Keystone logo
Utrecht University

Utrecht University

Utrecht University

Tanıtım

Utrecht University

1636'da kurulan Utrecht University , sürekli olarak Hollanda'da bir numara, Kıta Avrupası'nda 14. ve uluslararası sıralamalarda dünya çapında ilk 100'de yer alan ve ünlü Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği'nin üyesi olan saygın bir uluslararası araştırma üniversitesidir.

Yenilikçi ve uluslararası odaklı akademik topluluk

Utrecht University öğrenci olarak katılmak, sizi en az 12 Nobel Ödülü sahibini öne çıkaran yenilikçi ve uluslararası odaklı bir akademik topluluğun parçası yapacak ve en yeni ve çok disiplinli öğretim ve araştırmayla uğraşacaktır. Topluma olağanüstü katkılarda bulunan Utrecht bilim adamları arasında vitaminin kaşiflerinden Nobel ödüllü Christiaan Eijkman; nöropeptitlerin (küçük proteinler) beyin aktivitesini ve davranışını kontrol ettiğini keşfettiği için ulusal ve uluslararası beğeni kazanan nörofarmakolog David de Wied; ve en son Nobel Ödülü sahibi, teorik fizik alanında önde gelen bir bilim adamı olan Gerard 't Hooft. Bunlar arasında Hollanda'daki ilk kadın profesör olan Johanna Westerdijk de var.

Kişisel ve etkileşimli öğretim

Utrecht University , eleştirel düşünme ve tartışmaya dayalı kişisel ve etkileşimli öğretim, öğrenciler için esneklik ve seçim düzeyi ile öğretim görevlileri için kalıcı mesleki gelişim anlamına gelen kaliteli bir eğitim modelini deneyimleyeceksiniz.

Öğrenciler ve Programlar

Utrecht University 118 ülkeden 30.000'den fazla öğrenciye sahiptir. İngilizce öğretilen 10 Lisans programı ve yaklaşık 100 İngilizce öğretilen Yüksek Lisans programı arasından seçim yapabilirsiniz - Hollanda'daki en geniş İngilizce eğitimli lisansüstü program yelpazesi. Lisans programları, Bachelor's of Arts derecesi (BA) veya Bachelor's of Science derecesi (BSc) ile sonuçlanan 3 yıllık programlardır. Utrecht University Yüksek Lisans Programı, Bilim derecesi (MSc), Sanat derecesi (MA) veya Hukuk derecesi (LLM) ile sonuçlanan 1 veya 2 yıllık bir programdır. Bir Yüksek Lisans Programına ek olarak, Genç Yenilikçiler Programına katılabilirsiniz: lisansüstü düzeyde 15 AKTS'lik seçmeli bir onur kursu.

Profesyonel alan

Mesleki alanla bağlantı, UU yüksek lisans programlarının müfredatına tutarlı bir şekilde yerleştirilmiştir. Bir Kariyer Hizmetleri merkezi, Hollanda veya uluslararası lisansüstü iş piyasasına geçişinizi destekleyecektir.

Kampüs Özellikleri

Yaşamak için en mutlu 5 yer

Hollanda'da İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır. Utrecht, Hollanda'da merkezi bir konumda bulunan güzel bir ortaçağ şehridir. Amsterdam ve Schiphol Havaalanı yarım saatten daha kısa mesafededir ve Avrupa'nın her yerine kolay tren bağlantıları vardır. BBC Travel'ın Utrecht'i “yaşamak için en mutlu 5 yer” arasına yerleştirmesinin iyi bir nedeni var.

  kabul

  Nasıl başvurulur?

  Başvuru sürecimiz çevrimiçi olarak yapılır. Başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

  Konumlar

  • Utrecht

   Domplein,29, 3512 JE, Utrecht

   sorular