Keystone logo

15 Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Fizyoterapi Spor Terapisi 2024

filtreler

filtreler

  • Sağlık Hizmeti
  • Fizyoterapi
  • Spor Terapisi
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (15)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Fizyoterapi Spor Terapisi

Spor Terapisi Nedir?
Spor terapisi, bireyin fiziksel ve zihinsel sağlığını iyileştirmek için fiziksel aktivite ve egzersizin kullanılmasıdır. Yaralanmaları önlemek veya tedavi etmek, performansı artırmak ve sağlıkla ilgili diğer hedeflere ulaşmak için kullanılabilir. Spor terapistleri, sporcular, antrenörler ve ebeveynler dahil olmak üzere çeşitli müşterilerle çalışır. Ayrıca doktorlar ve fizyoterapistler gibi diğer sağlık uzmanlarıyla da çalışabilirler.

Spor Terapisi derecesi ile ne yapabilirim?
Spor terapisinde bir derece, bir spor terapisti, antrenör veya fizyoterapist olarak bir kariyere yol açabilir. Mezunlar ayrıca doktorlar ve fizyoterapistler gibi diğer sağlık uzmanlarıyla da çalışabilirler.

Neden Spor Terapisi Çalışmalı?
Spor terapisi önemlidir çünkü bireyin fiziksel ve zihinsel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir ve yaralanmaları önlemeye veya tedavi etmeye ve performansı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Spor terapistleri, sporcular, antrenörler ve ebeveynler dahil olmak üzere çeşitli müşterilerle çalışır. Spor terapistleri, fiziksel ve zihinsel sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için müşterilerle birlikte çalışır. Ayrıca doktorlar ve fizyoterapistler gibi diğer sağlık uzmanlarıyla da çalışabilirler.
Spor Terapisi dereceleri
Spor terapisi dereceleri önlisans, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde mevcuttur. Önlisans ve lisans programlarının tamamlanması genellikle iki ila dört yıl sürerken, yüksek lisans programlarının tamamlanması altı yıla kadar sürebilir. Spor terapistlerinin tipik olarak çalıştıkları eyalette lisans almaları gerekir.

Spor Terapisi derecem sırasında ne çalışacağım?
Bir spor terapisi lisans programı sırasında öğrenciler anatomi, fizyoloji ve kinesiyoloji dersleri alacaklar, ayrıca yaralanma önleme ve tedavisinin yanı sıra performansın nasıl geliştirileceğini de öğrenecekler. Spor terapistlerinin tipik olarak çalıştıkları eyalette lisans almaları gerekir.