Keystone logo
University of Antwerp

University of Antwerp

University of Antwerp

Tanıtım

Üniversitemiz Belçika ve Avrupa'nın kalbinde, Antwerp şehrinde bulunmaktadır. Antwerp limanı dünyanın en büyüklerinden biridir. Anvers şehri sadece tarihle dolu, eski bir ortaçağ ve barok şehir değildir. Aynı zamanda canlı bir sosyal ortama, etkileyici mimariye ve kültürel zıtlıklara sahip hareketli bir metropoldür. Burada, New York'tan daha fazla, 170'in üzerinde millet yaşıyor! Bu kozmopolit hava University of Antwerp de yansıyor.

Birinci sınıf araştırma ve eğitim, University of Antwerp okumak ve çalışmak için harika bir yer haline getiriyor. Araştırma ve eğitim arasındaki bağı güçlendiriyoruz. Uluslararasılaşma misyonumuzun anahtarıdır. University of Antwerp son derece umut verici bir Avrupa Üniversite Ağı olan Avrupa'nın Geleceği için Genç Üniversiteler www.YUFE.eu'nun ortağı olması tesadüf değildir.

Evlerinden uzakta 20.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan University of Antwerp , insan ölçeğinde faaliyet göstermesinden gurur duymaktadır. Fakültemiz ve personelimiz sizi dört kampüsümüzden birinde birinci sınıf altyapıyla karşılayacaktır. Buradayken ayrıca canlı kültürel programlarımızın, spor tesislerimizin ve diğer birçok mevcut öğrenci hizmetlerimizin keyfini çıkarmaya da davetlisiniz.

Fakülteler

 • Uygulamalı Mühendislik
 • Sanat
 • İş ve ekonomi
 • Tasarım Bilimleri
 • Kanun
 • Tıp ve Sağlık Bilimleri
 • Farmasötik, Biyomedikal ve Veterinerlik Bilimleri
 • Bilim
 • Sosyal Bilimler

University of Antwerp Kalkınma Politikası Enstitüsü (IOB) de dahil olmak üzere 17 enstitü ve merkeze sahiptir. Ayrıca 15 Mükemmeliyet Merkezi vardır.

İstatistik

Gerçekler ve Rakamlar

 • 23 202 öğrenci (%17,5 yurt dışından, 127 uyruktan)
 • 2339 Doktora. öğrenciler
 • Yılda 280 doktora savunması
 • Yılda 4420 bilimsel yayın
 • 6974 personel (%23 yurt dışından, 134 uyruktan)
 • 918 profesör
 • 501 asistan
 • 3639 araştırmacı
 • 1633 idari ve teknik personel
 • 80.000+ mezun
 • Anvers'te 4 kampüs

  Kampüs Özellikleri

  University of Antwerp dört kampüse yayılmış seksenden fazla binası vardır. Öğrenim seçiminize bağlı olarak kendinizi ya şehir merkezinde ya da yemyeşil kenar mahallelerde bulacaksınız.

  İşletme ve Ekonomi öğrencileri için tüm dersler, Antwerp'in tam kalbindeki Şehir Kampüsü'nde (Stadscampus) gerçekleşir.

  Üniversitenin kampüsünde öğrenci yurtları yoktur, ancak yakınlarda öğrenci konaklaması bulmak oldukça kolaydır. Özel pazarda öğrenci konutu teklifi büyüktür. 'Kotweb' aracılığıyla öğrenci konaklama yeri aramanızı tavsiye ederiz. Ve sorularınız varsa, Uluslararası Konut Ofisimiz size yardım etmek için orada.

   kabul

   University of Antwerp bir akademik programa kaydolmak ister misiniz? Bir dizi kabul şartını yerine getirmeniz gerekecek. Kabul koşullarımız ve başvuru prosedürümüz hakkındaki tüm bilgileri web sitemizden kontrol edin.

   Vize Gereksinimleri

   Vize, ülkeye giriş yapmanızı sağlayan belgedir. Belçika'ya vardığınızda, ikamet ettiğiniz yerdeki yerel yönetim ofisine oturma izni veya mevcudiyet beyanı için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Anvers'te yaşamak için vize, oturma izni ve çalışma iznine ilişkin tüm bilgileri web sitemizden kontrol edebilirsiniz.

   Burslar ve fon sağlama

   University of Antwerp belirli burs programlarının ( UAntwerp katılımıyla burslar ) seçim sürecine doğrudan katılmaktadır. Ayrıca öğrenciler dış finansman fırsatlarına ( Harici burslar ) uygun olup olmadıklarını da kontrol edebilirler. Burslar Lisans, Yüksek Lisans, Doktora veya daha kısa süreli programlar için mevcuttur.

   Ülkenizdeki Belçika büyükelçiliğiyle herhangi bir finansman seçeneğinin olup olmadığını kontrol edin.

   UAntwerp çoğu eğitim programı için öğrenim ücretinin uluslararası olarak karşılaştırıldığında makul olduğunu unutmayın. Belçika'da öğrencilerin yaşam maliyeti yıllık yaklaşık 16.000 Euro'dur.

   Daha fazla bilgi web sitemizde yer almaktadır.

   UAntwerp, akademik mükemmelliği kanıtlanmış uluslararası, AB üyesi olmayan öğrencilere bir burs biçimi olarak öğrenim ücreti indirimleri sunar. Bu feragat, ücreti akademik yıl başına 5.800€'dan 3.100€'ya düşürür. Bunun yanı sıra, Flaman Eğitim Bakanlığı seçkin öğrencilere rekabetçi bir Master Mind Bursu veriyor. Buna 8.200 € hibe ve akademik yıl başına öğrenim ücretinden muafiyet dahildir.

   Mezun İstatistikleri

   Sıralamalar

   2003 yılında kurulan University of Antwerp Genç Üniversite Sıralamasında son derece iyi puanlar alıyor:

   • Times Higher Education Y Kuşağı 2020 - Sıra 5
   • Times Higher Education Genç Üniversite Sıralaması 2023 - Sıra 7
   • QS 50 50 yaş altı 2021 - Sıra 20

   Dünya Üniversite Sıralamaları

   UAntwerp

   Programlarımızdan bazıları özellikle yüksek sıralarda yer alıyor...

   Eğitim ve öğretim bilimleri yüksek lisans programı, Times Higher Education Konu Sıralaması 2024'te hak ettiği 79. sırada yer aldı . UAntwerp Klinik ve Sağlık alanında ve Times Higher Education Konu Sıralaması 2024 Hukuk alanında 101-125. sırada yer aldı . Times Higher Education Konu Sıralaması Sosyal Bilimler 2024'te UAntwerp 126-150. sırada bulacaksınız.

   UAntwerp Şanghay İletişim Konu Sıralaması 2022'de de başarılı oldu: İletişim Bilimleri programımız 45. sırada yer aldı. Siyaset Bilimi programı, Şanghay Siyaset Bilimi Konu Sıralaması 2022'de 51-75. sırada yer aldı. Bizi 2022 için 101-150 arasında sıralayan Şangay Halk Sağlığı Konu Sıralaması'ndaki konumumuzda güzel bir gelişme olduğunu fark ettik.

   İşletme Ekonomisi, 2018'de ilk kez Financial Times Masters Yönetim Sıralaması'na girdi. UAntwerp , 2022'de 87. sırada yer alırken, paranın karşılığı açısından dünya çapında 6. sırada yer alıyor.

   Bu arada İşletme ve Ekonomi Fakültemiz 3 prestijli uluslararası akreditasyona layık görüldü: ACCSB, EFMD ve EQUIS.

   Daha fazla bilgi web sitemizde

   Öğrenci Görüşleri

   Neden Anvers Üniversitesi

   Antwerp Üniversitesi'nde okumayı seçerseniz:

   • Prestijli akreditasyonlar almış ve uluslararası sıralamalarda yer almış bir derece elde edersiniz.
   • Profesörlerden ve akademik personelden yüksek kaliteli eğitim ve kişisel rehberlik alırsınız.
   • Avrupa'nın tam kalbinde, canlı ve yenilikçi Anvers şehrinde eğitim görüyorsunuz. Paris, Londra veya Amsterdam gibi büyük şehirler sadece bir tren yolculuğu mesafesindedir.
   • İş dünyasına atacağınız ilk adımlar için tamamen hazırsınız. Öğrencilerimizin ortalama %93,6'sı mezun olduktan sonra 6 ay içinde iş bulmaktadır.
   • Çok sayıda (ekstra) müfredat etkinliğine katılıyorsunuz ve dünyanın her yerinden diğer öğrencilerle tanışıyorsunuz!

   Ödüller ve Akreditasyonlar

   İleri Üniversite İşletme Okulları Derneği (AACSB)

   akredite

   EFMD Program Akreditasyon Sistemi (EPAS)

   akredite

   Hollanda ve Flanders Akreditasyon Kurumu (NVAO)

   akredite

   Kampüs Yaşamı ve Tesisler

   Uluslararası bir öğrenci olarak kütüphane, geniş sınıflar, çalışma alanları, çeşitli yararlı öğrenci hizmetleri ve kampüs doktorları gibi birçok olanaktan yararlanabilirsiniz. Ayrıca UAntwerp MOVE biletinizle ücretsiz grup fitness derslerine katılabilir, müzeleri ve sergileri ziyaret edebilir, yerel spor salonlarında indirimlerden vb. yararlanabilirsiniz.

   Anvers uluslararası öğrencilerine sunabileceği her şeye sahiptir. Canlı atmosferi ve tarihi büyüsüyle cep boyutundaki bu şehir, kısa sürede aşık olmanızı sağlayacak. Orta Çağ'dan kalma sokaklarda yürürken veya 43 müzeden birine hayranlıkla bakarken Anvers'in geçmişinin parıldadığını göreceksiniz. Aynı zamanda buranın birçok bar, restoran ve deneyebileceğiniz yerel spesiyalitelerin (bira, çikolata ve patates kızartması) bulunduğu modern ve canlı bir şehir olduğunu da göreceksiniz. 178 milletten 500.000'den fazla vatandaş Anvers'i evi olarak görüyor. Çoğu insan birden fazla dil konuşur ve en sevdikleri yer hakkında sizinle konuşmaya çok isteklidir.

   Programa kabul koşulları

   Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

   Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

   Konumlar

   • Antwerp

    Prinsstraat 13, 2000, Antwerp

   • Antwerp

    Prinsstraat 13, 2000, Antwerp

    Chat with students

    sorular