Keystone logo

1 Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Podiyatrik Tıp Podiyatrik Spor Hekimliği 2024

filtreler

filtreler

  • Sağlık Hizmeti
  • Podiyatrik Tıp
  • Podiyatrik Spor Hekimliği
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular degree type

Popular study format

Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Podiyatrik Tıp Podiyatrik Spor Hekimliği

Podiatrik Spor Tıbbı Nedir?
Podiatrik spor hekimliği, spor ve egzersize bağlı ayak ve ayak bileği yaralanmalarının önlenmesi, teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen pediatri dalıdır. Podiatrik spor hekimliği doktorları, ayak ve ayak bileği biyomekaniği konusunda özel olarak eğitilmiştir ve bu bilgileri yaralanmaları önlemek ve tedavi etmek için kullanırlar.

Podiatrik Spor Tıbbında hangi kariyerler mevcuttur?
Podiatrik spor hekimliği derecesine sahip bazı podiatristler özel muayenehanelerde çalışırken, diğerleri hastanelerde veya kliniklerde çalışır. Spor pediatristleri, bir spor hekimliği tesisinde sağlık uzmanları ekibinin bir parçası olarak da çalışabilirler. Podiatrik spor hekimliği doktorları, uzmanlık alanları hakkında araştırma, öğretim veya yazı yazma işlerinde de yer alabilirler.

Podiatrik Spor Hekimliği okumanın faydaları nelerdir?
Podiatrik spor hekimliği okumanın birçok faydası vardır. Bu tıp alanında uzmanlaşmış pediatristler, spor ve egzersizle ilgili yaralanmaların önlenmesine ve tedavi edilmesine yardımcı olabilir. Çalışmaları, seçkin sporcuların güvenli bir şekilde performans göstermelerini mümkün kılar ve ayrıca egzersiz veya atletik aktivite nedeniyle kendilerini yaralayan kişilerin rehabilitasyonuna yardımcı olabilir. Spor pediatristleri, hastalarına kapsamlı bakım sağlamak için genellikle ortopedistler ve fizyoterapistler gibi diğer sağlık uzmanlarıyla birlikte çalışır.

Podiatrik Spor Tıbbında hangi dereceler mevcuttur?
Podiatrik spor tıbbında çeşitli dereceler vardır. Bazı podiatristler, podiatri okuluna girmeden önce dört yıllık bir lisans derecesini tamamlarken, diğerleri iki yıllık üniversiteyi tamamladıktan sonra podiatri okuluna girerler. Spor pediatristleri, lisans alabilmek için dört yıllık podiatri okulunu tamamlamalı ve ulusal bir kurul sınavını geçmelidir. Podiatrik spor hekimliği doktorları, eğitimlerini tamamladıktan sonra bu uzmanlık alanında bir burs veya ihtisas yapmayı seçebilirler.

Podiatrik Spor Hekimliği derecem sırasında ne çalışacağım?
Podiatrik spor hekimliği dereceniz boyunca, ayak ve ayak bileğinin biyomekaniğinin yanı sıra spor ve egzersizle ilgili yaralanmaları nasıl önleyeceğinizi ve tedavi edeceğinizi öğreneceksiniz. Ortopedi, fizik tedavi ve beslenme gibi sağlık hizmetlerinin diğer yönleri hakkında da bilgi edineceksiniz.