Keystone logo
Texas Christian University Harris College of Nursing and Health Sciences Doktora Sağlık Bilimlerinde
Texas Christian University Harris College of Nursing and Health Sciences

Doktora Sağlık Bilimlerinde

Fort Worth, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Bu Ph.D. program, bireyleri akademi ve endüstride araştırma ve öğretmenlik kariyerleri için hazırlar. Pek çok sağlık bilimi alanında, şimdi ve gelecekte çok ihtiyaç duyulan pozisyonların yerini almak ve doldurmak için önemli bir profesör ve klinik bilimsel lider eksikliği bulunmaktadır. Fakülte ve klinik araştırma bilim adamlarının eksikliğini gidermek için bu Ph.D. derecesi iki alandan birinde sağlık bilimlerinin belirli alanlarına odaklanır: fiziksel sağlık bilimleri ve sosyal sağlık bilimleri.

Fiziksel sağlık bilimleri alanı, Harris Koleji'ndeki dört farklı lisansüstü bölümden birinden - Kinesiyoloji, Hemşirelik, İletişim Bilimleri ve Bozuklukları ve Hemşire Anestezi'nden insan vücudu ile ilgili fizyolojik ve epidemiyolojik konulara odaklanmaktadır.

Sosyal sağlık bilimleri alanı, Harris Koleji'ndeki beş farklı lisansüstü bölümden birinden - İletişim Bilimleri ve Bozuklukları, Sosyal Hizmet, Kinesiyoloji, Hemşirelik ve Hemşire Anestezi'nden insanların psikososyal sorunlarına odaklanmaktadır.

Beyan edilen bir departman veya birim üyeliğine bağlı olarak belirli bir vurgu alanına kabul edileceksiniz. Her parça, öğrencinin bu vurgu alanındaki araştırma ilgisini geliştirmek için tasarlanmış her dönem, toplam 18 saat vurgu dersi ve bir araştırma semineri sınıfına sahip olacaktır. Her öğrenciye bir ana danışman atanacak ve çalışma programına göre vurgu derslerinin türlerine rehberlik edecektir. Ayrıca, programın başında veya araştırma ilgi alanınızı belirlediğiniz anda bir araştırma danışmanı seçeceksiniz.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Bilim Önlisans, Sağlık Meslekleri için Bilim
    • Philadelphia, Amerika Birleşik Devletleri
  • Ph.D. in Life and Health Sciences
    • Camerino, İtalya
  • Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesi
    • Pensacola, Amerika Birleşik Devletleri