Keystone logo

Sağlık Yüksek Lisans Derecenizi

ne çalışmalı
Nerede çalışmalı

Popüler Sağlık Ustası

Sağlıkta yüksek lisans dereceleri , hastanelerde, kliniklerde, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda veya diğer sağlık kuruluşlarında olsun, sağlık alanında kariyerlerini ilerletmek isteyen öğrencilere yöneliktir.

Sağlıkla ilgili belirli bir disiplinde derinlemesine çalışma yoluyla, sağlık programlarında yüksek lisans, öğrencileri endüstride veya üniversite düzeyinde bir araştırma kariyerine hazırlar. Sağlık alanında yüksek lisans programları için bir sağlık tesisinde veya laboratuvarda pratik deneyimin zorunlu olması yaygındır. Çalışma programları tam zamanlı, yarı zamanlı, çevrimiçi veya uzaktan eğitim formatlarında yönetilir.

Sağlık programlarında yüksek lisans, tıp, beslenme, sağlık yönetimi, psikiyatri, hemşirelik, veterinerlik veya fizyoterapi gibi çok sayıda uzmanlık sunar. Diğer popüler uzmanlıklar arasında biyo-medikal mühendisliği, tıbbi laboratuvar çalışmaları, radyoloji ve alternatif tıp bulunmaktadır.

Sağlık programlarında Master'ın çeşitliliği bunaltıcı olabilir - ama bunun sizi durdurmasına izin vermeyin! Gereksinimlerinize en uygun çalışma programını bulmak için, dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından sunulan sağlık alanındaki en popüler Yüksek Lisans programlarından bazılarına göz atarak başlayın.

En İyi Yüksek Lisans Sağlık Programları

Sağlık çalışmalarında Master üç ana dala ayrılabilir: doğrudan sağlık, araştırma ve yönetim. Doğrudan sağlıkta en popüler Yüksek Lisans programları Tıp, Hemşirelik ve Diş Hekimliği'dir. Eczacılıkta yeni ilaç ve tedavilerin geliştirilmesine odaklanan yüksek lisans programları da yüksek talep görmektedir. Son olarak, sağlık yönetimindeki popüler programlar, tıbbi bilgileri iş ile birleştirir.

En İyi Ana Sağlık Ülkeleri

Dünyanın en iyi üniversitelerinde, kolejlerinde, işletme okullarında ve diğer eğitim kurumlarında çok çeşitli Sağlıkta Yüksek Lisans programları mevcuttur. Sağlıkla ilgili bir alanda yüksek lisans derecesi almak için en popüler eğitim yerlerinden bazılarına göz atarak gereksinimlerinize en uygun programı aramaya başlayın.

En İyi Sağlık Şehirleri

Eğitim hedefiniz için, en iyi üniversite ve kolejlerden bazıları tarafından Sağlıkta Yüksek Lisans programlarının sunulduğu çok sayıda şehir arasından seçim yapabilirsiniz. Aşağıda listelenen şehirlerde özellikle sağlık öğrencileri arasında popüler olarak kabul edilen eğitim seçeneklerine göz atarak sağlıkla ilgili bir alanda yüksek lisans aramanızı daraltın.