Keystone logo
University  of Milano - Bicocca

University of Milano - Bicocca

University  of Milano - Bicocca

Tanıtım

Milano-Bicocca Üniversitesi, İtalya'nın Milano kentinde lider bir eğitim merkezi olarak kendini hızla kabul ettirmiş dinamik bir kurumdur. 1998 yılında kurulan Bicocca nispeten genç bir üniversite olmasına rağmen hızla büyüyerek yüksek eğitim ve araştırma dünyasında merkezi bir figür haline gelmiştir. Üniversitenin modernliği, öğretime yönelik yenilikçi yaklaşımına ve kapsayıcı ve ileri görüşlü bir akademik ortamı teşvik etme taahhüdüne yansımaktadır.

Şehrin kuzeyinde, eğitim ve araştırma merkezi olarak özel olarak tasarlanmış bir bölgede yer alan üniversite, son teknoloji tesislerden ve stratejik bir konumdan faydalanmaktadır. Bu bölgenin eğitim kurumlarını, araştırma merkezlerini ve sanayiyi entegre ederek işbirliğini ve yeniliği teşvik eden canlı bir ekosistem oluşturması öngörülmüştür.

Bicocca, ekonomi, hukuk, bilim, tıp, mühendislik, sosyoloji, eğitim ve psikoloji gibi çeşitli alanlarda çok çeşitli lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Üniversitenin disiplinler arası yaklaşımı, öğrencileri farklı çalışma alanlarıyla ilgilenmeye teşvik ederek, onları modern dünyanın karmaşıklıklarına hazırlayan bütünsel bir eğitim deneyimini teşvik eder.

Konumlar

  • Milan

    Piazza dell'Ateneo Nuovo, 1, 20126, Milan

sorular