Keystone logo
RCSI Bahrain/Medical University Of Bahrain

RCSI Bahrain/Medical University Of Bahrain

RCSI Bahrain/Medical University Of Bahrain

Tanıtım

İrlanda Kraliyet Cerrahlar Koleji - Bahreyn Tıp Üniversitesi veya Bahreyn'deki Kraliyet Cerrahlar Koleji, İrlanda'daki Royal College of Surgeons'ın kurucu bir üniversitesidir ve 1784'te İrlanda'nın Dublin kentinde kurulmuştur. İrlanda'da Kraliyet Cerrahlar Koleji Bahreyn ayrıca Bahreyn Krallığı Yüksek Öğretim Konseyi tarafından bağımsız bir özel üniversite olarak lisanslanmıştır ve Dublin'deki muadili gibi, tüm alanlarda olumlu bir değişim sağlamak için eğitim ve araştırmaya odaklanan kar amacı gütmeyen bir sağlık bilimleri kurumudur. dünya çapında insan sağlığı.

Uzun bir geçmişe sahip Bahreynli öğrencileri eğitme geçmişiyle, İrlanda'daki Royal College of Surgeons adada kendi kampüsünü kurmaya davet edildi ve Üniversite, 2004 yılında 28 tıp öğrencisinden oluşan bir kohortun kapılarını resmi olarak açtı. Bugün, amaç- bir dizi öğretim alanı, laboratuar, ofis, bir kütüphane, bir restoran, özel bir öğrenci destek merkezi ve kapsamlı spor ve dinlenme tesisleri içeren inşa edilmiş kampüs, Tıp Okulları genelinde 1.300'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır; Hemşirelik ve Ebelik ve Lisansüstü Çalışmalar ve Araştırma.

Üç kıtada hizalanmış yüksek kaliteli uluslararası eğitimin sağlanmasıyla, Bahreyn İrlanda'daki Kraliyet Cerrahlar Koleji, uluslararası yerler için rekabet edebilecek uygulamaya hazır mezunlar yetiştirmesiyle dünya çapında tanınmaktadır. Üniversite ayrıca bölgenin gereksinimleri doğrultusunda sağlık ve biyomedikal bilimlerinde özgün araştırma ve geliştirme geliştirmeye odaklanmıştır.

Konumlar

  • Al Sayh

    Al Sayh, Bahreyn

    sorular