Keystone logo
Universidade Santiago de Compostela Nörobilim ve Klinik Psikoloji Doktora
Universidade Santiago de Compostela

Nörobilim ve Klinik Psikoloji Doktora

Santiago de Compostela, İspanya

3 Years

İspanyol, Galiçyaca

Tam zamanlı

Request application deadline

Oct 2024

EUR 200 / per year

Kampüste

Tanıtım

Bu doktora programı, disiplinlerarasılığı ön planda tutarak Temel ve Uygulamalı Sinirbilim, Klinik Psikoloji ve Psikiyatri alanlarında araştırmacı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu bakış açısıyla program, Nörobiyoloji, Bilişsel Sinirbilim, Klinik ve Sağlık Psikolojisi ve Psikiyatri alanlarında farklı bilgi alanlarına atanmış araştırmacıları içermektedir. Santiago de Compostela Üniversiteleri (onu koordine eder), A Coruña ve Vigo tarafından ortaklaşa düzenlenen üniversiteler arası bir programdır.

Amaç, bu alanlardaki araştırmalar için teknik eğitim ve özel bilgi sağlamak ve bunlarla bağlantılı doktora öğrencileri arasında bir ilişki çerçevesi oluşturmaktır. Psikososyal değişkenlerle karşılıklı ilişkisine ek olarak, beyin çalışmasını morfolojik, yapısal, işlevsel, hesaplama ve gelişim açısından ele alan bütüncül bir multidisipliner bilimsel alanı teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Hepsi insan davranışını anlamak ve temel nörolojik hastalıklar ve psikiyatrik bozukluklar için önleyici ve tedavi edici stratejileri kolaylaştırmak için.

Genel olarak sinir sistemi ve özelde insan beyni üzerine yapılan çalışmalar, dünya çapında öncelikli araştırma alanlarından biridir. Bu araştırmanın en büyük zorluklarından biri, moleküler işleyişten hafıza, zeka veya bilinçli eylem gibi süreçleri ve bunların çevre ile etkileşimlerini destekleyen mekanizmalara kadar beynin gizemlerini keşfetmektir. Sinir sistemi bilgisindeki ilerleme, onu etkileyen hastalıklarla savaşmayı ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi sağlayacaktır. Daha klinik bir perspektiften, bu program ruhsal bozuklukların anlaşılması, önlenmesi ve tedavisi ile ilgilenen hatları bütünleştirir ve bunlara biyopsikososyal bir bakış açısıyla yaklaşır.

Bu Program, Sinirbilim alanında lisansüstü eğitim hakkında bilgi sağlamak ve Avrupa çalışmaları arasında işbirliğini teşvik etmek için MDBF (Avrupa Sinirbilim Toplulukları Federasyonu) çerçevesinde oluşturulan bir yapı olan 'Avrupa Sinirbilim Okulları Ağı'nın (NENS) bir parçasıdır. programları.

Araştırma alanları

  • Nörobiyoloji. Sinir sisteminin yapısı, evrimi, gelişimi ve yenilenmesi
  • Nörobilimde Farmakogenomik
  • nörofizyoloji
  • bilişsel sinirbilim. Genel popülasyonda ve özel popülasyonlarda daha yüksek zihinsel süreçlerin psikofizyolojik ve nöropsikolojik çalışması
  • Klinik ve sağlık psikolojisi ve psikiyatri
  • Parkinson hastalığında nörodejenerasyon ve dopaminerjik nöroproteksiyon mekanizmaları ve yeni terapötik stratejiler
  • Nörolojide PET ve SPECT çalışmaları. Morfolojik ve işlevsel görüntülerin birleşimi

İdeal Öğrenciler

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Okul Hakkında

sorular