Keystone logo
University of Pécs

University of Pécs

University of Pécs

Tanıtım

University of Pécs kurulması ilk olarak 1367 yılında Kral Büyük Louis tarafından başlatılmıştır. Bugün University of Pécs , yüksek öğrenimin tüm yelpazesini kapsayan on fakültenin bulunduğu ülkenin en prestijli kurumlarından biridir. kaliteli ve kapsamlı bir eğitim. Eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra tıbbi tedavi de önemli bir faaliyet alanımızdır; Klinik Merkezi sadece bölgedeki ayaktan ve yatan hastalarla ilgilenmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok alanda ulusal düzeyde görevlere de sahip.

Her yıl, University of Pécs uluslararası yüksek öğretim kurumlarının sıralamasına katılıyor ve iyi çalışıyor. Her alanda algımızı daha da geliştirmeye çalışıyoruz.

İyi hazırlanmış öğrenciler bizim için en iyi tanıtım anlamına geldiğinden, eğitimin kalitesine büyük önem verdik ve vereceğiz. Bu ruhla insan kaynaklarının ve altyapı koşullarının sürekli geliştirilmesi en büyük önceliğimizdir. Öğrencilerimize çok çeşitli bilgiler sunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin önemli bir kısmının Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerdeki tanınmış kurumlarda çeşitli staj ve değişim programlarına katılmalarına destek sunuyoruz. Eğitim seviyesini yükseltmek için en son teknolojiyi kullanıyor ve en iyi profesörleri davet ediyoruz. Sloganımızı Luis Pasteur'den aldık: "Şans hazırlıklı zihinlerden yanadır". Son on yılda öğrenci sayısının sabitlenmesi, yabancı öğrenci sayısının ise önemli ölçüde artması sevindiricidir. University of Pécs sadece prestijli bir kurum değil, aynı zamanda öğrenci dostudur. Öğrencilerimizin hem başarıya yönelik çalışmalarını hem de güzel vakit geçirmelerini istiyoruz.

University of Pécs uluslararası kabul görmüş araştırma çalışmaları yürütmektedir. Üniversitemizi sadece bir başlangıç noktası değil, yetenekli araştırmacılarımız için en uygun çalışma ortamı seçimi haline getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Değerli meslektaşlarımızı daha iyi bir performans için iç hibe programları ile teşvik ediyoruz. János Szentágothai'nin adını taşıyan araştırma merkezinde araştırmacılarımızın ve öğrencilerimizin hizmetinde son teknolojiler, ekipmanlar ve araçlar bulunmaktadır. Üniversitemizin ana araştırma profili temel bilimsel araştırmalardır; ancak uygulamalı araştırmalar yoluyla endüstriyel ilişkilerimizi de sürekli geliştiriyoruz.

Modern Şehirler Programı çerçevesinde üniversitemizde muhteşem bir modernleşme yaşanıyordu. Bu bağlamda yeni binaların yapımı ve mevcutların yenilenmesinin yanı sıra bu faaliyetler insan kaynakları eğitimleriyle de paralellik taşıyordu. Modern Şehirler Programı Pécs şehrinin işbirliğiyle oluşturuldu.

Pécs çekici, dost canlısı küçük bir kasabadır ve insan ölçeğindedir; Üniversiteli vatandaşlarımıza sadece ev sahipliği yapmakla kalmıyor, aynı zamanda yuva görevi de görüyor. Üniversite şehrin hakim kurumudur; Öğrencilerin yanı sıra Pécs'in neredeyse tüm sakinleri de kendilerini buna bağlı hissediyor. Dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda uluslararası öğrencinin varlığı ve Akdeniz atmosferi, Pécs'i çok canlı, keyifli ve hareketli bir üniversite şehri haline getiriyor. Ancak University of Pécs Baranya ilçe merkeziyle sınırlı değildir; Szekszárd kasabasında bağımsız bir fakülte var ve Transdanubya bölgesinin her yerinde, hatta sınırların ötesinde bir eğitim merkezleri ağı var.

Çok kültürlü bir ortamda, makul öğrenim ücretleri karşılığında eğitim almak ve Macaristan'ın en eski Üniversitesinde yüksek kaliteli eğitim deneyimi yaşamak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İstatistik

 • 650 yıllık gelenek
 • En iyi 3 Macar Üniversitesi arasında yer aldı
 • UP, dünya çapında uluslararası yüksek öğrenimde önde gelen 2,5'ten biridir (kaynak: QS WUR 2021)
 • Uluslararası eğitimde 40 yıllık deneyim
 • 2.000 öğretim görevlisi
 • 130 farklı ülkeden 22.000 öğrenci ve %22'lik uluslararası öğrenci oranı
 • 5000 uluslararası öğrenciden 1000'den fazlası, yaklaşık 90 gönderen ortaktan Stipendium Hungaricum Bursu alıyor
 • 10 fakülte
 • 24 kendi kliniği
 • Pécs yerleşim bölgesinde bulunan 8 yatakhane
 • Szentágothai Araştırma Merkezi'ndeki yüksek teknolojili laboratuvarlara sahip 7700 m2'lik modern araştırma alanı, biyoteknoloji, çevre teknolojisi, bilgisayar teknolojisi ve nano bilim alanlarındaki meslektaşlarımızın başarılı olmalarını sağlar.

  Burslar ve fon sağlama

  Prestijli Stipendium Hungaricum Bursu ile potansiyelinizi ortaya çıkarın. Macaristan Hükümeti tarafından başlatılan bu burs programı aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sunmaktadır:

  ✅Ücretsiz eğitim

  Stipendium Hungaricum Burs Programı

  University of Pécs uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır. Bunlardan en popüler olanı, Macaristan Hükümeti tarafından “Doğu ve Güney Açılım” olarak adlandırılan hükümet politikası kapsamında 2013 yılında başlatılan Stipendium Hungaricum Burs Programıdır. Burs programı Tempus Kamu Vakfı tarafından yönetilmektedir.

  Programın temel misyonu Macaristan'daki yabancı öğrenci sayısını artırmak ve Macar yüksek öğretim kurumlarını en iyi yabancı öğrencileri çekme konusunda teşvik etmektir. Şu anda programa 68 gönderen ortak katılmaktadır.
  Her yıl yüzlerce uluslararası öğrenci bu bursla üniversitemize kabul edilmektedir.

  Bursun Kapsadığı Hükümler

  • Öğrenimsiz eğitim: Öğrenim ücretinin ödenmesinden muafiyet
  • Aylık maaş: lisans dışı, lisans, yüksek lisans ve tek kademeli yüksek lisans seviyesi: öğrenimin tamamlanmasına kadar yılda 12 ay boyunca yaşam giderlerine aylık 43.700 HUF katkı, doktora seviyesi: 12 ay boyunca aylık 140.000 HUF öğrenimin tamamlanmasına kadar bir yıl
  • Konaklama: yurda yerleştirme VEYA burs döneminin tamamı boyunca konaklama masraflarına aylık 40 000 HUF tutarında katkı
  • Sağlık sigortası: İlgili Macar mevzuatına göre sağlık hizmetleri ve kişi başına yıllık 100.000 HUF'a kadar ek sağlık sigortası.

  Hungarian Diaspora Scholarship

  University of Pécs mevcut olan en yeni burs, size hem kişisel hem de akademik olarak gelişmeniz için olağanüstü bir şans veren Macar Diaspora Bursu'dur. Macaristan'da eğitim alırken bin yıllık Macar tarihini ve kültürünü keşfedebilir, benzersiz Macar geleneklerini deneyimleyebilir ve Macarca dil becerilerinizi geliştirebilirsiniz.
  Diaspora Bursu sahibi olarak, üst düzey bir Macar yüksek öğretim kurumunda uluslararası kabul görmüş bir derece alabilir ve hem kişisel hem de akademik olarak ilerlemek için son derece rekabetçi bilgiler edinebilirsiniz. Tüm derece seviyelerinde tüm yüksek öğrenim alanlarını kapsayan, İngilizce veya Macarca öğretilen çok çeşitli programlar arasından seçim yapabilirsiniz. University of Pécs 280 eğitim programı arasından seçim yapabilirsiniz. Bu Burs aynı zamanda profesyonel ağınızı oluşturmak ve ülke hakkında her şeyi destekleyici ve misafirperver bir öğrenci ortamında keşfetmek için mükemmel bir fırsattır!

  Burs kapsamındaki hükümler

  • Öğrenimsiz eğitim: Öğrenim ücretinin ödenmesinden muafiyet
  • Aylık burs (talep üzerine)
  • Konaklama: yurda yerleştirme VEYA burs döneminin tamamı boyunca konaklama masraflarına aylık 40 000 HUF tutarında katkı. (talep üzerine)
  • Medical insurance

  Diasporada yaşıyorsanız, yabancı adresli yabancı uyrukluysanız ve en az 10 yıl üst üste yurtdışında yaşıyorsanız, Diaspora Bursu sahibi olma şansınız olabilir. Son 4 yıldır orta öğreniminizi Macaristan dışında yapıyorsunuz. Program, Avrupa Birliği, Sırbistan Cumhuriyeti veya Ukrayna'nın Zakarpattia Oblastı dışındaki herhangi bir ülkede yaşayan Macar diasporasının üyelerine açıktır. Diasporalar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Başvuru yapmanın ön koşulu, yerel diaspora örgütünden veya Macar heyetinden tavsiye almaktır. Tavsiye kararının verilmesiyle ilgili olarak, başvurudan 1 veya 2 ay önce diaspora kuruluşları ve heyetleriyle iletişime geçilmesi tavsiye edilir.

  Hıristiyan Gençlere Yönelik Burs Programı

  Son olarak sizleri Hıristiyan Gençlere Yönelik Burs Programıyla tanıştıralım. Bir Hıristiyan Bursu sahibi olarak, üst düzey bir Macar yüksek öğretim kurumunda uluslararası kabul görmüş bir derece alabilir ve hem kişisel hem de akademik olarak ilerlemek için son derece rekabetçi bilgiler edinebilirsiniz. Tüm derece seviyelerinde bazı yüksek öğretim alanlarını kapsayan, İngilizce öğretilen programlar arasından seçim yapabilirsiniz. University of Pécs 19 eğitim programı arasından seçim yapabilirsiniz. Bu Burs Programı aynı zamanda profesyonel ağınızı oluşturmak ve ülke hakkında her şeyi destekleyici ve misafirperver bir öğrenci ortamında keşfetmek için mükemmel bir fırsattır!

  Burs kapsamındaki hükümler

  • Öğrenimsiz eğitim: Öğrenim ücretinin ödenmesinden muafiyet
  • Aylık 166.600 HUF (Doktora öğrencileri için 140.000 HUF) tutarında aylık burs,
  • Konaklama: yurda yerleştirme VEYA burs döneminin tamamı boyunca konaklama masraflarına aylık 40 000 HUF tutarında katkı,
  • Akademik yıl başına 200.000 HUF tutarındaki seyahat masraflarının geri ödenmesi,
  • Medical insurance


  Kimler başvurabilir?

  Aşağıdaki ülkelerin vatandaşıysanız Hristiyan Bursu sahibi olma şansınız olabilir: Mısır, Lübnan Cumhuriyeti, Irak Cumhuriyeti, İsrail Devleti, Filistin, Pakistan İslam Cumhuriyeti, Suriye Arap Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti, Federal Demokratik Etiyopya Cumhuriyeti, Ermenistan Cumhuriyeti ve Nijerya.
  Başvurmanın ön koşulu, yerel Hıristiyan kilisesinden resmi bir tavsiye almaktır.
  Burs çalışmalarınızın başlangıcında, reşit bir vatandaşsınız; Belirtilen son başvuru tarihinin 31 Ağustos tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş olmanız,
  Başvurulan eğitim programının ön koşulu olarak gerekli niteliklere ve gerekli dil becerilerine sahip olmanız ve destekleyici belgeyi, başvuruların son teslim tarihine kadar, ancak en geç mevcut başvuru döngüsünün olduğu yılın 1 Ağustos tarihine kadar sunmanız.
  Lisans düzeyinde lisans programları, yüksek lisans ve tek kademeli yüksek lisans programları tüm başvuru sahiplerine açık olup, doktora programları Macaristan'daki Hristiyan Gençler Burs Programı çerçevesinde lisans/yüksek lisans eğitimini tamamlayan adaylara açıktır. Hıristiyan Gençler Bursu bursiyerleri akademik yılın son döneminde öğrenimlerinin son döneminde kayıt yaptırırlar.

  Please visit the university website for more information.

  Neden Pécs Üniversitesi

  University of Pécs'i seçerseniz, şunları yapacaksınız:

  • yüksek kaliteli bir eğitim deneyimi yaşayın.
  • Macaristan'ın en eski üniversitesinde - 1367'de kuruldu - yüksek öğrenimde son derece geniş bir deneyime ve uzun süredir devam eden geleneklere sahip.
  • değerli bir AB derecesi verilecektir.
  • paranızın tam karşılığını temsil eden bir öğrenim ücreti karşılığında profesyonel olarak alakalı ve yüksek kaliteli programlarımızdan birini seçin.
  • çok kültürlü bir ortamda eğitim.
  • düşük yaşam giderlerinin tadını çıkarın.
  • Barlar, restoranlar ve kafelerle dolu bu gerçek Üniversite Şehrinde gece gündüz canlı öğrenci hayatını deneyimleyin.
  • 20.000 diğer öğrenciyle birlikte Macaristan'daki en büyük yüksek öğretim kurumlarından birinde eğitim alın.
  • Eşsiz güzellikte bir yerde yaşamak -Pécs, 2010 yılında prestijli “Avrupa Kültür Başkenti” unvanına layık görüldü.
  • UNESCO Dünya Mirası'nın bir parçası olan Pécs kentindeki tarihi binalar arasında yürüyüş yapın.
  • Avrupa'nın en güvenli ülkelerinden birinde bulunan çok güvenli ve arkadaş canlısı bir şehirde eğitim alın.
  • UP'deki eğitiminiz sırasında bir Orta Avrupa deneyimi yaşayın ve daha fazla Avrupa ülkesini kolayca keşfedin.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  • Her 1. sınıf öğrencisi için garantili yurt yerleştirme ve kişisel mentor ("dost").
  • Öğrenci Danışmanlığı
  • Libraries
  • Adli Yardım Kliniği
  • Spor Tesisleri ve spor grupları

  Konumlar

  • Pécs

   University of Pécs, , Pécs

   Chat with students

   sorular