Keystone logo
Scuola Superiore Sant’Anna MEDSKILL - Simülasyon Yoluyla Tıbbi Becerilerin Geliştirilmesi
Scuola Superiore Sant’Anna

MEDSKILL - Simülasyon Yoluyla Tıbbi Becerilerin Geliştirilmesi

Pisa, İtalya

5 Days

Ingilizce

Tam zamanlı

03 Sep 2024

07 Oct 2024

EUR 200 *

Kampüste

* Başvuru sahibinin yıllık gelirine göre 200 ila 1000 Avro arasında

Tanıtım

Bugün itibariyle, Avrupa'daki birçok tıp fakültesi müfredatında pratik becerilere ve problem çözme yeteneklerine duyulan ihtiyaç büyük ölçüde karşılanmamıştır. Tıp fakültesi eğitimi, aslında, "hasta üzerinde" güvenle çalışmak için gerekli becerileri geliştirme konusunda endişe duymadan, patofizyoloji ilkeleri ve hastalıkların tanımları hakkında ayrı bir miktar bilgi öğrenmeye yönelik geleneksel bir paradigmaya büyük ölçüde bağlı kalmaktadır. Makro ve mikro simülasyona dayalı dijital araçlar, esneklikleri, etkinlikleri, doğrulukları ve erişilebilirlikleri sayesinde bu sorunun çözümüne temel bir katkı sağlayabilir ve potansiyellerini lisans tıp öğrencilerinin eğitimine uygulamak istiyoruz. MEDSKILL okulu öğrencilerin şunları yapmasına olanak tanıyacaktır:

  • Anatomi, fizyoloji, patofizyoloji ve klinik muhakeme çalışmalarını kolaylaştıran dijital araçlarla temasa geçin
  • Sanal hastalarla / mankenlerle yüzleşin, yapay semptomlarını / işaretlerini yorumlayın ve seçimin uygunluğunun yanı sıra etik bağıntıları ve sürdürülebilirliği de dikkate alarak kararlar verin
  • Hasta iletişim becerilerini test etmek için klinik durumları taklit edin ve teşhis ekipmanlarının, ekip liderlerinin ve girişimsel tedavilerin kullanımını simüle edin.

Öğretim Metodolojileri

MEDSKILLS girişimi hem dersler hem de uygulamalı laboratuvar oturumları sunacaktır. Her pratik oturumdan önce, gerçekleştirilecek manevraların teorik yönleri hakkında bir giriş dersi ve ardından bir bilgilendirme oturumu yapılacaktır.
Kurs, transtorasik ve abdominal ultrason yöntemleri ile başlıca kardiyovasküler ve abdominal hastalıklar hakkında hazırlık sağlamayı amaçlamaktadır. Kurs, Vimedix ultrason ve ileri ekokardiyografi simülatörünün kullanımıyla Simulabo sınıfında resmi teorik dersler ve pratik stajlara bölünmüştür.

kabul

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular