Keystone logo
University of Gothenburg, Sahlgrenska Academy (Faculty of Medicine) Halk Sağlığı Biliminde Yüksek Lisans
University of Gothenburg, Sahlgrenska Academy (Faculty of Medicine)

Halk Sağlığı Biliminde Yüksek Lisans

Gothenburg, İsveç

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 310.000 / per course

Kampüste

Tanıtım

Halk Sağlığı Bilimi Yüksek Lisans Programı, sağlık ve halk sağlığına ilgi duyanlar içindir. Programımız, öğrencilere hem ulusal hem de uluslararası düzeyde halk sağlığı alanında stratejik ve pratik olarak çalışmak için ihtiyaç duydukları becerileri kazandırmaktadır. Sağlığı etkileyen bireysel ve yapısal faktörleri ve bireylerin sağlıklı olmasını ve sağlıkta eşitliği sağlayan koşulları öğreneceksiniz. Programı tamamladıktan sonra bir dizi kariyer fırsatına sahip olacak ve doktora çalışmalarına devam edebileceksiniz.

Sağlıkla ve halk sağlığının iyileştirilmesiyle ilgileniyor musunuz? Bir fark yaratmak istiyor ve sağlıkta eşitliği sağlama fikriyle hareket ediyor musunuz? O halde Halk Sağlığı Bilimi Yüksek Lisans Programına başvurmalısınız. Öğrencilerimiz hem ulusal hem de uluslararası düzeyde halk sağlığı alanında çalışabilecek şekilde eğitilmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle tanışacağınız uluslararası bir çalışma ortamı sunuyoruz.

Farklı insan grupları arasında sağlık açısından neden bu kadar büyük farklılıklar var? Sağlığı etkileyen ilgili faktörler nelerdir ve insanların yaşamlarını nasıl iyileştirebiliriz? Bunlar karşı karşıya olduğumuz halk sağlığı sorunlarından bazılarıdır. Gruplar arasındaki farklılıkları azaltmak ve halk sağlığında uzun vadeli ve eşitlikçi iyileştirmeler sağlamak için geniş kapsamlı ve disiplinler arası bir bakış açısına ihtiyaç vardır. Bu konuları incelemek ve halk sağlığı çabalarını formüle etmek ve değerlendirmek için eğitimli halk sağlığı bilimcilerine ihtiyaç vardır.

Halk Sağlığı Bilimi Yüksek Lisans Programı, öğrencilere alanın temel kuram ve yöntemlerini öğretmektedir. İki yıllık bu program İngilizce olarak verilmektedir. Programın amacı, halk sağlığı çalışmalarını planlayabilmeniz, yürütebilmeniz ve değerlendirebilmeniz ve toplumdaki sistematik sağlık farklılıklarını azaltmak için çalışabilmeniz için gerekli araçları sağlamaktır.

Ayrıca epidemiyoloji, sosyal epidemiyoloji, nicel ve nitel araştırma yöntemleri ve sağlık ekonomisi teorileri ve yöntemleri hakkında bilgi edineceksiniz. Sağlık ekonomisi alanında hem giriş hem de ileri düzey dersler sunuyoruz.

Ne Sunuyoruz

  • Uluslararası ortam - dünyanın dört bir yanından gelen öğretmen ve öğrencilerle tanışın
  • Akademik geçmişlerin bir karışımı - doktorlar, öğretmenler, avukatlar ve diğer mesleklerle çalışma
  • Sağlık ekonomisine giriş ve ileri düzey ders
  • Daha uzun stajlar için seçenekler
  • Yurtdışında eğitim ve staj olanakları
  • Restoranlara ve eğlenceye yakın merkezi konumdaki kampüs
  • Slottsskogen Parkı, Botanik Bahçesi ve diğer yeşil alanlara bir taş atımı mesafede

kabul

Program Öğrenim Ücreti

Tesisler

Okul Hakkında

sorular