Keystone logo

3 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sağlık Hizmeti Hemşirelik Çalışmaları Lisanslı Hemşirelik içinde Savannah, Amerika Birleşik Devletleri için 2024

filtreler

filtreler

  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Sağlık Hizmeti
  • Hemşirelik Çalışmaları
  • Lisanslı Hemşirelik
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular degree type

Popular study format

Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sağlık Hizmeti Hemşirelik Çalışmaları Lisanslı Hemşirelik

Kayıtlı Hemşirelik nedir?
Kayıtlı hemşirelik, hastalara bakmayı ve sağlıklarını geliştirmeyi içerir. Hemşireler hastanelerde, kliniklerde ve evde bakım ortamlarında çalışırlar. Ayrıca okullar ve toplum merkezleri gibi halk sağlığı ortamlarında da çalışabilirler. Kayıtlı hemşirelerin hemşirelik yapabilmeleri için lisans almaları gerekir.

Kayıtlı Hemşirelik derecesi ile ne yapabilirim?
Kayıtlı bir hemşirenin alabileceği birçok farklı kariyer yolu vardır. Bazı kayıtlı hemşireler hastane ortamında çalışmayı tercih ederken, diğerleri bir klinikte veya özel muayenehanede çalışmayı tercih edebilir. Kayıtlı hemşireler, pediatri hemşireliği veya geriatri hemşireliği gibi belirli bir hemşirelik alanında da uzmanlaşabilirler. Bazı kayıtlı hemşireler, bir kolejde veya üniversitede hemşirelik öğretmeyi seçerler.

Neden Kayıtlı Hemşirelik eğitimi almalı?
Kayıtlı hemşirelik, sağlık sektöründe hayati bir meslektir; hastaların sağlığını ve esenliğini teşvik etmek. Hemşireler genellikle sağlık sistemine girdiklerinde hastalar için ilk temas noktasıdır ve kaliteli hasta bakımı sağlamada önemli bir rol oynarlar. Ayrıca kayıtlı hemşireler, hemşireliğin belirli bir alanında uzmanlaşabilir ve bu da hastalara daha spesifik ve hedefe yönelik bakım sağlamalarına olanak tanır.

Kayıtlı Hemşirelik derecesi türleri
Bazı hemşireler hemşirelik alanında lisans derecesine sahip olabilse de, kayıtlı hemşirelerin tipik olarak hemşirelik alanında bir önlisans derecesi veya diploması vardır. Hemşirelerin kayıtlı hemşire olabilmeleri için ulusal bir lisans sınavını da geçmeleri gerekir. Bazı eyaletlerde, hemşirelerin ruhsatlandırılmadan önce bir denetimli klinik deneyim dönemini tamamlamaları da gerekebilir.

Kayıtlı Hemşirelik derecem sırasında ne çalışacağım?
Kayıtlı bir hemşirelik derecesi sırasında, öğrenciler anatomi ve fizyoloji, mikrobiyoloji ve kimya dersleri alacaklardır. Ayrıca, öğrenciler hemşirelik teori ve pratiği üzerine dersler alacaklardır. Öğrenciler, hemşirelik alanında uygulamalı deneyim kazanmak için hastaneler, klinikler ve evde bakım ortamları gibi farklı sağlık hizmeti ortamlarında klinik rotasyonları tamamlama fırsatına sahip olabilirler.

ABD, uluslararası öğrenciler için dünyanın en popüler destinasyonu olmaya devam ediyor. ABD'deki üniversiteler dünya sıralamalarına hükmediyor ve ülke ayrıca çok çeşitli heyecan verici eğitim yerleri sunuyor. Devlet üniversite sistemleri kısmen eyalet hükümetleri tarafından sübvanse edilir ve yüz binlerce öğrencinin bulunduğu eyalete yayılmış birçok kampüse sahip olabilir.

Yüksek Lisans fen bilimleri iki yıllık bir eğitimden sonra tamamlanabilen ileri düzey bir programdır. Birçok okul online ve part time MSc programları sunmaktadır ki öğrenciler kendilerine uygun olan şekilde eğitim alabilirler.