Keystone logo
The University Of Veterinary Medicine Hannover

The University Of Veterinary Medicine Hannover

The University Of Veterinary Medicine Hannover

Tanıtım

The University Of Veterinary Medicine Hannover , Foundation (TiHo), veterinerlik bilimindeki mükemmelliği ve disiplinler arası odağıyla tanınan ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan bir yüksek öğretim kurumudur. Veteriner tıbbında araştırma, öğretim ve hizmetlerde lideriz ve veterinerlik biliminin tüm alanlarında genç bilim insanlarını eğitiyoruz. Genel hedefimiz, veteriner hekimliği biliminin sürekli gelişmesidir.

TiHo, veterinerlik tıbbı alanında uzun süreli yetkinliği temsil eder. Modern bilimi üniversite geleneğiyle birleştiren seçkin bir bilimsel kurumdur. 1778 yılında Roß-Arzney-Schule olarak kurulduğundan bu yana bağımsız statüsünü bugüne kadar korumuştur ve böylece Almanya'da istisnai bir konuma gelmiştir. 2003 yılının başında, TiHo bir üniversite vakfına dönüştürüldü - Aşağı Saksonya Eyaleti, üniversiteye daha büyük bir kişisel sorumluluk ve dolayısıyla yasal düzenlemeler için daha fazla esneklik veriyor.

TiHo, altı uzmanlık merkezi kurdu ve altı klinik, 19 enstitü ve üç özel birimi entegre etti. Ayrıca, Hannover'in güneyinde Ruthe'de ve Vechta yakınlarındaki Bakum'da The University Of Veterinary Medicine Hannover öğrencileri eğiten ve araştırma projeleri yürüten iki saha ofisi işletmektedir.

Konumlar

  • Hanover

    Bünteweg,9, 30559, Hanover

    sorular