Keystone logo

MD Derecenizi Bulun MD Derecenizi

Ne çalışmak istiyorsun
Nerede okumak istiyorsun

popüler doktor

Tıp Doktoru (MD) , doktorlar ve cerrahlar için en yüksek derecedir. Ülkeye bağlı olarak, profesyonel bir doktora (ABD veya Kanada'da olduğu gibi) veya bir araştırma derecesi (İngiltere veya Almanya'da olduğu gibi) olabilir.

Tıp Doktoru dereceleri, çok çeşitli ortamlarda tıbbi zorlukları karşılayabilecek yüksek vasıflı tıp uzmanları hazırlamak için tasarlanmıştır. Bir MD derecesi için çalışma programı, tipik olarak, örneğin hastanelerde, kliniklerde, tıp merkezlerinde veya bakım evlerinde bir sağlık hizmeti ortamında uygulamalı uygulama yoluyla akademik eğitimi ileri klinik deneyimle birleştirir.

MD programları, genel uygulama, cerrahi tıp, fizyoterapi, jinekoloji, kardiyoloji, onkoloji, psikiyatri ve diğerleri gibi çok sayıda uzmanlığa sahip olabilir. Dünyanın önde gelen üniversiteleri ve diğer eğitim kurumları tarafından sunulan birçok Tıp Doktoru derecesi vardır.

Aşağıda listelenen en popüler MD programlarından bazılarına göz atarak gereksinimlerinize en uygun çalışma programını aramaya başlayın!

En İyi MD Programları

MD programları, genel uygulama, cerrahi tıp, jinekoloji, ortopedi, radyoloji ve diğerleri gibi çeşitli uzmanlıklara sahip olabilir. MD programları tipik olarak dört ila altı yıllık çalışma ve klinik eğitim gerektirir. Aşağıda listelenen dünya çapındaki en popüler MD programlarından bazılarına göz atın, zamandan tasarruf edin ve doğrudan üniversitelerle iletişime geçin.

En İyi Doktora Ülkeleri

Tıp pratisyenlerine duyulan ihtiyaç dünyanın her yerinde yüksektir ve MD derecesi kazanmak için birçok ülkedeki üniversiteler arasından seçim yapabilirsiniz. Tıp Doktoru olmak için en iyi yerlerden bazılarına göz atın, program yapısını ve sunulan uzmanlıkları karşılaştırın ve daha fazla bilgi için doğrudan kabul ofisleriyle iletişime geçin.

En İyi Doktora Şehirleri

Aşağıda listelenen şehirlerdeki en iyi üniversiteler, geleceğin Tıp Doktorlarına üst düzey tıp eğitimi, dünyanın önde gelen enstitülerinde araştırma fırsatları ve hastanelerde değerli klinik deneyim sunmaktadır. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak, sağlık profesyonelleri için bu en popüler çalışma yerlerinden birinde MD derecesi elde etme seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin.