Keystone logo
Radboud University

Radboud University

Radboud University

Tanıtım

1923 yılında kurulan ve Hollanda'nın en eski şehri Nijmegen'de bulunan Radboud University 7 fakültesi ve 20.000'in üzerinde öğrencisi vardır. Size kendi konu alanınızda araştırma ve uygulama konusunda gerekli beceri ve bilgileri verecek bir dizi uzmanlığa sahip 35 İngilizce öğretimli Yüksek Lisans programı sunuyoruz.

Öğretime yönelik kişisel yaklaşımımız - küçük seminerlerde profesörler ve diğer öğrencilerle yakın çalışma fırsatı sunan - üniversitenin sadece bir 'derece fabrikası' haline gelmemesini sağlar. Birbirimize ilham verdiğimiz ve meydan okuduğumuz ve her bireyin kişisel niteliklerinin gelişebildiği açık bir entelektüel iklimi teşvik ediyoruz.

Üniversitemiz, herkes için eşit fırsatlara sahip, sağlıklı ve özgür bir dünyaya katkıda bulunmak istemektedir. Çeşitliliği ve kapsayıcılığı önemsiyoruz - kampüste yaklaşık 100 millet temsil ediliyor (2022). 2021 Ulusal Öğrenci Anketi, mevcut öğrencilerin Radboud University herkese eşit davranıldığını ve görüşlerini ifade etmenin güvenli olduğunu düşündüklerini ortaya koydu. Radboud University , yeteneğinizi çok takdir ediyor ve sizi desteklemek için çok sayıda burs ve öğrenci hizmeti sunuyor.

Kampüs Özellikleri

Nijmegen, öğrenci dostu bir şehir

Radboud University 30 000'i öğrenci olan 165 000 nüfuslu gerçek bir üniversite şehri olan Nijmegen'de bulunmaktadır. Nijmegen, Hollanda'nın en eski şehri olmasına ve Roma dönemine kadar uzanmasına rağmen genç ve canlı bir atmosfere sahiptir. Pek çok kültürel etkinlik vardır: çok sayıda müze, galeri ve sinemadan Uluslararası Yaz Festivali ile Uluslararası Dört Gün Yürüyüşü, Limburg Ortaçağ Festivali, Samba ve Salsa Festivali, Rockin' Park Festivali ve çok daha fazlası gibi etkinliklere kadar. Ayrıca Waal nehrinin yanındaki şehir plajımızda dinlenebilir, vintage alışveriş yapabilir veya çok çeşitli bar, kafe ve restoranları keşfedebilirsiniz. Her şeyden önce, yaşamak ve okumak için güvenli ve samimi bir yer.

Yaşam maliyeti

Nijmegen'de yaşamanın maliyeti, Amsterdam veya Batı Avrupa'daki diğer şehirlerle karşılaştırıldığında nispeten düşüktür. Yaşam masrafları için ayda en az 800 € harcamayı bekleyin. Mobilyalı öğrenci konaklama fiyatları gaz, elektrik ve internet dahil 360 € ile 450 € arasındadır. Yiyecek, giyecek, kişisel bakım ve seyahat için 400 Euro'ya ve telefon faturanız için 30 Euro'ya güvenin. Kitaplar ve fotokopiler, dönem başına yaklaşık 200 € ila 300 € arasındadır.

Modern yeşil kampüs

Parmaklarınızın ucundaki modern mimaride barındırılan son teknoloji tesislerle Radboud University , hem eğitim hem de araştırma için ideal, verimli bir atmosfer sağlar. Kampüsümüz ayrıca dinlenmek ve rahatlamak için mükemmel bir yerdir. Üniversite restoranı De Refter, Asya ve İtalyan mutfağından özel vegan ve organik yemeklere kadar altı farklı yemek tezgahına ev sahipliği yapmaktadır. Gevşemek için başka bir harika seçenek de, 80'den fazla sporun sunulduğu ünlü Radboud Spor Merkezimize göz atmaktır. Öğrenciler ayrıca kampüsün yeşil çayırlarında dinlenmekten, çevredeki doğanın güzelliğine hayranlıkla bakmaktan veya piknik yapmaktan da keyif alırlar. Yiyeceklerinizi burada, kampüsteki dükkanlardan birinde alabilirsiniz.

  Burslar ve fon sağlama

  Sıralamalar

  102 - ARWU / Şanghay 2022

  24 - THE Avrupa Öğretim Sıralaması 2019

  139 - THE Dünya Üniversite Sıralaması 2022

  220 - QS sıralaması 2022

  akreditasyonlar

  AACSB Akreditasyonlu

  Konumlar

  • Nijmegen

   Radboud University P.O. Box 9102

  sorular