Keystone logo
Western University Faculty of Health Sciences

Western University Faculty of Health Sciences

Western University Faculty of Health Sciences

Tanıtım

Western Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli lisans, yüksek lisans, profesyonel ve çevrimiçi programlar sunmaktadır. Londra, Ontario, Kanada'da bulunan ve dünya çapındaki yüksek öğretim kurumlarının en iyi %1'i arasında yer alan Western University, Kanada'nın en seçkin araştırma üniversitelerinden biridir.

Kurumumuz 2024 genel sıralamasında dünyada 114. sırada (QS), mezun istihdam oranı açısından dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında, Kanada için U15 üyesi bir üniversite ve Sürdürülebilirlik açısından dünyada 8. sırada yer almaktadır. Fakültemizde eşitlikçi, çeşitli ve kapsayıcı bir öğrenme ortamı yaratma taahhüdümüzle Western Health Sciences , dünyanın her yerinden gelen öğrencileri Londra/Ontario'da ağırlıyor. Western Health Sciences en popüler yüksek lisans programları; Fizik Tedavi, Mesleki Terapi ve İleri Sağlık Hizmetleri Uygulamaları artık daha fazla uluslararası öğrenciyi ağırlıyor.

Kanada'daki en popüler programlardan ikisi olan Fizik Tedavi ve Mesleki Terapi, Gelişmiş Sağlık Hizmetleri Uygulamalarındaki yeni ve benzersiz çevrimiçi yüksek lisans programlarımızla birleştiğinde, Sağlık Hizmetlerinde başarılı olmak isteyen öğrencilere aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli Lisansüstü eğitim seçenekleri sunar. Western Health Sciences lisansüstü programlarına bugün başvurun Western Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli lisans, yüksek lisans, profesyonel ve çevrimiçi programlar sunmaktadır. Londra, Ontario, Kanada'da bulunan ve dünya çapındaki yüksek öğretim kurumlarının en iyi %1'i arasında yer alan Western University, Kanada'nın en seçkin araştırma üniversitelerinden biridir.

Kurumumuz 2024 genel sıralamasında dünyada 114. sırada (QS), mezun istihdam oranı açısından dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında, Kanada için U15 üyesi bir üniversite ve Sürdürülebilirlik açısından dünyada 8. sırada yer almaktadır. Fakültemizde eşitlikçi, çeşitli ve kapsayıcı bir öğrenme ortamı yaratma taahhüdümüzle Western Health Sciences , dünyanın her yerinden gelen öğrencileri Londra/Ontario'da ağırlıyor. Western Health Sciences en popüler yüksek lisans programları; Fizik Tedavi, Mesleki Terapi ve İleri Sağlık Hizmetleri Uygulamaları artık daha fazla uluslararası öğrenciyi ağırlıyor.

Kanada'daki en popüler programlardan ikisi olan Fizik Tedavi ve Mesleki Terapi, Gelişmiş Sağlık Hizmetleri Uygulamalarındaki yeni ve benzersiz çevrimiçi yüksek lisans programlarımızla birleştiğinde, Sağlık Hizmetlerinde başarılı olmak isteyen öğrencilere aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli Lisansüstü eğitim seçenekleri sunar. Fiziksel veya Mesleki terapist olmak veya bir sağlık uzmanı olarak benzersiz çevrimiçi yüksek lisans programlarımızla becerilerinizi geliştirmek için Western Health Sciences lisansüstü programlarına bugün başvurun.

Misyon ve Vizyon

Vizyonumuz

Sağlıkta araştırma ve eğitimde dünya lideri olmak.

Görevimiz

Dönüştürücü araştırma ve eğitim yoluyla, yaşam boyu sağlıklı yaşamayı mümkün kılan yenilikçi fikirleri ve fırsatları ortaya çıkaracağız.

Kampüs Özellikleri

Kampüs Güvenliği

Personelin, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin güvenliği Western için son derece önemlidir. İster Özel Polis Hizmetleri, Yangın Güvenliği, Öğrenci Acil Durum Müdahale Ekibi veya Western Ayak Devriyesi olsun, Western, kampüsü öğrenmek, çalışmak ve oynamak için güvenli bir yer olarak tutmaya yardımcı olmayı amaçlayan hizmetlere sahiptir.

Kulüpler ve Dernekler

Western'in üye olabileceği çok çeşitli kulüp ve dernekler vardır. İster kampüsteki 180 farklı kulüpten birinde 9.500'den fazla öğrenciye katılmak isteyin, ister Western'de personel veya öğretim üyesi olun, herkesin birbirine bağlı hissetmesinin bir yolu var.

çeşitlilik

Çeşitlilik Western'in başarısının anahtarlarından biridir. Yıllar geçtikçe, kampüs topluluğu 60'ın üzerinde kulüp ve öğrenci grubu oluşturmuş ve Western'in zengin ve kapsayıcı ortamını teşvik etmeye ve desteklemeye yardımcı olmak için tasarlanmış istihdam politikaları ve hizmetleri başlatmıştır. Üniversite, kampüs yapımızı tanımlayan çok kültürlülüğü benimserken, tüm öğrencilere, öğretim üyelerine ve personele kültürel açıdan duyarlı ve kapsayıcı hizmetler sunmaya kendini adamıştır.

Aile desteği

Western, aileleri olan kampüs topluluğu üyelerimizi desteklemekten gurur duymaktadır. Ontario İnsan Hakları Yasasında bulunabileceği şekilde kolaylıklar sağlamaya kararlıyız. Bu sayfada, ailelerinin ihtiyaçlarını karşılaması gereken bireyler için kampüs genelinde mevcut olan aileye özel çeşitli kaynaklar özetlenmektedir.

Yiyecek ve Yemek

Western'in kampüsünde dinlenebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz birçok yer vardır. Popüler ulusal java markalarının yer aldığı 22 kahve dükkanı da dahil olmak üzere 12 farklı binada 28 Kampüs Restoranı bulunmaktadır. İster derse giderken hızlı bir şeyler arıyor olun ister bir iş arkadaşınızı iş yemeğine götürmek için resmi bir atmosfer arıyor olun, Western'de kaliteli yemek hizmetleri bulacaksınız.

Ulaşım ve Otopark

Kampüste dolaşmak kolaydır ancak personel, öğrenciler, öğretim üyeleri ve ziyaretçiler her zaman bu hayati hizmet hakkında daha fazla bilgi arıyorlar. Bu sayfadan kampüs otoparkına erişebilir, park izinleri hakkında bilgi alabilir ve hatta ihtiyaç duyulması halinde park cezalarını nasıl ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

  kabul

  Genel olarak başvurunuzu değerlendirmek için kullandığımız bilgiler şunlardır:

  • En son müfredatınızdaki genel performansınız
  • Programınız için gerekli derslerde nasılsınız?
  • İsteğe bağlı veya gerekli ek formlar
  • İngilizce dil yeterlilik seviyeniz

  Süreç Nasıl İşliyor?

  Genel olarak Western'e başvurmak için atacağınız adımlar şunlardır:

  • Program seçeneklerinizi daraltın
  • Başvurunuzu OUAC'a gönderin
  • Öğrenci Merkezi hesabınızı oluşturun
  • Takviminizdeki tüm son teslim tarihlerini işaretleyin
  • Notları gönder
  • Ek formları gönderin
  • Kabul kararınızı almayı bekleyin

  Uluslararası Bakalorya Gereksinimleri

  İhtiyacın olacak:

  • Aşağıdakileri içeren eksiksiz bir IB Diploması:
   • Bilgi Teorisi ve Genişletilmiş Deneme
   • En az altı dersten geçer (üçü Yüksek Düzeyde)
   • Minimum toplam 27 notu (Genişletilmiş Deneme ve TOK dahil)
   • Hiçbir dersten 4'ten az not alınamaz
   • Programınız için gerekli dersler

  Nasıl Başvurulur?

  Uygulama Erişimi

  Western Üniversitesi Lisansüstü Başvurusuna erişim, iki kimlik bilgisinden birini gerektirir:

  Seçenek 1: Daha önce Western'e hiç başvurmadınız mı?

  Daha önce Western University'ye hiç başvurmadıysanız, geçici bir Western Başvuru Sahibi Hesabına ihtiyacınız olacaktır. Başvurunun ilk sayfasında geçici Western Başvuru Sahibi Hesabı (giriş adı, şifre) oluşturulabilir. Hesap Oluştur butonuna tıklayın ve gerekli bilgileri doldurun.

  Seçenek 2: Daha önce Western'e başvurmuş muydunuz?

  Daha önce Western'e başvurduysanız size Western Öğrenci Kimliği (giriş, şifre) verilmiştir. Öğrenci Merkezine giriş yapmak ve yeni bir Western University Lisansüstü Başvurusu oluşturmak için aktif bir Batılı Öğrenci Kimliğinizi kullanabilirsiniz. Batılı Öğrenci Kimliğinizi yeniden etkinleştirmeniz gerekiyorsa lütfen Öğrenci Merkezi ana sayfasında belirtilen adımları izleyin.

  Kabul şartları

  Aşağıda Lisansüstü ve Doktora Sonrası Çalışmalar Yüksekokulu tarafından belirlenen asgari kabul koşulları özetlenmiştir. Eğitim faaliyetlerinizde başarılı olmak için gerekli bilgilere hazır olduğunuzdan emin olmak için lütfen bu bilgileri gözden geçirin.

  Başvurmayı düşündüğünüz programa özel web sitelerini ziyaret ettiğinizden emin olun; çünkü her lisansüstü programın, minimumdan daha yüksek ortalamalar da dahil olmak üzere belirli kabul koşulları olabilir.

  Yüksek Lisans Programları

  Başvuru sahiplerinin akredite bir üniversiteden dört yıllık bir diplomaya sahip olmaları gerekir. Lisansüstü ve Doktora Sonrası Çalışmalar Yüksekokulu, lisans derecesinin son iki tam zamanlı yılında alınan dersler arasında en az %70'lik bir ortalama gerektirir. Disiplinin veya mesleğin standartlarına göre eşdeğer nitelikler düşünülebilir.

  Doktora Programları

  Başvuru sahiplerinin bir üniversite, kolej veya enstitüden yüksek lisans derecesine veya eşdeğerine sahip olması ve araştırma potansiyeline dair kanıt sunması gerekir. Lisansüstü ve Doktora Sonrası Çalışmalar Yüksekokulu, Yüksek Lisans ve Doktora Sonrası Çalışmalar Yüksekokulu tarafından belirlenen yüksek lisans derecesi ortalamasının en az %70 olmasını gerektirir.

  İngilizce dil yeterliliği

  Ana dili İngilizce olmayan adaylar, son iki yıl içinde aşağıdakilerden birinde tatmin edici* bir başarı göstererek İngilizce dilinin kullanımındaki yeterliliklerini kanıtlamalıdır:

  • Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL). Kabul edilebilir minimum puan 86'dır; internet tabanlı versiyon için hiçbir bireysel puan 20'nin veya kağıt ve kalem versiyonu için 550'nin altında değildir; ancak bazı programlar daha yüksek bir minimum puan gerektirir. [Western'ın TOEFL ID'si 0984'tür].
  • Uluslararası İngilizce Dil Test Hizmeti (IELTS). Kabul edilebilir minimum puan 9 üzerinden 6,5'tir. IELTS, ABD'de altı ve Kanada'da üç test merkezinde verilmektedir.
  • Duolingo İngilizce Testi. Adayların en az 115 puan alması gerekmektedir.
  • Kanada Akademik İngilizce Dil Değerlendirmesi (CAEL Değerlendirmesi). Kabul edilebilir minimum puan 60'tır. CAEL Değerlendirmesi Kanada'nın yanı sıra dünya çapında birçok ülkede sunulmaktadır.
  • Batı İngilizcesi Dil Merkezi. Gereklilik, Yüksek İleri seviyenin başarıyla tamamlanmasıdır.
  • Fanshawe College'ın ESL Programı. Gereklilik, tüm bileşenlerde en az %80 puan alarak Seviye 10, Akademik Amaçlı İngilizce'den mezun olmaktır.

  Western'deki programlar, yukarıda listelenenlerden daha yüksek bir minimum puan gerektirebilir veya kabul için yukarıdaki testlerin veya dil programlarının tümünü kabul etmeyebilir; bilgi için lütfen doğrudan lisansüstü programla iletişime geçin.

  İngilizce yeterlilik belgesi sunmaları gereken öğrenciler, TOEFL, IELTS veya CAEL sınavlarına girmek ve resmi sonuçların test kurumu tarafından doğrudan Yüksek Lisans ve Doktora Sonrası Çalışmalar Okulu'na gönderilmesi için kendi düzenlemelerini yapmalıdır. Fanshawe College'ın ESL Programından mezun olanların resmi mezuniyet belgesi sunmaları gerekmektedir.

  Burslar ve fon sağlama

  Devlet Kredileri ve Hibeleri

  Krediler

  Kredi, eğitiminizin ardından taksitle geri ödediğiniz mali destektir. Aşağıdaki durumlarda bu kredilere göz atın:

  • Ontario'da yaşamak
  • Kanada'nın başka bir eyaletinden
  • Yarı zamanlı çalışma
  • Değişime gidiyorum
  • Engellilik, çocuk bakımı veya düşük aile geliri nedeniyle ek desteğe ihtiyaç duyanlar

  Ontario Öğrenim ve Konaklama Bursu

  Koşulları karşıladığınız sürece hibeyi geri ödemenize gerek yoktur. Ontario Learn and Stay Grant, mezun olduktan sonra belirli bir süre Londra bölgesinde çalışmayı taahhüt etmeleri halinde Western'deki Hemşirelik öğrencilerine finansman sağlar. Hibe öğrenim ücretinizi, ders kitaplarınızı ve diğer eğitim masraflarınızı karşılayacaktır.

  Burslar akademik veya diğer başarılara verilen ödüllerdir. Örneğin:

  • Western'in Giriş Bursu Programı – lise ortalamanıza göre. Bunun için otomatik olarak değerlendirmeye alınıyorsunuz.
   • Western'in Siyahi ve Yerli Öğrencilere Giriş Bursu - lise ortalamanıza göre. Otomatik olarak değerlendirmeye alınırsınız ancak önce kendinizi Siyah veya Yerli olarak tanımlamanız gerekir.
   • Ulusal Burs Programı – her yönüyle mükemmellik için. 72.000$'a kadar kazanın!
   • Siyah öğrenciler için beş adet 50.000 $'lık James Jenkins Başkanın Giriş Bursu.
   • Sanat ve Beşeri Bilimler öğrencileri için bir adet 80.000 $ Neen Hodgins Ulusal Giriş Bursu.
   • Schulich Lider Bursları - Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) konularını incelemek için 100.000 $'a kadar.
   • Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi Giriş Bursları – kabul ortalamanıza bağlı olarak 2.000 $ veya 2.500 $ otomatik burs.

  Burslar ve İş Çalışması

  Burslar ve İş Etüdü programları, finansal ihtiyacı olan öğrencilere ek finansman sağlar.

  Burs: Tıpkı burs gibi geri ödemeyeceğiniz maddi destek. Burslar hariç tamamen maddi ihtiyaca dayanmaktadır. Onlara başvuruyorsunuz.

  İş Çalışması: Ortalama yarı zamanlı işiniz değil. Bunlar, kampüsteki eğitimleriniz konusunda esneklik sunan belirli yarı zamanlı işlerdir.

  İl Dışından Öğrenci Kabul Bursu

  Western'e başka bir eyaletten geliyorsanız, eğitiminizi finanse etmek için 3.000 $ alabilirsiniz. Québec'ten iseniz minimum 4.000 $ alabilirsiniz. Giriş Bursu Başvurusu.

  Sıralamalar

  • Western, 2024 QS Dünya Üniversite Sıralamasına Göre Dünya Çapındaki Yaklaşık 1.500 Üniversite Arasında 114. Sırada
  • Batı küresel sürdürülebilirlik sıralamasında 1.705 üniversite arasında ilk 10'da
  • Western, yeni küresel sürdürülebilirlik sıralamasında dünyanın en iyi 20 üniversitesinden biri olarak tanındı
  • Western konutta sürdürülebilirliğe hizmet ediyor
  • Western, QS Dünya Üniversite Sıralamasında yükseliyor

  Konumlar

  • London

   Richmond Street, 1151, N6A 3K7, London

  • London

   Richmond Street, 1151, N6A 5B9, London

  sorular