sağlığı Hizmetleri Psikoloji Davranış Bilimleri

Yüksek lisans derecesi, lisansüstü çalışmanın ilk seviyesidir. Belirli bir konu hakkında önemli bilgi sahibi olmak veya iş beklentilerini geliştirmek isteyen öğrenciler, bu gelişmiş öğrenmeyi 18 ila 24 aylık bir süre için üstlenebilirler.

Öyleyse, Davranış Bilimi'nde bir Master nedir? Sosyal bilimlerde veya eğitimine devam etmek isteyen benzer konularda lisans dereceleri olanlar için tasarlanmış bir lisans programıdır. Bu dersi alan öğrenciler genel olarak alanda çalışmak için gerekli olan etik ve profesyonelliği tartışırlar. Ayrıca psikolojik konular için çeşitli araştırma yöntemlerini ve etkili müdahale biçimlerini öğrenebilirler. İkinci yıl boyunca, öğrenciler aile terapisi veya psikoterapi gibi farklı popülasyonları veya disiplinleri inceleyerek daha fazla uzmanlaşma fırsatına sahip olabilirler.

Mezunlar, her yaştan ve ekonomik durumdan insanlarla konuştukları için büyük iletişimciler olabilirler. Aynı zamanda eleştirel düşünme ve araştırma becerilerini geliştirebilirler. Bu yetenekler kariyer gelişim şansını artırabilir ve mezunların insanların yaşamlarında anlamlı ve kalıcı bir fark yaratabilmelerine yardımcı olabilir.

Bir yüksek lisans derecesi almak bir yatırımdır, ancak genellikle iyi bir tanesidir. Maliyetler, kuruma ve programın süresine bağlı olarak büyük ölçüde farklılık gösterdiğinden, öğrenciler mevcut öğrenim ücretleri için okullara danışmalıdır.

Davranış bilimlerinde yüksek lisans derecesi ile mezun olanlar, birçok kariyer için onları donatıyorlar, ancak en yaygın yollardan biri, aile danışmanlığı veya ergenlik davranışı gibi bir uzmanlığa sahip bir psikolog haline geliyor. Diğer mezunlar, davranışsal ve zihinsel sağlık danışmanları olarak işleri takip ederler veya rehabilitasyon danışmanları olurlar. Davranışsal araştırmalarda yapılması gereken çok iş var. Bazı mezunlar sosyal yardım programlarının direktörleri olmak veya önleyici mevzuat için çalışmak için lobicilerle işbirliği yapmak isteyebilirler.

Çoğu kolej ve üniversite yüksek lisans programları sunar ve öğrenciler yoğun kurs çalışmalarına ve stajlara katılırken genellikle mükemmel rehberlik sağlar. Hem zaman hem de yerde esneklik sağlayan birçok çevrimiçi seçenek vardır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.