Keystone logo

8 Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Tıp Ortez 2024

filtreler

filtreler

  • Sağlık Hizmeti
  • Tıp
  • Ortez
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (8)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Tıp Ortez

Ortez Nedir?
Ortez, ortez cihazlarının tasarımı, üretimi ve montajı ile ilgilenen tıp dalıdır. Ortez cihazları, iskelet sistemi ve eklemler, kaslar, tendonlar ve bağların şekil bozukluklarını veya fonksiyonel sınırlamalarını desteklemek, hizalamak, önlemek ve düzeltmek için kullanılır. Bu cihazlar, kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları olan hastalarda işlevi eski haline getirmek ve yaşam kalitesini artırmak için kullanılır.

Ortez bölümünde hangi işleri yapabilirim?
Ortez uzmanı olarak çalışan kişiler genellikle yaralanma veya ameliyat sonrası hastaların rehabilitasyonunda yer alırlar. Kapsamlı bir bakım planı sağlamak için fizyoterapistler ve mesleki terapistler gibi diğer sağlık uzmanlarıyla birlikte çalışırlar. Ortez, nitelikli ortez uzmanlarına olan talebin artmasıyla büyüyen bir alandır. İşler hem kamu hem de özel sektörde mevcuttur ve hem hastane hem de toplum ortamlarında çalışma fırsatları vardır.

Nasıl ortezci olurum?
Bir ortotist olmak için, Ortez alanında tanınmış bir üçüncü derece yeterliliği tamamlamanız gerekir. Bu genellikle dört yıllık bir lisans derecesi, ardından bir lisansüstü program ve bir yıllık bir ikamettir.

Ortez eğitimim sırasında ne çalışacağım?
Ortez dereceniz boyunca, insan anatomisi, fizyoloji, biyomekanik, yürüyüş analizi ve malzeme bilimi gibi bir dizi konuyu inceleyeceksiniz.