Keystone logo
University of Dundee

University of Dundee

University of Dundee

Tanıtım

1881'de Dundee'de, Bayan Mary Ann Baxter ve kuzeni John Boyd Baxter (paralarını şehirdeki jüt fabrikalarından kazanan ünlü Baxter ailesinden ikisi) Dundee'de bir kolej kurulması için 140.000 £ bağışladılar. Bu University of Dundee başlangıcıydı.

Başlangıçtan itibaren öne çıkan bir kurumdu. Fildişi kule kökenli profesörler yerine, Büyük Britanya'nın modern dünyada rekabet edebilmek için teknolojik üretimini iyileştirmesi gerektiğini fark eden parlak gençleri işe aldı. Latin bilimci ve akademisyen William Peterson, 1882'de henüz 26 yaşındayken ilk müdür oldu. Diploması olmayan Patrick Geddes, bir botanik profesörü ve dünyanın önde gelen düşünürlerinden biriydi.

Kurumun kuruluş belgesinin temelinde, kurumun "her iki cinsiyetten kişilerin eğitimini ve bilim, edebiyat ve güzel sanatlar çalışmalarını teşvik etmek" için kullanılması gerektiği yer alıyordu.

Baxter'ların planları, University College Dundee'nin çok çeşitli dersler sunmasıydı (İlahi Vasıf dışında - kimsenin dini inancını beyan etmesi sağlanmayacak ve hiçbir dini konu öğretilmeyecekti).

Yeni Üniversite Koleji'ne yapılan cömert bağışlar, Kolej'in bitişiğinde bir Mekanik Enstitüsü'nün kurulmasına, bir Kimya laboratuvarının inşasına ve yeni kürsülere önde gelen akademisyenlerin atanmasına yol açtı. Bunlar arasında D'Arcy Thompson (Biyoloji, daha sonra Doğa Tarihi), James Alfred Ewing (Mühendislik) ve Thomas Carnelley (Kimya) vardı.

Yeni Üniversite Nethergate'te, Park Place ile Small's Wynd arasında bulunuyordu. İlk yılda kaydolan 373 öğrenciyi barındırmak için Mary Ann Baxter tarafından 35.000 £ karşılığında dört müstakil ev satın alındı ve mülkleri birbirine bağlamak için arka tarafa bir koridor inşa edildi. Bugün bu binalar İşletme Okuluna ev sahipliği yapıyor.

Başlangıçta, UCD ve St Andrews göreceli bir uyum içinde birbirleriyle birlikte çalıştılar. Dundee öğrencileri, küçük kasabada hiçbir derse katılmamış olmalarına rağmen St Andrews'dan Bilim bölümünden mezun olmayı başardılar.

Ancak kısa sürede ilişkiler, Tıp Fakültesi meselesi ve Anatomi ve Fizyoloji kürsülerinin Dundee, St Andrews veya her ikisinde de kurulup kurulmayacağı meselesi nedeniyle gerginleşti ve iki kurum arasındaki ilişkiyi alt üst edecek gerilimlere zemin hazırladı. önümüzdeki birkaç on yıl.

Kampüs Özellikleri

Dundee'de öğrenci hayatı

Dundee, İskoçya'nın doğu kıyısında, güneye bakan cennet gibi bir konumda, Tay Nehri'nin kıyısında yer almaktadır.Evler, şehrin göbeğinde sönmüş yanardağ olan Kanun'un yanını kucaklıyor.Yukarıdan Tay Nehri'ne uzanan iki zarif köprü ve bunun ötesinde göz alabildiğine güzel kırsal alan göreceksiniz.Zemin seviyesine geri döndüğünüzde, kompakt şehir merkezimizi yürüyerek veya bisikletle keşfedebilirsiniz.

Dundee, İskoç video oyunları endüstrisinin doğum yeri ve dünya çapında favori Grand Theft Auto ile birlikte yaratıcılık ve yenilik bizim kanımıza işlemiş.V&A Dundee bunun bir başka kanıtıdır.Kengo Kuma tarafından tasarlanan bu yenilikçi alan, İskoçya ve dünya için yeni bir tasarım merkezi sağlıyor.

Güvenli bir şehir

Dundee ayrıca Birleşik Krallık'taki en güvenli şehirlerden biridir ve Complete University Guide 2022'de İskoçya'nın en güvenli 2. şehridir.

uluslararası bir topluluk

Üniversite gibi, Dundee de uluslararası ve çok kültürlüdür.Birçok ülkeden ve etnik gruptan sakinlere ev sahipliği yapmaktadır.Kampüse kolayca ulaşılabilecek mesafede Çin, Hint, Polonya ve Rus süpermarketleri gibi uzman gıda dükkanlarının yanı sıra helal kasaplar bulacaksınız.İngiltere'deki büyük süpermarketler de çok çeşitli uluslararası gıdaları stoklar.

İslam, Sihizm, Hinduizm, Yahudilik ve birçok Hıristiyan mezhebi dahil olmak üzere birçok inanç için ibadet yerleri vardır.

Yerel okullar, ikinci dilleri İngilizce olan çocukları desteklemek için iyi donanımlıdır.

Tesisler

Araştırma tesisleri

Merkezi Teknik Hizmetler (CTS)

CTS, Yaşam Bilimleri Okulu ve D'Arcy Thompson Birimi (DTU) genelindeki araştırma laboratuvarlarına temel destek sağlayan bir 'temizlik' hizmetidir.

FingerP parmak izi Proteomik Tesisi

FingerPrints, University of Dundee alanındaki araştırmacılara ve dünya genelindeki harici akademik ve endüstriyel müşterilere son teknoloji bir Proteomik ve Kütle Spektrometresi yeteneği sağlar.

X-ışını kristalografisi

Büyük biyolojik moleküllerin atomik üç boyutlu yapılarının belirlenmesi, protein yapısını fonksiyon ve rasyonel ilaç tasarımı ile ilişkilendirmek.

İnsan Pluripotent Kök Hücre Tesisi

İnsan embriyonik kök hücrelerinin, insan kaynaklı pluripotent kök hücrelerin ve ilgili reaktiflerin ve hizmetlerin sağlanması.

Dundee Görüntüleme Tesisi

Yaşam Bilimleri'nde merkezi bir merkez ve Bilim ve Mühendislik ile Ninewells kampüsündeki tesisler ile ışık ve elektron mikroskobu kaynakları sağlıyoruz.

Yüksek Performanslı Bilgi İşlem Tesisi ve Hesaplamalı Modelleme

İnşaat Mühendisliğinde dünya lideri hesaplama modellerinin mimarlarıyız.

Akış Sitometrisi ve Hücre Ayırma Tesisi

Yaşam Bilimleri Okulu, diğer UoD bölümleri ve harici araştırma kuruluşlarında bulunan araştırmacılara akış sitometrik analizi ve floresanla etkinleştirilmiş hücre sınıflandırma (FACS) hizmetleri ve desteği sağlamak.

Veri Analiz Grubu (DAG)

Deneysel tasarım, programlama, istatistik ve biyolojik veri analizi konularında tavsiye ve yardım sağlayabilen, güçlü hesaplama, matematiksel ve istatistiksel becerilere sahip bilim adamlarından oluşan bir ekibiz.

SLS Güvenliği

Personel, öğrenciler ve ziyaretçiler için güvenli bir ortam sağlamak için Okulu destekliyoruz.

MRC PPU DNA Dizileme ve Hizmetleri

DNA analizi ve ilgili hizmetler için çok çeşitli sözleşmeli araştırma ürünleri sunuyoruz.

MRC PPU Reaktifleri ve Hizmetleri

Binlerce reaktif üretip tedarik ediyoruz ve dünya çapındaki akademisyenlere ve ilaç şirketlerine bilimsel hizmetler sunuyoruz.

Kriyo-Elektron Mikroskobu

Tesisin amacı, Dundee'deki araştırmacılara bu kolaylaştırıcı teknolojilere erişim sağlamaktır.

Spor ve egzersiz

Nehir kenarı oyun alanları

Riverside oyun alanlarındaki tesisler çok çeşitli spor dallarına hitap etmektedir.

Sanal gerçeklik stüdyosu

Egzersiz ve kullanıcı deneyiminde çığır açan yeni watt bisiklet sanal gerçeklik stüdyosu, sizi dünyanın en iyi bisiklet destinasyonlarından bazılarına taşıyacak.

Squash kortları

Üç adet yüksek kaliteli, cam destekli squash kortumuz var - squash ve raket topu için mükemmel.

Güç performans merkezi

Kuvvet performans merkezi, bölgesel bir uzman kuvvet antrenmanı alanıdır.

Yüzme havuzu ve sauna

Isıtmalı 25 metrelik yüzme havuzumuz ve saunamız, İMKB'ye kısa bir yürüyüş mesafesinde, DUSA içinde yer almaktadır.

Spor salonu ve kişisel antrenman paketi

Kampüs Spor Salonu, güvenli ve sıcak bir ortamda egzersiz yapmak için bir alan sağlar.

stüdyo/atölye

SLS Atölyesi

Yaşam Bilimleri Okulu Çalıştayı.

Mücevherat ve Metal Tasarım Atölyesi

Çalışma alanlarımız gazlı meşaleler ve lambalarla donatılmıştır ve emayeleme, dağlama, döküm, son işlem, çekiçleme ve işleme için ayrılmış alanlara sahiptir.

Baskıresim atölyesi

Baskıresim atölyesi, öğrencilerin hem geleneksel hem de modern baskıresim tekniklerini denemelerine yardımcı olacak bir dizi kaynak içerir.

Baskı Tekstil Atölyesi

Baskı Tekstilleri Atölyesinde, çeşitli boyutlarda ve ağ sayılarında eleklerin kaplanması, ortaya çıkarılması ve ardından yeniden talep edilmesi için tesisler bulunmaktadır.

Ahşap Atölyesi

Ahşap atölyelerimiz, bir yaratıcı olarak ihtiyacınız olan araçları size sağlar.

dökümhane

Amaca yönelik olarak inşa edilmiş dökümhanemiz, Birleşik Krallık üniversitelerinde bulunan az sayıdaki dökümhaneden biridir ve metal heykeller, mobilyalar, dekoratif parçalar ve diğer birçok amaç için kullanılmaktadır.

Örgü ve Dikiş atölyesi

Tam stoklu İplik Mağazamızdan örgü ekipmanlarımıza kadar tesislerimiz geniş ve çeşitlidir.

Dijital Yapım

Tüm öğrencilere açık bir dijital yapım tesisi.

sorgulama noktası

Kirkcaldy Destek Merkezi

Destek Merkezi, Kirkcaldy Kampüsü'nde, insanların öğrenci randevuları veya okuldan ayrılmalar için Öğrenci Hizmetleri destek personeli ile buluşabilecekleri bir alandır ve ayrıca DUSA temsilcileri tarafından da kullanılır.

Güvenlik Merkezi

Güvenlik Merkezi, Üniversite Kampüsü Güvenlik Ekibinin ana lokasyonudur.

Erişim Merkezi

Yüksek öğrenim veya istihdamda olan engelli kişilere bölgesel ihtiyaç değerlendirmesi ve yardımcı teknoloji eğitim hizmetleri sağlamak.

Yiyecek ve içecek

Papaz Kahve Barı

Chaplaincy Coffee Bar, çeşitli içecekler, şekerlemeler, taze hazırlanmış yiyecekler ve sağlıklı atıştırmalıklar sunan oturma veya paket servis için dönem boyunca açıktır.

  Burslar ve fon sağlama

  Küresel Mükemmellik bursları

  • Eğitim yılı başına 6.000 £
  • 3 yıllık lisans için 18.000 £, 4 yıllık lisans için 24.000 £, 5 yıllık lisans için 30.000 £

  Küresel Vatandaşlık bursları

  • Yıllık öğrenim başına 5.000 £
  • 3 yıllık lisans için 15.000 £, 4 yıllık lisans için 20.000 £, 5 yıllık lisans için 25.000 £

  Rektör Yardımcısının Afrika bursu

  • Yıllık öğrenim başına 5.000 £
  • 3 yıllık lisans için 15.000 £, 4 yıllık lisans için 20.000 £, 5 yıllık lisans için 25.000 £

  Rektör Yardımcısının Güney Asya bursu

  • Yıllık öğrenim başına 4.000 £
  • 3 yıllık lisans için 12.000 £, 4 yıllık lisans için 16.000 £, 5 yıllık lisans için 20.000 £

  Rektör Yardımcısının Çin Anakarası bursu

  • Yıllık öğrenim başına 4.000 £
  • 3 yıllık lisans için 12.000 £, 4 yıllık lisans için 16.000 £, 5 yıllık lisans için 20.000 £

  Rektör Yardımcısının Endonezya Bursu

  • Yıllık öğrenim başına 4.000 £
  • 3 yıllık lisans için 12.000 £, 4 yıllık lisans için 16.000 £, 5 yıllık lisans için 20.000 £

  Sıralamalar

  Daily Mail Üniversite Rehberi 2024

  University of Dundee 2024 Daily Mail Üniversite Rehberinde Birleşik Krallık'ta 26. sırada yer aldı.

  Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2024

  The Times ve The Sunday Times İyi Üniversite Rehberi

  Dundee, İyi Üniversite Rehberi 2024'te The Times ve Sunday Times lig sıralamalarında 33. sırada yer aldı.

  Büyümenin Kapıları Girişimci Etki Raporu 2023

  University of Dundee Octopus Ventures tarafından spinout işletmeleri geliştirme konusunda Birleşik Krallık'taki en iyi üniversite seçildi.

  Tam Üniversite Rehberi 2024

  University of Dundee mezun adayları açısından İskoçya'da 4. sırada yer aldı.

  Herald Yüksek Öğrenim Ödülleri 2023

  University of Dundee Herald Yüksek Öğretim Ödülleri'nde İskoçya'nın en iyi üniversitesi seçildi.

  Konulara Göre QS Dünya Üniversite Sıralaması

  University of Dundee yeni yayınlanan QS World University Rankings by Subject 2022'de "Yaşam Bilimleri ve Tıp alanında küresel bir mükemmeliyet merkezi" olarak tanındı.

  Öğrenci Kalabalık

  StudentsCrowd'un 2022'nin En İyi 5 İskoç üniversitesi sıralamasında 1. sırada yer aldık

  QS Sıralaması 2022

  University of Dundee uluslararası yüksek öğrenim uzmanı QS Quacquarelli Symonds tarafından 5 yıldız verildi.

  Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2021

  Araştırmamızın %84'ü Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2021'de "dünya lideri" veya "uluslararası düzeyde mükemmel" olarak değerlendirildi

  QS Dünya Üniversite Sıralaması 2022

  Mezun istihdam oranı açısından dünyanın en iyi 200 üniversitesinden biriyiz

  Leiden Sıralaması 2022

  University of Dundee 2022 CWTS Leiden Sıralamasında en yüksek oranda alıntı yapılan yayınlar açısından dünyada 34. sırada yer almaktadır.

  Konumlar

  • Dundee

   Nethergate, DD1 4HN, Dundee

  sorular