Keystone logo

5 Lisans programlar içinde Radyografi 2024

filtreler

filtreler

  • Lisans
  • Sağlık Hizmeti
  • Yardımcı Sağlık
  • Tıbbi Görüntüleme
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Lisans programlar içinde Radyografi

Lise mezuniyetinin ardından işgücüne doğru gitmek yerine, birçok öğrenci eğitimlerine devam etmeye ve lisans diplomasına sahip olmaya karar verir. Çalışan profesyoneller genellikle bu tür bir derece kazanırlar ve çoğu programın tamamlanması yaklaşık dört yıl sürer.

Radyografide lisans nedir? Bu derece kazanılırken, öğrenciler tıbbi bir ortamda pratik X-ışını tekniklerini öğrenmeye ek olarak işle ilgili becerileri kapsayan kurslar alabilirler. Örneğin, insan anatomisi, radyografik maruziyet ve prosedür, ileri hasta bakım teknikleri ve radyasyon biyolojisi dersleri alabilir. Ayrıca etik tıbbi görüntüleme ve sağlık ve bilgisayar sistemlerini kapsayan sınıfları da alabilirler.

Öğrencilerin Radyografide lisans kazanırken öğrenebilecekleri temel becerilerden biri, mezunların bir radyografi uzmanı olarak işlerini güvenceye almalarına yardımcı olacak etkili, verimli X-ışını görüntüleri almalarıdır. Öğrenciler ayrıca, bu kariyer alanında başarılı bir şekilde gezinmelerine yardımcı olabilecek yönetim becerilerini ve sağlık sistemi bilgisini de geliştirebilirler.

Bu lisans derecesini bitirmek için tamamladığı süre, bir öğrencinin sınıfta veya internette dersleri alıp almadığı ve okulun harç için ne kadar harcadığı, ne kadarının bu dereceyi kazanmanın maliyetini etkileyebileceği. Öğrencilerin materyal, kitap, ulaşım ve konut harcamaları toplam maliyeti de etkileyebilir.

Radyografide lisans derecesiyle mezun olan çoğu öğrenci genellikle lisanslı bir radyografi uzmanı olmaya devam eder. Bu profesyoneller, hem sağlık merkezlerinde hem de hastanelerde tanı amaçlı olarak X-ray cihazlarının kullanılmasından sorumludur. Bu tıbbi kariyere girenler, hastaneler, özel doktor ofisleri ve tıbbi laboratuvarlar gibi çeşitli ortamlarda da çalışabilirler. Bazıları bakım evleri gibi yardımlı yaşam ve bakım merkezlerinde de çalışmaktadır.

Öğrenciler, bu dereceyi çevrimiçi ve in-person sınıflarının bir kombinasyonu ile kazanabilirler. Mevcut seçenekler hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki programınızı arayınız ve talep formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurunuz.