Keystone logo

22 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sağlık Hizmeti Üreme Tıbbı 2024

filtreler

filtreler

  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Sağlık Hizmeti
  • Üreme Tıbbı
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (22)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sağlık Hizmeti Üreme Tıbbı

Bir yüksek lisans derecesi, bir üniversite veya başka bir akademik kurumun gerektirdiği zorlu dersleri ve sınavları başarıyla tamamlayanlara verilir. Bir yüksek lisans derecesi ile, mezunlar daha iyi iş fırsatları ve işe alım yöneticilerine hitap eden bir bilgi ve deneyim düzeyine sahip olabilir.

Üreme Tıbbında bir MSc nedir? Bu programlar genellikle üreme ve cinsel sağlıkla ilgili kavram ve metodolojiye genel bir bakış sağlar. Bu çalışmanın bazı önemli yönleri aile planlaması, obstetrik sağlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve üreme sağlığı araştırmalarıdır. Programlar, genomiklerin teorik yönlerine veya genomik araştırmanın etik yönlerine odaklanabilir. Bu programların önemli yönleri, bir jel dokümantasyon sistemi, yüksek hızlı santrifüj, laminer başlık, mikrobiyal inkübatör ve UV transilluminator gibi laboratuar ekipmanlarının kullanımına ve kullanılmasına bağlı olabilir.

Öğrenciler bu yüksek lisans programına katılırken, bilgileri eleştirel bir şekilde analiz etme ve farklı kitlelere etkin bir şekilde iletme yeteneğini geliştirebilirler. Bireyler ayrıca gelişmiş problem çözme becerilerini geliştirebilir ve anlama becerilerini okuyabilirler.

Bir yüksek lisans programına katılmanın maliyeti, özellikle kurumun bulunduğu yerde faktoring yaparken, okuldan okula doğal olarak değişebilir. İlgilenen bireyler seçeneklerini tam olarak araştırmalı ve doğru bilgi almak için doğrudan okullarla iletişime geçmelidir.

Üreme Tıbbı programında bir yüksek lisansın tamamlanması birçok ödüllendirici fırsata yol açabilir. Program mezunu IVF hemşire koordinatörü, OR / PACU RN, infertilite hemşiresi, iş zekası analisti, klinik hemşire, üreme endokrinolojisi ve infertilite doktoru, üreme teknolojileri yöneticisi, tıbbi teknoloji uzmanı, embriyolog veya genetik danışmanı olarak iş bulabilir. Diğer profesyonel fırsatlar, üreme kliniğinde bir tıbbi asistan olarak pozisyonlardan, pelvik ve rekonstrüktif cerrahlara kadar uzanmaktadır.

Aday öğrenciler, hem kendi aralarında hem de başka bir ülkede bulunan bu akademik programlara hem çevrimiçi hem de şahsen katılma fırsatı bulabilirler. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.