Keystone logo
Open University

Open University

Open University

Tanıtım

Hırsınızı Serbest Bırakın

Hedefinize ulaşmak mı istiyorsunuz? Open University ile kariyerlerine ve kişisel hedeflerine ulaşan 2 milyondan fazla öğrenciye katılacaksınız.

50 yılı aşkın bir süredir uzaktan eğitime öncülük ettik ve her adımda uzman öğretmen desteğiyle eğitime hayatınıza uyum sağlayabilmeniz için nerede olursanız olun üniversiteyi ayağınıza getirdik. Aslında, öğrencilerimiz genel öğrenci memnuniyeti için bize %88 puan verdi ve 2021 Ulusal Öğrenci Anketinde üçüncü sırada yer aldık. Yani konu hırsınızı gerçekleştirmeye geldiğinde, daha iyi ellerde olamazdınız.

Hırsın. Görevimiz.

Misyon

Open University misyonu insanlara, yerlere, yöntemlere ve fikirlere açık olmaktır.

Hedeflerini gerçekleştirmek ve potansiyellerini gerçekleştirmek isteyen herkese yüksek kaliteli üniversite eğitimi sağlayarak eğitim fırsatlarını ve sosyal adaleti teşvik ediyoruz.

Akademik araştırma, pedagojik yenilik ve işbirlikçi ortaklık yoluyla, desteklenen açık öğrenmenin tasarımı, içeriği ve sunumunda dünya lideri olmayı amaçlıyoruz.

Vizyon

Vizyonumuz, ihtiyaçlarını karşılayan ve toplumu zenginleştiren, yaşamı değiştiren bir öğrenimle daha fazla öğrenciye ulaşmaktır.

Değerler

Misyonumuzu gerçekleştirirken, kapsayıcılık, yenilikçilik ve yanıt Open University

Uzaktan eğitim nedir?

Erişilebilir çalışma kaynakları ve uzman eğitmen eğitimi, istediğiniz zaman ve yerde çalışma esnekliğine sahip olacağınız anlamına gelir. Koşullarınız ne olursa olsun, tanınmış bir üniversite yeterliliği kazanın.

Open University ile yarı veya tam zamanlı eğitim alarak hedeflerinize ulaşın.

Uzaktan eğitim, daha önce yaptığınız çalışmadan farklı olacak – okul, kolej, hatta üniversite. Ama birçok yönden de benzer olacak.

OU uzaktan öğrenimiyle, çalışma materyallerine ve çevrimiçi çalışma portalına, özel bir öğretmene, öğrenci forumlarına, öğrenme etkinliklerine ve daha fazlasına sahip olacaksınız.

Uzaktan eğitime adanmış tek Birleşik Krallık üniversitesi olarak, bir OU öğrencisi olarak ne bekleyeceğinizi bildiğinizden emin olmak istiyoruz. Bu nedenle, bizimle çalışmanın bazı yönleri hakkında bir dizi kısa rehber hazırladık.

Bunu yapabilir miyim?

Hayata başladığın yer, gideceğin yeri sınırlamamalı! Tutkunuz ne olursa olsun, başarılı olmaya kararlıysanız ve çok çalışmaya hazırsanız okumaya devam edin, iletişime geçin ve başlayın.

170.000'den fazla öğrenci bizimle çalışarak hedeflerine ulaşıyor. Şimdi onlara katılma sırası sende.

Desteklenen açık öğrenme

OU, 'desteklenen açık öğrenme' adı verilen kendi benzersiz uzaktan öğrenme yöntemiyle öğretir:

Esnek – öğrenciler işlerine, ailelerine ve diğer taahhütlerine uymayı seçtikleri yerde ve zamanda çalışır

Her şey dahil - öğrenciler çalışmak için ihtiyaç duydukları tüm yüksek kaliteli materyalleri alır

Destekleyici – kişisel öğretmenler akademik uzmanlık, rehberlik ve geri bildirim sağlar ve grup eğitimleri yürütür; ve uzman danışmanlar, OU çalışmasının diğer yönlerine yardımcı olmak için hazırdır

Sosyal – öğrenciler eğitimlerde, gündüz okullarında ve resmi olmayan çalışma gruplarında bir araya gelir; ve çevrimiçi konferanslar, çalışma ağları ve kurs forumları aracılığıyla.

Eğitim desteği

OU, 5.000'den fazla öğretmenden oluşan bir ağa sahiptir - Birleşik Krallık'taki en büyüğüdür. Eğitmenler ödevleri işaretler, ayrıntılı yazılı geri bildirim sağlar ve öğrencilere telefon, e-posta veya bilgisayar konferansı yoluyla destek sunar. Ayrıca grup veya çevrimiçi eğitimler ve gündüz okulları da yürütürler. Bazıları tam zamanlı personeldir, ancak çoğu yardımcı öğretim görevlisidir: kendi alanlarında, eğitmen olarak çalışmalarını diğer akademik veya endüstri işleriyle birleştiren uzmanlar.

değerlendirme

Öğrenciler, öğretmen notlu ve bilgisayar notlu ödevler, sözlü veya uygulamalı değerlendirmeler, projeler, sınavlar, tezler ve portfolyolar aracılığıyla değerlendirilir. Dış inceleme, akademik standartları korumamızı ve değerlendirme sürecine bağımsız bir bakış açısı sunmamızı sağlar.

Küresel itibarımız

Open University , Kraliyet Beyannamesi ile 23 Nisan 1969'da kurulmuştur.

O zamandan bu yana uzun bir yol kat ettik, kurucu misyonumuzun herkes için eğitime erişimi sağladığından emin olmak için her adımda sürekli yenilik yapıyoruz - 50 yıl önce olduğu gibi şimdi de güncelliğini koruyor.

Nerede olursanız olun size üniversiteyi getirmek

Birleşik Krallık'taki en büyük üniversiteyiz ve yarı zamanlı öğrenciler için en popüler seçimdir.

 • Dünyanın en üst sıradaki uzaktan eğitim üniversitesiyiz (The Times World University Rankings).
 • Esnek öğrenimimiz, dünya çapında bireylerin ve büyük işverenlerin ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz anlamına gelir.
 • 5.000'den fazla uzman eğitmen ağımız yenilikçi, anlayışlı öğretim sunar ve birçoğu eğitmen olarak çalışmalarını akademik veya endüstri rolleriyle birleştirir.
 • Eğitimde yenilikleri yönlendiren araştırmalara öncülük eden öğrenme teknolojilerinde uzmanlar olarak dünya çapında tanınmaktadır.

Üstün araştırma

OU, son teknoloji Doktora ve Profesyonel Doktora projeleri yapan 900'den fazla lisansüstü araştırma öğrencisinden oluşan çeşitli bir topluluğu desteklemektedir.

 • Times Higher Education Güç Puanını kullanarak Research Excellence Framework (REF) 2014'te Birleşik Krallık üniversiteleri arasında ilk üçte yer aldık.
 • Lisansüstü Araştırma Deneyimi Anketi (PRES) 2019'da genel memnuniyet açısından 5. olduk.

Kurslarımız araştırmalarımız tarafından desteklenmektedir ve sıkı bir dış incelemeye tabidir.

Ayrıca, öğretim stratejileri ve eğitim teknolojileri konusunda dünya lideri bir araştırma programı, materyallerimizin etkili ve büyük ölçekli destekli uzaktan eğitim için uygun olmasını sağlar.

Uluslararası tanınma

Open University dereceleri, diğer Birleşik Krallık üniversiteleri tarafından verilenlerle karşılaştırılabilir. Aslında, dünya çapında birçok işveren ve kuruluş, Open University mezunlarını istihdam etmektedir ve bir OU derecesinin akademik standartta diğer herhangi bir İngiliz üniversitesinden alınan bir dereceye eşit olduğunu anlamaktadır.

 • İşletme Okulumuz, dünyanın önde gelen yönetim akreditasyon derneklerinin üçünden üçlü akreditasyon kazanmış seçkin bir gruptan biridir.
 • OU, Amerika Birleşik Devletleri'nde Orta Devletler Yüksek Öğretim Komisyonu (MSCHE) tarafından tanınan, Birleşik Krallık'ta akreditasyon alan yalnızca üç Birleşik Krallık yüksek öğretim kurumundan biridir. MSCHE, çeşitli misyonlara, öğrenci popülasyonlarına ve kaynaklara sahip kurumlar arasında eğitimde mükemmelliği tanımlayan, sürdüren ve teşvik eden gönüllü, hükümet dışı bir üyelik derneğidir. 2005'ten beri üyeyiz ve akreditasyonumuz 2020'de yeniden onaylandı.

Ödüller

 • 2013, 2014, 2016 ve 2017 Times Higher Education 'Yılın İşletme Okulu' ödülü için kısa listeye alındı
 • Uluslararası AMBA 'Yılın Öğrencisi ödüllerinde beş finalist ve iki kazanan
 • MBA Derneği (AMBA) İnovasyon Ödülü 2015 için kısa listeye alındı
 • MBA Business Case Builder çevrimiçi aracımız için iki sektör ödülü sahibi (müstakbel öğrencilerin işveren sponsorluğu için ikna edici bir iş vakası oluşturmalarına yardımcı olur): Yıllık Heist Awards 'İnovasyon ve yaratıcı düşüncenin en iyi kullanımı' kategorisinde altın ve CASE Circle'da Gümüş of Excellence Awards ('Bireysel alt web siteleri kategorisi)
 • OUBS, AACSB'nin 2016'da ücretsiz çevrimiçi öğrenme kaynaklarına önemli yatırımlar için İlham Veren Yeniliklerinde yer aldı
 • Finansal hizmetler şirketi True Potential LLP ile yaptığımız işbirliği nedeniyle Guardian University Awards 2017'de İş Ortaklığı kategorisinin kazananı
 • 2019'da uluslararası AASCB Etkili Lider ödüllerinde bir kazanan

Burslar ve fon sağlama

Funding your studies

Hiçbir ön ödeme yapmayın – İngiltere'deki öğrencilerimizin %80'inden fazlası eğitimlerini Yarı Zamanlı Öğrenim Ücreti Kredisi (bazen öğrenci kredisi olarak da adlandırılır) ile finanse eder, bu da hiçbir ön ödeme yapmadıkları anlamına gelir.

Yarı Zamanlı Öğrenim Ücreti Kredisi

 • Modül ücretlerinizin tamamını karşılayacaklar.
 • Herkese açıktır; uygunluk gelirinize bağlı değildir ve yaş sınırı yoktur.
 • Yılda 27.295 £'un üzerinde kazanana kadar bir kuruş bile geri ödemeyeceksiniz.

OUSBA kredisi

Ücretlerinizi Open University Öğrenci Bütçe Hesapları Ltd.'den alacağınız krediyle taksitler halinde ödeyin.

İşveren sponsorluğu

İşvereniniz modül ücretlerinizi kısmen veya tamamen ödeyebilir.

Burslar ve diğer destekler

Koşullarınıza bağlı olarak aşağıdakilerden bir veya daha fazlasına başvuruda bulunabilirsiniz:

Ücretsiz OU Erişim modülü

Hane geliriniz 25.000 £'dan fazla değilse, giriş niteliğindeki Erişim modüllerimizden birini ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Çalışmayla İlgili Maliyetlerin Finansmanı

Eğitime başladıktan sonra, eğer uygunsanız, bazı ek eğitim masraflarına ilişkin geri ödemelerden yararlanabilirsiniz.

Bakıcı Bursları Fonu

Ücretsiz bir bakıcıysanız veya yakın zamanda çalışmışsanız, tam bir OU yeterliliğini ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Bakıcı Bursu

Bir arkadaşınıza veya aile üyenize ücretsiz bakım sağlıyorsanız, eğitimle ilgili masraflar için 250 £ almaya hak kazanabilirsiniz.

Bakım Deneyimli Burs

Daha önce bir Yerel Otoritenin bakımında bulunduysanız, eğitimle ilgili masraflar için 250 £ almaya hak kazanabilirsiniz.

Engelli Öğrenci Ödeneği (DSA)

Engelliliğinizin bir sonucu olarak ortaya çıkan eğitim masraflarına yönelik mali desteğe erişebilirsiniz.

Engelli Gazi Burs Fonu

Askerlik hizmeti sırasında veya askerlik hizmetinin bir sonucu olarak yaralandıysanız, tam bir OU yeterliliği üzerinde ücretsiz olarak çalışabilirsiniz.

Açık Vadeli İşlem Bursları

Eğer kendinizi Siyahi, Asyalı veya başka bir azınlık etnik kökeninden olduğunuzu belirtirseniz, öğrenim veya yaşam masraflarınız için 500 £ alabilirsiniz.

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Milton Keynes

  Walton Hall, Kents Hill, MK7 6BJ, Milton Keynes

  • Milton Keynes

   Milton Keynes, Birleşik Krallık

   • The City

    Walton Hall, Kents Hill, MK7 6AA, The City

    sorular