Keystone logo
Kauno Kolegija Genel Uygulama Hemşireliği Lisans
Kauno Kolegija

Genel Uygulama Hemşireliği Lisans

Kaunas, Litvanya

4 Years

Ingilizce, Litvanyalı

Tam zamanlı

01 May 2024

Sep 2024

EUR 2.810 / per year

Kampüste

Tanıtım

Genel Uygulama Hemşireliği öğrencileri çok sayıda klinik eğitime sahiptir; birinci düzey uygulama merkezlerinde, ikinci düzey hastanelerde ve üçüncü düzey hastane bölümlerinde profesyonel stajlar yapılır. Öğrenciler, çeşitli yabancı yükseköğretim kurumlarında veya tıbbi kurumlarda “Erasmus+” eğitim programı kapsamında yarı zamanlı çalışmaları veya stajları seçebilirler. Öğrenciler Finlandiya'daki XAMK Üniversitesi'nde eğitim görme ve çift diploma derecesi alma fırsatına sahiptir.

Çeşitli klinik disiplinlerin entegre edilmesiyle çalışmalar düzenlenmekte, simülasyon derslerinde oyunculuk durumları, mankenler ve video materyalleri kullanılarak uygulamalı oturumlar gerçekleştirilmekte, öğrenciler gruplar halinde çalışarak tartışmalara ve seminerlere katılmaktadır. Öğrenciler yurt dışından gelen öğretim elemanlarının verdiği derslere ve uygulamalı etkinliklere katılarak kültürlerarası deneyim kazanırlar. Öğrenciler Kuzey ve Baltık ülkelerinin yanı sıra Portekiz, İspanya, Belçika, Türkiye, İrlanda ve Yunanistan'da yarı zamanlı eğitim ve/veya staj yapabilirler.

Genel Uygulama Hemşireliği çalışma programının amacı, çeşitli sağlık ortamları ve topluluklarında yüksek kalitede bakım sunabilen, sağlıklı, hasta veya engelli her yaştan bireye ve onların bakıcılarına hizmet verebilecek bir genel pratisyen hemşire yetiştirmektir. . Bu, hastaları sağlıklı bir yaşam tarzı için becerilerle güçlendirmeyi, kanıta dayalı hemşirelik uygulamalarını uygulamayı, tıp etiği ve sağlık ilkelerine bağlı kalmayı ve bir ekip içinde hem bağımsız hem de işbirliği içinde çalışma kapasitesine sahip olmayı içerir.

Müfredat

Program Sonucu

Okul Hakkında

sorular