Keystone logo
Universidade Santiago de Compostela

Universidade Santiago de Compostela

Universidade Santiago de Compostela

Tanıtım

Bir kamu kurumu olarak öğrenim ücretleri, tüm Devletteki en düşük oranlardan biri olan özerk idare tarafından belirlenir. USC, her ikisi de UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanları ilan edilen Santiago de Compostela ve Lugo'da bulunan ve fiyatlarına, hareketlilik olanaklarına veya kültürel ve spor hizmetlerine dayalı olarak yüksek bir yaşam kalitesine sahip iki tarihi kampüste kurulmuştur.

Santiago, dünyanın her yerinden öğrencileri dil öğrenmek, araştırmak veya öğrenmek için çeken uluslararası bir şehirdir. İyi bir yaşam kalitesi ve çok çeşitli kültürel ve boş zaman etkinlikleri ile küçük, çok güvenli bir şehirdir.

uluslararasılaşma

Uluslararasılaştırma politikası, USC'yi küresel düzeyde öğretim ve araştırma alanında hayati derecede önemli bir ajan olarak konumlandırmayı amaçlamaktadır.

USC'nin bir hareketlilik programına katılmakla ilgilenen kendi öğrencilerinden gelen bilgi taleplerine yanıt vermek için bir Uluslararası Karşılama Merkezi (Centro de Bienvenida Internacional) veya Santiago'ya vardıklarında (hem bürokratik hem de akademik olarak) onlara tavsiyelerde bulunmak için uluslararası öğrenciler vardır.

USC'nin eylemleri, daha spesifik olarak aşağıdaki kılavuz çizgilere yanıt verir:

 • Karar verme alanlarında, forumlarda ve uluslararası yüksek öğrenim platformlarında USC'nin kurumsal varlığını ve stratejik ittifakların resmileştirilmesine katılımını yoğunlaştırmak.
 • USC'nin araştırma ağlarına katılımını teşvik edin ve araştırma ve işbirliği projelerinin sonuçlarına değer vererek ve bunların daha fazla yayılmasını sağlayarak Avrupa ve uluslararası programlardaki liderliğini güçlendirin.
 • Uluslararası öğrenci hareketliliği programlarının, PDI ve PAS'ın gücünü artırın.
 • Diğer üniversitelerin katılımıyla çok dilli eğitim programları geliştirerek öğretim teklifini zenginleştirin.
 • Uluslararası ziyaretçi öğrenciler ve öğretim üyeleri için bakım protokollerini optimize edin.
 • Yetenek işe alma ve elde tutma programlarının kapsamını iyileştirin.
 • Uluslararasılaştırma girişimlerini ve USC'nin küresel projeksiyonunu çeşitlendirmek için kaynakların ve uluslararası finansmanın ele geçirilmesini genişletin.

Konumlar

 • Santiago de Compostela

  Praza do Obradoiro,0, 15705, Santiago de Compostela

 • Lugo

  Campus Universitario, s/n, 27002 Lugo., 27002, Lugo

sorular