Keystone logo

3 Uzaktan Eğitim Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sağlık Hizmeti Üreme Tıbbı 2024

filtreler

filtreler

  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Sağlık Hizmeti
  • Üreme Tıbbı
  • Uzaktan Eğitim
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Uzaktan Eğitim Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sağlık Hizmeti Üreme Tıbbı

Üreme Tıbbı Nedir?
Üreme tıbbı, insan üremesi ile üreme bozukluklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Hem erkek hem de dişi üreme sistemlerini içerir. Üreme tıbbı, kısırlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, menopoz ve daha fazlasını içeren çok çeşitli durumları kapsar.

Üreme Tıbbı derecesi ile ne yapabilirim?
Üreme tıbbında bir derece doğurganlık doktoru, üreme endokrinologu veya OB/GYN olarak bir kariyere yol açabilir. Doğurganlık tedavilerini iyileştirmenin veya üreme bozuklukları için yeni tedaviler geliştirmenin yollarını inceleyen bir araştırma laboratuvarında da çalışabilirsiniz. Ek olarak, üreme sağlığı sorunları hakkında farkındalık yaratmak ve cinsel sağlık eğitimini teşvik etmek için çalışan bir halk sağlığı savunucusu olabilir veya bireyler için üreme danışmanlığı hizmetlerine odaklanabilirsiniz.

Üreme Tıbbı okumak neden önemlidir?
Üreme tıbbını incelemenin önemli olmasının birkaç nedeni vardır. Birincisi, kısırlığı daha iyi anlamamıza ve tedavi etmemize yardımcı olabilir. Ayrıca üreme bozuklukları için yeni tedaviler geliştirmemize ve mevcut tedavileri iyileştirmemize yardımcı olabilir. Ek olarak üreme tıbbı, cinsel sağlık sorunları hakkında farkındalık yaratmamıza ve cinsel sağlık eğitimini teşvik etmemize yardımcı olabilir. Üreme sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak, insanların daha sağlıklı gebelikler ve doğumlar geçirmelerine yardımcı olabilir ve üreme sağlığı sorunlarının görülme sıklığını azaltabiliriz.

Üreme Tıbbı dereceleri nelerdir?
Üreme tıbbında bir dizi farklı derece mevcuttur. Üreme tıbbı veya OBG/YN konusunda uzmanlaşmış bir tıp derecesi veya üreme biyolojik araştırmalarında doktora yapabilirsiniz. Özellikle doğurganlık danışmanlığında da dereceler vardır. Bu derecelerin her biri size üreme tıbbı alanında çalışmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlayacaktır.

Üreme Tıbbı derecem sırasında ne çalışacağım?
Üreme tıbbı dereceniz boyunca, üreme sistemi ile ilgili çeşitli konuları inceleyeceksiniz. Bu, anatomi ve fizyoloji, doğurganlık ve kısırlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, doğum kontrolü, menarş ve menopoz ve daha fazlasını içerecektir. Ayrıca, sahada etkili bir şekilde araştırma yapabilmeniz için araştırma yöntemleri ve istatistikler hakkında bilgi edineceksiniz. Ek olarak, üreme sağlığının sosyal ve duygusal yönlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek psikoloji veya sosyoloji gibi konularda seçmeli dersler alma fırsatına sahip olacaksınız.

Yüksek Lisans fen bilimleri iki yıllık bir eğitimden sonra tamamlanabilen ileri düzey bir programdır. Birçok okul online ve part time MSc programları sunmaktadır ki öğrenciler kendilerine uygun olan şekilde eğitim alabilirler.

Çevrimiçi veya uzaktan eğitim, eğitimde elektronik medya ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin (BİT) kullanımını ifade eder. Çevrimiçi öğrenme ile, herhangi bir zamanda ve mevcut bir internet bağlantısı olan herhangi bir yerden eğitime erişilebilir.