Keystone logo

1 Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Yardımcı Sağlık Tıbbi Görüntüleme Mamografi 2024

filtreler

filtreler

  • Sağlık Hizmeti
  • Yardımcı Sağlık
  • Tıbbi Görüntüleme
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Yardımcı Sağlık Tıbbi Görüntüleme Mamografi

Mamografi Nedir?
Mamografi (mamogram olarak da adlandırılır), meme hastalıklarını tespit etmek ve teşhis etmek için kullanılan memelerin röntgen muayenesidir. Ayrıca tıpta meme kanserini taramak, teşhis etmek veya değişikliklerini izlemek için kullanılırlar.

Mamografide hangi işlere girebilirim?
Mamografi uzmanları, göğüslerin görüntülerini üretmek için X-ışınlarının kullanımında uzmanlaşmış sağlık uzmanlarıdır. Hastanelerde, kliniklerde veya özel muayenehanelerde radyologlar gibi diğer profesyonellerle birlikte çalışırlar. Bazı mamografi uzmanları ayrıca kolejlerde ve üniversitelerde dersler vermektedir.

Nasıl Mamografi Uzmanı olurum?
Mamografi uzmanı olmak için akredite bir eğitim programını tamamlamanız gerekir. Mamografi programları tipik olarak iki ila dört yıl sürer ve anatomi, fizyoloji, tıbbi görüntüleme ve radyasyon güvenliği kurslarını içerir. Ülkeye bağlı olarak bir eğitim programını tamamladıktan sonra bir mamografi sertifikasyon sınavına girmeye hak kazanabilirsiniz. Sınavı geçip sertifikanızı aldıktan sonra, mamografi uzmanı olarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mamografi derecem sırasında ne çalışacağım?
Öğrenciler, röntgen fiziği, memenin anatomisi ve fizyolojisi ve mamografi ekipmanının nasıl çalıştırılacağını öğreneceklerdir. Ayrıca meme kanseri tespiti ve teşhisi ve radyasyona maruz kalmayı azaltmak için yöntemler üzerinde çalışacaklar.