Keystone logo
University of Tartu

University of Tartu

University of Tartu

Tanıtım

1632 yılında kurulan UT, Estonya'daki tek klasik üniversitedir. UT'de 14.000'den fazla öğrenci eğitim görmektedir (1600 uluslararası öğrenci dahil) ve UT'nin 3800 çalışanı vardır (1800 akademik çalışan (190 profesör) dahil). Öğrencilerinin ve akademik personelinin mesleki yeterliliklerini desteklemek ve geliştirmek için üniversitenin 31 ülkede 80 ortak üniversitesi bulunmaktadır.

UT 4 fakülte ve 4 yüksekokuldan oluşmaktadır. UT'nin çoğu Estonya'nın ikinci büyük şehri olan Tartu'da yer almaktadır; ancak yüksekokulları Pärnu, Viljandi ve Narva'da bulunmaktadır. Tartu'nun nüfusu 100.000'dir ve burada yaşayanların beşte biri öğrencidir.

Tartu canlı bir öğrenci şehridir. Her akademik yıl birinci sınıf günleriyle başlar ve her dönemin en önemli olayları, özellikle öğrenciler için bir hafta süren etkinlikler festivali olan İlkbahar ve Sonbahar Öğrenci Günleridir. UT, profesyonel kuruluşlardan gayri resmi gruplara kadar çok sayıda öğrenci kulübü ve derneğine sahiptir. Uluslararası öğrenciler için ESN Tartu, dikkatini uluslararası öğrencilerin refahına odaklayan ana kuruluştur.

UT geniş bir program yelpazesi ve öğrenciler için benzersiz disiplinler sunmaktadır. UT aynı zamanda dünyanın önde gelen üniversiteleriyle işbirliği içinde sunulan çeşitli Erasmus Mundus ve diğer ortak Yüksek Lisans programlarına da katılmaktadır. UT, öğretim ve Lisans-Yüksek Lisans (3+2) çalışma modülleri sisteminin organizasyonunda Bologna sürecini takip etmektedir. Doktora çalışmalarının süresi 4 yıldır. Akademik yıl her yıl Eylül ayının başında başlar.

Sıralamalar

University of Tartu ( UT ) Estonya'nın önde gelen araştırma ve eğitim merkezidir. Baltık ülkelerinde dünyanın en iyi üniversiteleri (QS World University Rankings 2021) içinde ilk %1.2'de yer alan tek üniversitedir.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • Tartu

  Ülikooli 18

  • Tallinn

   Kaarli pst 3 -- 202-203, 10119, Tallinn

   • Pärnu

    Ringi 35, 80012, Pärnu

    • Viljandi

     Posti 1, Viljandi, 71004 Viljandi maakond, Estonia, 71004, Viljandi

     • Narva

      University of Tartu Narva College Raekoja plats 2, Narva 20307, 20307, Narva

      • Viljandi

       Posti, 1, 71004, Viljandi

       sorular