Keystone logo

5 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sağlık Hizmeti Sağlık Teknolojisi Tıbbi Bilgi Teknolojisi 2024

filtreler

filtreler

  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Sağlık Hizmeti
  • Sağlık Teknolojisi
  • Tıbbi Bilgi Teknolojisi
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sağlık Hizmeti Sağlık Teknolojisi Tıbbi Bilgi Teknolojisi

Öğrencilerin en çok kazandığı ikinci derece bir yüksek lisans derecesidir. Lisans derecesi genellikle yüksek lisans programlarına kayıt olmak için bir ön koşuldur. Mezun olduktan sonra, öğrencilerin kariyerlerine başlamak için daha gelişmiş ve çekici pozisyonlara girmeleri genellikle daha kolaydır. Diğer pozisyonlar bile yeterlilik derecesine sahip olmak için bir lisans derecesi gerektirebilir.

Tıbbi Bilgi Teknolojisinde MSc nedir? Bu, bilgi teknolojisine odaklanan bir çalışma alanıdır, ancak aynı zamanda, bir sağlık ortamında bu alanın benzersiz olma yollarına odaklanmaktadır. İş analizi ve istatistik yerine tıbbi BT departmanları hasta bilgilerini yönetir. Çalışma alanları genel tıp, bilgisayar bilimi ve sunucu bakımı içerir. Mezun olduktan sonra, bir hastane, klinik veya başka bir sağlık kuruluşunun bilgi teknolojisi bölümünde çalışmaya hazır olabilirsiniz.

Tıbbi bilgi teknolojisini inceleyerek, artan kariyer veya artan fırsatlar gibi faydalar sağlayarak, nihai kariyerinizle doğrudan ilişkili bir dizi beceri geliştirebilirsiniz. Bu beceriler, tıbbi sürecin, profesyonel iletişimin ve bilgisayar bilimi yeteneklerinin anlaşılmasını içerebilir.

Bir yüksek lisans programına kaydolmak için gerekli harcı ve ücretleri değiştiren birçok faktör vardır. Bu kapsamlı araştırmaların önceden tamamlanması gerektiği anlamına gelir. Öğrenciler seçtikleri okulun, programın ve çalışmanın konumunun maliyeti nasıl etkileyeceğini araştırmalıdır.

Tıbbi bilgi teknolojisi, bir tıbbi tesisin BT departmanında bir kariyer için hazırlanmanıza yardımcı olur. Belirli pozisyonlar arasında BT yöneticisi, sunucu teknisyeni, destek temsilcisi veya BT uzmanı bulunabilir. Alternatif olarak, bir danışman, analist veya danışman olmak da mümkündür. IT alanına tıp dünyasının dışında girmek mümkün olsa da, bu program sizi bu tür bir ortam için özel olarak eğitiyor.

Eğitiminizdeki ilk adım, sizin için çalışan eğitim ortamını bulmaktır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.