Keystone logo
The University of Edinburgh

The University of Edinburgh

The University of Edinburgh

Tanıtım

Araştırmamız, geliştirmemiz ve yenilikçiliğimizle dünya çapında tanınıyoruz ve 425 yılı aşkın süredir öğrencilerimize birinci sınıf eğitim sağlıyoruz.

The University of Edinburgh" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/18/188668_onlineheaderms3.png" alt="188668_onlineheaderms3.png" data-json="{"author":"University of Edinburgh","author_url":"","source":""}" />

Edinburgh diploması işinize yarar

The University of Edinburgh dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir; sürekli olarak dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer alır ve 2024 QS Dünya Üniversite Sıralamasında 22. sırada yer alır.

Mezunlarımız işverenler sıralamasında dünyada 26. sırada yer alıyor 1 .

Araştırmada mükemmellik

The University of Edinburgh çok çeşitli disiplinlerde yenilikçi araştırmalar konusunda uluslararası bir üne sahiptir.

2021 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi'nin (REF2021) sonuçlarına göre Üniversite, araştırma gücü olarak bilinen araştırmasının kalitesi ve kapsamına göre Birleşik Krallık'ta dördüncü sırada yer alır ve İskoçya'nın en üst sıradaki kurumudur.

REF2021 sonuçları, Üniversitenin araştırma faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 90'ının, bir önceki yıla göre yüzde 10 puanlık bir artışla, sırasıyla 'dünya lideri' ve 'uluslararası düzeyde mükemmel' olarak sınıflandırılan en yüksek kategorilerde (4 yıldız ve 3 yıldız) olduğunu ortaya koyuyor. 2014 yılında REF.

Calton Hill in Edinburgh

Öğretimde yenilik

Kalite Güvence Ajansı'nın son raporu, öğrenci öğrenme deneyiminin kalitesi açısından bize mümkün olan en yüksek puanı verdi. E-öğrenme teknikleri ve akran destekli öğrenme de dahil olmak üzere öğrenciler için en iyi sonucu veren yöntemleri keşfetmek amacıyla her zaman öğretime yenilikçi yaklaşımlar geliştirmek için çalışıyoruz.

Çevrimiçi öğrenmede uzmanlar

2005'ten bu yana 8.000'den fazla çevrimiçi öğrenciyi ağırlayarak Birleşik Krallık'taki en geniş çevrimiçi lisansüstü derece portföyünü sunuyoruz2 . Esnek ve destekleyici programlarımız köklüdür ve daha fazla eğitim ile profesyonel veya aile taahhütlerini dengelemek isteyen öğrenciler için giderek daha popüler bir seçimdir.

Güzel başkent

Dünyanın en iyi 10 öğrenci şehri arasında 3 yer alan Edinburgh, mükemmel ulaşım bağlantılarına sahip kompakt bir şehirdir ve bu da etrafta dolaşmayı ve İskoçya'nın diğer bölgelerine seyahat etmeyi kolaylaştırır.

Herkes için bir şeyler sunacak kadar büyük, ancak kendinizi eviniz gibi hissedebileceğiniz kadar küçük olan Edinburgh, çeşitli, çok kültürlü bir topluluğa sahip modern, sofistike ve güzel bir Avrupa şehridir.​

Başarılı olmanıza yardımcı olacak olanaklar ve destek

1,8 milyondan fazla basılı cildi barındıran, dünyanın en büyük ve en önemli akademik kütüphanelerinden birine erişebileceksiniz. Ayrıca önemli konumlarda 24 saat erişime sahip 30 açık erişimli bilgisayar laboratuvarının yanı sıra ücretsiz dizüstü bilgisayar kredilerinden de yararlanacaksınız.

Ücretsiz Öğrenci Danışmanlık Hizmeti ve Üniversite Sağlık Merkezi sunuyoruz ve Öğrenci Engellilik Hizmetimiz engelli öğrencilere çeşitli destek sağlamaktadır. Ayrıca ebeveynlik ve öğrenim arasında denge kurmayı kolaylaştıran mükemmel çocuk bakımı hizmetleri de sunuyoruz.

Etkileyici küresel topluluk

İddialı uluslararasılaşma stratejimiz, sunduğumuz öğretim ve araştırmanın küresel faydalar sunmasını sağlar. Dünyanın en uluslararası üniversiteleri arasında ilk 20'de yer alıyoruz 4 . Dünya ülkelerinin üçte ikisinden gelen öğrenciler burada eğitim görüyor.

E-bilim, mühendislik, yaşam ve tıp bilimleri ile sanat ve kültür gibi çok çeşitli alanlarda dünyanın önde gelen birçok kurumuyla işbirliği yapıyoruz. Aynı zamanda küresel araştırma ağı Universitas 21'in ve Avrupa ağları Coimbra Group ve LERU'nun da üyesiyiz.

Sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konusunda öncü

Yoksulluk, iklim değişikliği ve artan enerji, gıda ve su talebi gibi küresel zorluklarla mücadelede dünya lideri olmaya kararlıyız.

İskoçya'nın ilk Adil Ticaret Üniversitesi olarak, 2004'ten bu yana gelişmekte olan ülkelerdeki çiftçiler ve topluluklar için daha iyi koşulları teşvik ediyoruz.

1990'ların başından beri çevresel sürdürülebilirliği destekliyoruz ve Üniversiteler ve Yüksekokullar İklim Taahhüdü 2009'un ve 10:10 kampanyasının kurucu imzacılarından biriyiz.

Üniversite, sağlık, adalet, çevre, tarım ve gıda güvenliği ile ilgili konuları ele almaya kararlı birçok Küresel Akademiye ev sahipliği yapmaktadır. Akademiler, zorlu küresel sorunlara çok disiplinli bir yanıt benimseyerek araştırma ve öğretimde sınırları aşmaktadır.

1QS Dünya Üniversite Sıralaması 2024 2Yüksek Öğrenim İstatistik Ajansı 2017/18 3QS Öğrenci Şehirleri 2023 4Times Higher Education, Dünyanın En Uluslararası Üniversiteleri 2022

Vize Gereksinimleri

Birleşik Krallık'a girmek için öğrenci vizesine başvurmanız gerekebilir.

Sıralamalar

Sürekli olarak dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer alıyoruz. En güncel QS Dünya Üniversite Sıralamasında 22. sıradayız.

Mezunlarımız işverenler tarafından dünyada 26. sırada yer almaktadır (QS World University Rankings 2024)

Edinburgh, Birleşik Krallık'ta en iyi 2. öğrenci şehri, Avrupa'da 5. ve dünyada 10. sırada yer almaktadır. (QS En İyi Öğrenci Şehirleri 2023)

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

  • Edinburgh

    Old College, South Bridge, Edinburgh, EH8 9YL, Edinburgh

  • Edinburgh

    Old College, South Bridge, Edinburgh, EH8 9YL, Edinburgh

    sorular