Keystone logo
Unitelma Sapienza

Unitelma Sapienza

Unitelma Sapienza

Tanıtım

Misyon ve tarih

Unitelma Sapienza , kamu kuruluşlarından oluşan bir konsorsiyum tarafından yönetilen ve en iyi İtalyan devlet üniversitesi olan Roma Üniversitesi "La Sapienza" ile doğrudan bağlantılı olan tek çevrimiçi İtalyan üniversitesidir, 130.000 öğrenci ve 4.000 öğretmen ve araştırmacılar. Unitelma Sapienza , uzaktan eğitimde ileri bilgi teknolojisi ve metodolojilerinin kullanılması yoluyla, düzenli eğitim faaliyetlerine katılamayan öğrencilere ve ofis dışında çalışanlara hizmet sağlayarak, yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın yüksek öğretime erişimi teşvik eder. Kampüs içinde öğretim, eğitim ve araştırma, "bilgi toplumu" içinde karmaşık işleri yönetmek için gerekli ekonomik, yönetsel ve yasal bilgileri birleştirir Unitelma Sapienza , özellikle bilimsel ve ekonomik sektörlerde de araştırmanın geliştirilmesine özel önem verir. bilgi teknolojisi yönetiminde olduğu gibi, yüksek öğretimde internet aracılığıyla sanal bir kampüsün geliştirilmesine yönelik teorilere, modellere, süreçlere, teknolojilere ve uygulamalara özellikle dikkat ederek. Ders vermeye özel bir önem verilmektedir: Akademik faaliyetlerle ilgilenen öğretmenlerimiz ve esas olarak öğrencinin motivasyonu ve kariyer hedeflerine ulaşması ile ilgilenen öğretmenlerimiz var. Bu rakamların her ikisi de daha işbirlikçi bir öğrenme için öğrencilerle etkileşimi artırmayı amaçlamaktadır.

Organizasyon ve Yönetim

Genellikle profesör ve seçkin bir şahsiyet olan Şansölye , altı yıllık bir süre için seçilir, Üniversitenin itibari başkanı olarak hizmet eder, Üniversiteyi akademik faaliyetlerde temsil eder ve Akademik Senatoya başkanlık eder ve ayrıca genel büyük törenlere de başkanlık eder. Mevcut Şansölye, prof. Francesco Avallone, birkaç yıldır stres ve örgütsel refah ile ilgili araştırmalar üzerinde çalışıyor. Senato , öğretim ve araştırma faaliyetlerinin akademik politikasına, planlamasına, koordinasyonuna ve değerlendirilmesine karar veren Üniversitenin kıdemli akademik organıdır ve hem öğretim üyelerinden hem de öğretim üyelerinden oluşur. Hukuken ve anayasal olarak Üniversitenin akademik faaliyetinden, yani öğretim ve araştırmadan sorumludur. Üniversitenin “Hukuk ve Ekonomi Bölümü” , tüm akademik ve araştırma faaliyetlerine hitap eden geniş tabanlı bir bölümdür. disiplin yelpazesinde birinci sınıf araştırma üretmek. Bölüm, lisans ve lisansüstü düzeyde öğretimde mükemmelliğe kendini adamıştır. Mütevelli Heyeti , Üniversitenin hükümeti ve refahı ile öğrenciler, öğretim üyeleri, personel ve mezunlar dahil olmak üzere ilgili tüm menfaatlerden tam sorumlu olmak üzere, Tüzük tarafından kurulan kurumsal bir organdır. İtalyan akademik kurumlarından ve Sivil Toplumdan seçkin kişiler tarafından temsil edilmektedir, Sorumluluklar şunlardır:

 • Üniversitenin ana hedeflerinin belirlenmesi ve bu hedeflerin uygulanmasına yönelik politika ve prosedürlerin onaylanması.
 • Üniversitenin işletme ve sermaye bütçesinin gözden geçirilmesi ve onaylanması.
 • Kanun, hükümet direktifleri gibi diğer sorumluluklar.
 • Üniversite, ana yönetim organları tarafından periyodik değerlendirmeler yoluyla tüm faaliyetlerinin kalite güvencesine, değerlendirmeye ve geliştirmeye tabi olmasını sağlar.

Uluslararası ilişkiler

Unitelma Sapienza Üniversite ve öğrenci nüfusu için uluslararası katılım düzeyini artırmaya kararlıdır; özellikle:

 • AB'de öğrenci katılımı için yeni olanaklar açarken (Erasmus);
 • Akademik ve idari teknik personelin AB'ye katılımının artırılması, öğretim üyesi ve personelin uluslararası hareketliliği için çağrıda bulunur;
 • Üçüncü taraflarla yapılan anlaşmalar yoluyla da uluslararası bir pazara yönelik çevrimiçi faaliyetler geliştirmek ve üretmek;

Bu bağlamda, proje faaliyetleri, web sitesinin bir bölümünün İngilizce dilinde açılmasını; sadece İngilizce olarak sunulan eğitim kurslarının etkinleştirilmesi (Uluslararası İşbirliği, Finans ve Kalkınma Yüksek Lisansı); iki dilde eğitim kurslarının üretilmesi (Proje Planlama ve Proje yönetimi); mevcut bazı ustaların İngilizce çevirisi ( Neonatology); prestijli uluslararası çevrimiçi üniversitelerle bir ağ oluşturmak. 2015 yılında, altı öğretmen ve iki görevli Erasmus programı kapsamında eğitim ve araştırma için yurtdışına seyahat edecekken, ikinci yıl boyunca küçük öğrenci grupları Erasmus öğrenci hareketlilik programına zaten katılmıştır. Üniversite, İtalya-İber-Amerikan anayasa hukuku konulu uluslararası konferansa (5-8 Ekim 2015) ev sahipliği yapacak. Üniversite, değişim araştırmaları için yabancı öğretmenler tarafından seçilir (en son Dr. Simona Guerra, Misafir Akademisyen, Leicester Üniversitesi'nde Siyaset Okutmanı. Üniversite, son olarak, araştırma kurumları ve İtalyan ve yabancı üniversiteler ile ortaklaşa olarak, 2015 yılında sunulmuştur, Topluluk finansmanı kapsamında aşağıdaki projeler: Erasmus Plus KA2 Learn-plus "Bilgi ve Girişimcilik için uzaktan eğitim; Erasmus Plus KA3 Diversity 3.0" "Eşit fırsat için Eşitlik, Sosyal ve Kapsayıcı İnovasyon" ve "Kamuoyu arasındaki uçurumun kapatılması" projesine katılıyor ve Avrupa liderliği: Avrupa'nın gelecekteki yolunda diyaloga girmek"; Üniversite, mevcudiyetinde düzenlenen ve yayınlanan seminerleri ve çalışma konferanslarını teşvik eder.

Konumlar

 • Rome

  Viale Regina Elena, 295 00161 Rome (Italy), , Rome

 • USA Online

  USA Online, Amerika Birleşik Devletleri

  • Spain Online

   Spain Online, İspanya

   • Mexico Online

    Mexico Online, Meksika

    • Australia Online

     Australia Online, Avustralya

     • Canada Online

      Canada Online, Kanada

      • Rome

       Viale Regina Elena, 295 00161 Rome (Italy), , Rome

       sorular