Keystone logo
University of Skövde Moleküler Biyotasarımda BSc
University of Skövde

Moleküler Biyotasarımda BSc

Norrmalm, İsveç

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 135.000 / per year *

Kampüste

* taksitli ödeme planı: Her dönem öncesi 67.500 SEK

Tanıtım

Çeşitli hastalıklar için daha iyi ilaçlar ve tedavi yöntemleri geliştirmek için genler, moleküller, hücreler veya organizmalar hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Sağlığımızın ve çevremizin daha iyi izlenmesine olanak sağlayacak yöntemlerin geliştirilmesine yardımcı olmak ister misiniz? Belki de fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek ve kendi işinizi kurmakla veya bir şirkette araştırma ve geliştirme ile çalışmakla da ilgileniyorsunuz? Öyleyse, Bioscience – Molecular Biodesign tam size göre bir program olabilir.

Program Hakkında

Moleküler Biyotasarım, yapısal veya işlevsel bir biyolojik görevle başa çıkmak için geliştirilmiş bir biyolojik tasarım şeklidir. Program, moleküler biyoloji ve biyoteknolojiye odaklanarak, biyobilimde geniş bir dereceye yol açar. Gelecekteki istihdam pazarınızın bulunabileceği alanlar bu alanlardır. Teorik bilgileriniz, program süresince edineceğiniz moleküler yöntem ve araçlarla birleşerek birçok farklı alanda kullanılabilir.

Çalışma Programındaki Kurucu Dersler

Programın ilk yılında, laboratuvar çalışması, hücre biyolojisi, evrim, genetik, kimya, mikrobiyoloji ve biyoinformatik temellerini öğreneceksiniz. Geniş bir biyobilim bilgisi edineceksiniz ve ikinci yıl moleküler biyotasarım, biyobelirteçler ve laboratuvar çalışmalarına odaklanarak moleküler biyoloji içinde ileri çalışmaları içerecektir. Biyomoleküler tasarımı desteklemek için çeşitli yazılım türlerini nasıl kullanacağınızı da öğreneceksiniz. Üçüncü yıl boyunca, proje yönetimi ve girişimcilik eğitimi alacak ve bilginizi pratik bir moleküler biyotasarım projesinde uygulayacaksınız. Son dönemin tamamı deneysel bir biyobilim derecesi projesi üzerinde çalışmayı içerir. Öğretim İngilizce olarak gerçekleşir.

Daha Fazla Çalışma için Fırsatlar

Eğitiminizi tamamladıktan sonra, Enfeksiyon Biyolojisi, Moleküler Biyoteknoloji veya Biyobelirteçler alanındaki yüksek lisans programlarımızdan birinde ikinci aşama düzeyinde eğitime devam edebilirsiniz. Ayrıca hem İsveç'teki hem de uluslararası diğer üniversitelerde ileri düzey eğitim almaya hak kazanacaksınız. Temel ve ileri niteliklerin birleşimi, araştırma-hazırlık çalışmaları ve araştırmaları veya hem akademi hem de endüstride ürün geliştirme için mükemmel bir temel sağlar.

Bu Alanda Araştırma

Araştırmamız hakkında daha fazla bilgi edinin. Sistem Biyolojisi Araştırma Merkezi.

Uluslararası Çalışmalar için Fırsatlar

Öğrenim süreniz boyunca, ortak üniversitelerimizden birinde bir dönem yurtdışında eğitim görmeyi seçebilirsiniz.

kabul

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular