Keystone logo
University of Pavia

University of Pavia

University of Pavia

Tanıtım

University of Pavia . 1361'den beri bilgi geliştirme

University of Pavia , dünyanın en eski Akademik Kurumlarından biridir . 825 yılında Kral I. Lothair tarafından “Hukuk, Retorik ve Liberal Sanatlar Okulu” olarak, 1361 yılında ise Kutsal Roma İmparatoru IV. Charles tarafından resmi olarak “Universitas Studiorum” olarak kurulmuştur. 18. yüzyılda Avusturya İmparatoriçesi Maria Theresa ve oğlu II. Joseph tarafından uygulanan reformlar sayesinde University of Pavia etkileyici sayıda ünlü Mezunu, ünlü Akademisyeni ve Nobel Ödülleri ile Avrupa'nın en önde gelenlerinden biri haline geldi.

Günümüzde University of Pavia Üniversitesi, dünya çapında saygın kurumlarla anlaşmalara katılan Uluslararasılaşma odaklı bir Üniversite , yenilikçi disiplinler arası projeleri teşvik eden gelişmiş bir Araştırma Üniversitesi ve güçlü ağlar ve güçlü iş fırsatları yaratan İş odaklı bir Üniversitedir.

Kampüs Özellikleri

Pavia: bir şehir kampüsü

Lombardiya Bölgesi'nde , Milano'nun sadece 30 KM güneyinde yer alan Pavia Şehri, yüksek yaşam kalitesi ile canlı, gerçek, işbirliğine dayalı ve güvenli bir ortam sunar. Pavia, şarap, pirinç, tahıl ve süt ürünleri dahil olmak üzere çeşitli tarım ürünleri ile tanınan ve , kalbinde yer alan, bereketli Pavia Eyaleti Başkentidir. İtalya'nın imalat bölge . Ticino nehri ile sınırlanan merkezin labirenti dar sokakları, antik kiliseleri ve zarif binalarıyla Tts'nin büyüsü bozulmadan kalır. Sayısız etkinlikler, festivaller, sergiler, konserler, buluşma yerleri ve spor yarışmaları, öğrencilere benzersiz bir Üniversite deneyimi sunmak için birleşiyor.

Konaklama: University of Pavia Kolej Sistemi

Pavia'nın İtalya'da benzersiz olan kolej sistemi, yaklaşık 2000 öğrenciye ev sahipliği yapan 22 Rezidans oluşmaktadır.
Bir üniversite yurdunda yaşamak, akademik başarının, geleneksel etkinliklerin, partilerin ve spor rekabetlerinin hepsinin kilit rol oynadığı bir topluluğa ait olma fırsatı sunar. Devamını Konaklama sayfasından okuyun .

Pavia: bir şehir kampüsü

Lombardiya Bölgesi'nde, Milano'nun sadece 30 KM güneyinde bulunan Pavia Şehri, yüksek yaşam kalitesi ile canlı, özgün, işbirlikçi ve güvenli bir ortam sunar. Pavia, şarap, pirinç, tahıllar ve süt ürünleri dahil olmak üzere çeşitli tarım ürünleriyle tanınan ve İtalya'nın üretim bölgesinin kalbinde yer alan verimli Pavia Eyaletinin başkentidir. Merkezin labirenti olan dar sokakları, antik kiliseleri ve zarif binaları ile Tts'nin büyüsü bozulmadan kalır ve hepsi Ticino nehri ile çevrilidir. Sayısız etkinlikler, festivaller, sergiler, konserler, buluşma yerleri ve spor yarışmaları, öğrencilere benzersiz bir Üniversite deneyimi sunmak için bir araya geliyor.

Konaklama: Pavia Üniversitesi Kolej Sistemi

Pavia'nın İtalya'da benzersiz olan üniversite sistemi, yaklaşık 2000 öğrenciye ev sahipliği yapan 22 Rezidanstan oluşmaktadır.
Bir üniversite yurdunda yaşamak, akademik başarının, geleneksel etkinliklerin, partilerin ve spor rekabetlerinin hepsinin kilit rol oynadığı bir topluluğa ait olma fırsatı sunar.

Konaklama detayları hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini kontrol edin.

  Burslar ve fon sağlama

  Öğrenim ücretleri ve finansal destek

  UNIPV'deki öğrenim ücretleri, öğrencinin ailesinin gelirine ve menşe ülkesine göre değişir ve 156 ile 4500 Euro arasında değişir. Yurtdışında ikamet eden ve öğrenim vizesine sahip AB üyesi olmayan öğrenciler de vatandaşlıklarına göre belirlenen yıllık 400 Euro ile 4500 Euro arasında değişen sabit ücreti ödemeyi seçebilirler. öğrenim ücreti sayfası hakkında daha fazla bilgi edinin.

  University of Pavia öğrenci başına yılda 6.000 Euro'ya varan bir meblağ için çeşitli burslar/finansmanlar sunar. finansman sayfası hakkında daha fazlasını okuyun.

  Öğrenim ücretleri ve finansal destek

  UNIPV'deki öğrenim ücretleri, öğrencinin aile gelirine ve menşe ülkesine göre değişir ve 156 ile 4500 Euro arasında değişir. AB üyesi olmayan yurt dışında ikamet eden ve öğrenim vizesi sahibi olan öğrenciler de vatandaşlıklarına göre belirlenen ve yılda 400 Euro ile 4500 Euro arasında değişen sabit oranı ödemeyi seçebilirler.

  Pavia Üniversitesi, öğrenci başına yıllık 6.000 Euro'ya kadar çeşitli burslar/finansmanlar sunmaktadır.

  Burs detayları hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini kontrol edin.

  Neden Pavia Üniversitesi

  Pavia: bir şehir kampüsü

  Lombardiya Bölgesi'nde, Milano'nun sadece 30 KM güneyinde bulunan Pavia Şehri, yüksek yaşam kalitesi ile canlı, özgün, işbirliğine dayalı ve güvenli bir ortam sunar. Pavia, çeşitli türleriyle tanınan verimli Pavia Eyaletinin başkentidir.tarım ürünleri -şarap, pirinç,tahıllar ve süt ürünleri- ve yer almaktadırİtalya'nın üretim bölgesinin kalbinde. Merkezin labirenti olan dar sokakları, antik kiliseleri ve zarif binaları ile Tts'nin büyüsü bozulmadan kalır ve hepsi Ticino nehri ile çevrilidir. Sayısız etkinlikler, festivaller, sergiler, konserler, buluşma yerleri ve spor yarışmaları, öğrencilere benzersiz bir Üniversite deneyimi sunmak için birleşiyor.

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  İtalya'da 11.

  Times Higher Education - Dünya Üniversiteleri Sıralaması (2022)

  3. En iyi devlet üniversitesi

  CENSIS - İtalyan Üniversiteleri Sıralaması (20-40 bin öğrenci)) (2021/022)

  11-19 İtalya

  Şanghay Sıralaması - Dünya üniversiteleri sıralaması (2021)

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  37 Akademik kütüphane; 3 adet çok amaçlı spor salonu, 1 rugby sahası, 1 futbol sahası, 2 plaj voleybolu sahası ve daha fazlasını içeren 1 spor merkezi; Üniversitenin Oryantasyon Merkezi tarafından yürütülen kariyer danışmanlığı hizmeti; Öğrenci Unipass: lisanslı öğrencilere ayrılan yıllık otobüs kartı süper uygun fiyat (yılda 20 Euro)

  Pavia Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Pavia

   Corso Strada Nuova, 65

   • Milan

    Milan, İtalya

    sorular