Keystone logo
Lithuanian University of Health Sciences

Lithuanian University of Health Sciences

Lithuanian University of Health Sciences

Tanıtım

Bugün üniversite

Lithuanian University of Health Sciences (LSMU, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) , çalışmaları, araştırmaları ve klinik uygulamaları başarılı bir şekilde entegre eden, Litvanya'daki biyomedikal bilimler alanında en büyük yüksek öğrenim kurumudur. LSMU iki ana akademiden oluşur: ve .

Tıp, Odontoloji ve Hemşirelik öğrencileri pratik becerilerini Baltık Devletleri bölgesinin en büyük sağlık kurumu olan LSMU Hastanesi Kauno Klinikos'ta kazanıyorlar. 1.200'den fazla yüksek vasıflı doktor ve 2.400 hemşirelik personeli, her yıl LSMU Hastanesinde 78.000'den fazla hastayla ilgilenmektedir. Tüm sağlık personeli, küresel standartları karşılayan yenilikçi ve ilerici tedavi ve teşhis yöntemlerine değer vermektedir.

Eczacılık öğrencileri, yalnızca yerel topluma hizmet vermekle kalmayıp aynı zamanda Eczacılık Fakültesi'nin eğitim tesisi olarak da hizmet veren, öğrencilere geniş bir yelpazede pratik bilgi ve beceri sunan ve onlara ilk elden çalışma deneyimi sağlayan Üniversite Eczanesi'nde pratik beceriler kazanırlar. . Veteriner öğrencileri büyük ve küçük hayvan kliniklerinde klinik becerilerini geliştirirler. Fizyoterapi ve Mesleki Terapi öğrencileri Kulautuva Rehabilitasyon Hastanesi ve Sinirbilim Enstitüsü Palanga Kliniğinde pratik beceriler kazanırlar.

LSMU, ERASMUS+ değişim programının aktif bir katılımcısıdır. Öğrenciler bir yıla kadar yurt dışındaki üniversitelerde eğitim görebilir veya yurt dışına staj için gidebilirler. 49 ülkedeki üniversitelerle akademik değişim sözleşmesi imzalandı. ERASMUS+ ortaklarının çoğunluğu Almanya, İspanya, Fransa, Finlandiya ve diğer AB Üye Devletlerinde bulunmaktadır.

128626_dr-2157993_1920.jpg

Vizyonumuz

Toplumun refahı için Avrupa'nın önde gelen sağlık bilimleri üniversitesi. Tüm toplumumuzun çabaları ile QS Dünya Üniversite Sıralamasında en iyi 701 üniversiteden biri olmaya çalışacağız.

Görevimiz

Vizyon, MİSYONUMUZ aracılığıyla sürdürülecek - bilimsel bilgiyi ve çalışma ve bilim alanındaki en yeni başarıları oluşturmak, biriktirmek, sistematikleştirmek ve yaymak, yaratıcı, dürüst, inisiyatif gösteren, eğitimli, bağımsız ve girişimci bir kişilik öğretmek ve geliştirmek, demokrasiyi teşvik etmek ve refah, sağlıklı ve eğitimli bir toplum geliştirmek. LSMU’nun bu eğitim sürecinde asıl rolü, ülkenin sosyal ve ekonomik ilerlemesini, medeniyet kimliğini, ulusal ve küresel kültürel geleneklerin yaratılmasını, desteklenmesini ve geliştirilmesini güvence altına alan sağlıklı bir toplumun peşinde koşmasıdır. Hayvan dünyasının sağlığı ve refahı bu amacın ayrılmaz bir parçasıdır.

Yenilikçi Çevre

Üniversite Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi, Avrupa'daki araştırma kütüphaneleri için ana ağ olan Avrupa Araştırma Kütüphaneleri Birliği (LIBER) olan Avrupa'daki en modern kütüphanelerden biridir. Hem sanal hem de RFID teknolojilerine sahip olan kütüphane, araştırmacılar ve öğrenciler arasında yalnızca Litvanya'da değil, yabancı ülkelerde de eşsiz mimarisi ve bilgi sistemleri için çok popüler.

LSMU, yeni teknolojiler, artırılmış bilimsel araştırma ve geliştirmenin yanı sıra Üniversitenin yenilenmiş ve modernize edilmiş altyapısıyla sonuçlanan projelerin geliştirilmesine katılmaktadır.

Yabancı Öğrenciler İçin Bir Seçim

1990 yılından bu yana, LSMU birçok uluslararası öğrencinin Mezuniyet Okulu olmuştur ve 87 ülkeden (çoğunlukla İsveç, İsrail, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık, Lübnan, Hindistan, Güney Kore'den) 1600'den fazla tam zamanlı yabancı öğrenci şu anda burada kayıtlıdır. . LSMU'daki toplam öğrenci nüfusunun yaklaşık %26'sını oluşturuyordu.

Her yıl uluslararası çalışmaların sayısı artıyor. Almanya, İtalya, Fransa, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya ve Norveç, LSMU öğrencileri arasında en popüler Erasmus ortağı ülkelerdir. LSMU'da öğrenim görmeyi tercih eden yabancı öğrenciler genellikle İspanya, İtalya, Letonya, Belçika ve Polonya'dan gelmektedir.

128627_medicine-91754_1920.jpg

Uluslararası Tecrübe ve Tanıma

LSMU , çalışma ve araştırma amacıyla 140'tan fazla Avrupa, Amerika ve Asya üniversitesiyle işbirliği yapmaktadır .

Üniversite, Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), Avrupa Bölgesinde Halk Sağlığı Okulları Birliği (ASPHER), Avrupa Tıp Okulları Birliği (AMSE), Avrupa'da Tıp Eğitimi Derneği gibi çok sayıda uluslararası kuruluşun üyesidir. (AMEE), Baltık Denizi Bölgesi Üniversite Ağı (BSRUN), Ph.D. Avrupa Sisteminde Biyotıp ve Sağlık Bilimlerinde Eğitim (ORPHEUS), Avrupa Veterinerlik Eğitimi Kuruluşları Birliği (EAEVE), Dünya Veterinerlik Birliği vb.

LSMU ayrıca, epidemiyolojide araştırma ve eğitim ve ayrıca kardiyovasküler ve diğer kronik bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde bir işbirliği merkezinin rolünü yerine getirdiği Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) üyesidir.

LSMU’daki çalışma programları, AB ülkelerinde uygulanan üniversite eğitim standartlarını karşılamaktadır ve mezunlar, Birleşik Devletler Tıbbi Lisans Sınavına (USMLE) ve Birleşik Krallık’taki Genel Tıp Konseyi’nin PLAB sınavına girmeye hak kazanmaktadır.

LSMU'da Eğitim

LSMU, uluslararası öğrencileri aşağıdaki çalışma programlarında ağırlamaktadır:

programı Süre Dil Derece ve Yeterlilik
Layık görülmek
Entegre çalışmalar
İlaç 6 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Yüksek Lisansı, Tıp Doktoru
Odontoloji (Diş Hekimliği) 5 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Yüksek Lisansı, Doktor Odontolog
Eczane 5 yıl TR Sağlık Bilimleri Yüksek Lisansı, Eczacı
Veteriner 6 yıl TR Veteriner Bilimleri Yüksek Lisansı, Veteriner Doktoru
Lisans çalışmaları
Hemşirelik 4 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Lisans Programı, Genel Pratisyen Hemşire
İş terapisi 4 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Lisans Programı, Ergoterapist
Sağlıklı psikoloji 4 yıl İngilizce Sosyal Bilimler Lisansı
Fizyoterapi 4 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Lisans Programı, Fizyoterapist
Tıbbi ve Veteriner Genetiği 3,5 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Lisans Programı, Biyomedikal Teknoloji Uzmanı
Diş hijyeni 4 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Lisans Programı ve Diş Hijyenistinin Niteliği
Yüksek lisans çalışmaları
Klinik Sağlık Psikolojisi 2 yıl İngilizce Sosyal Bilimler Yüksek Lisansı
Laboratuvar Tıbbı Biyoloji 2 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Yüksek Lisansı
Tıbbi Kimya 2 yıl İngilizce Fiziksel Bilimlerde Yüksek Lisans
Uygulamalı Halk Sağlığı 2 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Yüksek Lisansı
Yaşam Tarzı Tıbbı
(Harmanlanmış)
2 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Yüksek Lisansı
İleri Hemşirelik Uygulaması 2 yıl İngilizce Sağlık Bilimleri Yüksek Lisansı, İleri Uygulama Hemşiresi
Yemek bilimi 2 yıl İngilizce Tarım Bilimleri Yüksek Lisansı
Hayvan bilimi 2 yıl İngilizce Tarım Bilimleri Yüksek Lisansı
Hayvan ve İnsan Etkileşimi 2 yıl İngilizce Tarım Bilimleri Yüksek Lisansı
Kısa dersler
Tıp öncesi kurs 10 hafta İngilizce
Lisansüstü Burslar İngilizce

Konumlar

  • Kaunas

    A. Mickevičiaus g. 9, LT 44307 Kaunas, , Kaunas

sorular