Keystone logo
© Nova National School of Public Health
NOVA University Lisbon - National School of Public Health

NOVA University Lisbon - National School of Public Health

NOVA University Lisbon - National School of Public Health

Tanıtım

Halk Sağlığı eğitimine öncülük etmek

204164_Designsemnome2.png

NOVA Ulusal Halk Sağlığı Okulu ( NOVA NSPH ) , günümüzün ihtiyaçlarını temel alan, öğrenci merkezli bir öğrenme sürecine odaklanan, seçkin ve deneyimli profesörlerden oluşan bir panel ile, birleştirilmiş ve çeşitlendirilmiş bir yaklaşıma dayalı olarak bu lider konumunu elde etti. .

Araştırma ile yakın işbirliği ve Uygulama ile güçlü bir bağlantı içinde olan NOVA NSPH , son derece farklılaşmış profesyonellerden oluşan kritik bir kitleyi geliştirmiştir. Öğrencilerimiz, sürekli değişen küresel bağlamda, en karmaşık halk sağlığı sorunlarıyla yüzleşebilmek için farklı sektörlerde teknik, bilimsel becerileri ve hareket etme yetenekleriyle öne çıkıyor.

Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge

Ulusal ve uluslararası kaliteli araştırmalar geliştiriyoruz.

NOVA NSPH halk sağlığının mevcut ve gelecekteki zorluklarının yönlendirdiği, inovasyona ve sosyal etkiye odaklanan bir kültürde, karmaşık ve rekabetçi araştırma projelerine liderlik eder ve bu projelere katılır.

Kanıt üretimi, halkın sağlığını ve refahını destekler ve önceliğin, kanıtları gerçek bağlamlarda, yerelden küresele uygulanabilir çözümlere dönüştürmek olduğu sağlık sistemlerini güçlendirir.

İnsanlar başarımızın anahtarıdır

Başarımız ekibimizin eseridir. Çalışanlar , misyonumuzun, amacımızın ve ilkelerimizin yerine getirilmesinden doğrudan sorumlu oldukları için kurumumuz için hayati öneme sahiptirler. Toplumda bu önemli rolü üstlenmeyi mümkün kılan şey öğretmenlerin, araştırmacıların, ortakların, öğrencilerin ve Mezunların katılımıdır.

Öğrencilerimiz

NOVA NSPH doktora, yüksek lisans ve uzmanlıklar da dahil olmak üzere bir veya daha fazla yıllık kurslar için her yıl yaklaşık 180 yeni öğrenciyi ağırlamaktadır. Ayrıca kısa kurslara yaklaşık 200 öğrenci katılmaktadır.

Yüksek lisans, doktora ve diğer bitirme tezleri genellikle tanınmış bilimsel dergilerde yayınlanır. Öğrencilerimiz tıp, hemşirelik, eczacılık, sağlık teknolojileri, girişimciler, ekonomi, yönetim, hukuk, psikoloji ve diğerleri dahil olmak üzere çok çeşitli eğitim geçmişlerine sahiptir.

İstatistik

Gerçekler ve Rakamlar

İstihdam Edilebilirlik Oranı

 • NOVA NSPH Uzmanlarının istihdam edilebilirlik oranı %85'in üzerindedir.
 • NOVA NSPH doktora öğrencileri %100 istihdam edilebilirlik oranına sahiptir.
 • NOVA NSPH Yüksek Lisans Kursunun tamamlanmasından bir yıl sonra öğrenciler genellikle "serbest meslek sahibi" olurlar (önceki yıla göre +%21).

İnovasyon ve Girişimcilik

 • Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin yaklaşık 1/3'ünün yenilik ve girişimcilik girişimlerine bir tür katılımı vardır. Bu faaliyetler, önceden var olan aile şirketlerinin sürdürülmesini ve yeni şirketlerin kurulmasını içerir.
 • Girişimci girişimlerde yer alan doktoralılar özellikle yeni ürün ve/veya hizmetlerin yaratılmasına yöneliktir.

Uluslararası öğrenciler

24 Milletten 88 Yabancı Öğrenci

Gelirlerin %8’i uluslararası kaynaklardan

Bu bilgiler, NOVA Ulusal Halk Sağlığı Okulu öğrencilerinin (mezunlar, yüksek lisanslar ve doktora öğrencileri) diplomalarını aldıktan sonraki 10 yıl boyunca takip ettiği OBIPNOVA – NOVA Lizbon Üniversitesi Mezunları Profesyonel Yerleştirme Gözlemevi verilerine dayanmaktadır.

  kabul

  NOVA NSPH yılda 25'ten fazla kurs bulunmaktadır. Doktora, Yüksek Lisans, Yüksek Lisans veya Kısa Süreli Kursların hepsinin farklı kabul tarihleri vardır.

  Lütfen bu bilgileri aşağıdaki web sitesinde bulabilirsiniz veya Akademik Hizmetlerimiz ( [email protected] ) ile iletişime geçin.

  NOVA Ulusal Halk Sağlığı Okulu Takvimi

  1 Dönem: Eylül'den Şubat'a
  2 Dönem: Şubat'tan Temmuz'a
  Sınavlar - 1 Dönem: Şubat
  Sınavlar - 2° Dönem: Temmuz/Eylül

  Kampüs Özellikleri

  Kampüs

  Kütüphane

  Kütüphanemiz 15 kullanıcı kapasiteli olup tüm yayınlara ücretsiz erişim imkanına sahiptir. Dokümantasyon ve Bilgi Merkezimiz - CDI düzenlemelerine göre öğretim elemanları ve öğrencilerin yanı sıra NOVA NSPH Mezunları ve genel kamuoyunun kullanımına açıktır.

  Kütüphane koleksiyonumuzun halka açık bir kataloğunda 17.500'den fazla cilt (gri edebiyat olarak adlandırılanlar dahil) bulunmaktadır; ve basılı olarak 200'e yakın bilimsel dergi.

  Kullanıcıların tesislerimizde bulunmayan kitaplara, kitap bölümlerine ve dergi makalelerine erişim talebinde bulunabilecekleri, ulusal ve uluslararası düzeyde kütüphaneler arası ödünç verme hizmetimiz bulunmaktadır.

  Kütüphane, kullanıcıların kampüs dışında bile çok sayıda akademik yayından bilgi alabilecekleri Biblioteca do Conhecimento Online'ın (b-on) yanı sıra birçok tam metin veri tabanına erişim sağlar.

  İnternet girişi

  Okul Kampüsü'nün tüm binasında Wi-Fi mevcuttur. Ayrıca, tümü internet ve yazıcı erişimine sahip, yaklaşık 30 iş istasyonunun bulunduğu, öğrencilerin kullanımına açık bir bilgisayar merkezi bulunmaktadır.

  Okul Laboratuvarları

  NOVA NSPH Halk Sağlığına ilişkin çeşitli konulardaki araştırmalarıyla tanınmaktadır. Bunun için okulda 2 laboratuvar bulunmaktadır:

  Analiz ve Yönetim Teknikleri Laboratuvarı
  Analiz ve Yönetim Teknikleri Laboratuvarı, öğretme/öğrenme ve araştırma, geliştirme ve yenilik projelerine yönelik önemli bir teknik veri tabanıdır.

  İş Sağlığı Laboratuvarı
  NOVA NSPH İş Sağlığı Laboratuvarı, araştırma projelerinin geliştirilmesine ve Topluluk için dış eylemlerin sponsorluğuna adanmış bir yerdir. Aynı zamanda İş Sağlığı kapsamında, İş Tıbbı İleri Kursunun öğretme-öğrenme sürecinde uygulanabilecek sağlık gözetiminde klinik değerlendirme teknikleri de geliştirir.

   Mezun İstatistikleri

   Sıralamalar

   Halk Sağlığı Yüksek Lisans Kursu

   2022 Eduniversal En İyi Ustalar Sıralamasında İLK 100'de 1ª

   NOVA Ulusal Halk Sağlığı Okulu Halk Sağlığı Yüksek Lisans Kursu , 2022 yılında EDUNIVERSAL BEST MASTERS SIRALAMASI tarafından "Sağlık kategorisinde" " En İyi Ustalar 2022 " olarak kabul edildi.

   APHEA Uluslararası Sertifikasyonu

   2023 yılında Halk Sağlığı Yüksek Lisans Kursu , yalnızca kursun mükemmelliğini değil, aynı zamanda NOVA Ulusal Halk Sağlığı Okulu'nun sağlık yönetiminin uluslararası eğitim standartlarına bağlılığını da gösteren APHEA Uluslararası Sertifikasını aldı.

   Konumlar

   • Lisbon

    Avenida Padre Cruz, 1600-560 Lisbon, 1600-560, Lisbon

   • Lisbon

    Lisbon, Portekiz

    sorular