Keystone logo
Kauno Kolegija

Kauno Kolegija

Kauno Kolegija

Tanıtım

Kauno Kolegija Yüksek Öğrenim Kurumu (Litvanca - Kauno Kolegija , ayrıca KK olarak anılır), Baltık bölgesinde büyük ve sürekli gelişen, akredite bir kamu yüksek öğrenim kurumudur. Çok disiplinli bir uygulamalı bilimler üniversitesi olarak, pratik bir önyargıyla geniş bir Lisans eğitim programı yelpazesi sunmaktadır. Mühendislik, teknoloji, sosyal bilimler, beşeri bilimler, sanat, tıp ve sağlık bilimleri alanlarında yüksek nitelikli uzmanlar yetiştirmeye kendimizi adadık.

KK'nin stratejik hedefleri arasında bilimsel ve eğitimsel faaliyetlerin etkileşimi, araştırmanın çalışma sürecine entegrasyonu, yeniliklerin tanıtılması, öğrencilerin ihtiyaçlarına ilgi gösterilmesi ve yeterlilik gelişimi yer almaktadır. Sorumluluk, profesyonellik, açıklık, saygı ve topluluk duygusu, üniversitenin tüm faaliyetlerinde dikkate alınan temel değerlerdir. Bölgede ve ülkede sosyo-ekonomik değişimlere başarılı bir şekilde etki eden lider bir kurum olma çabası içinde, kaliteli çalışmalar ve öğrenci ihtiyaçlarına önem veren üniversitemizin temel hedefleridir.

Temel gerçekler ve rakamlar

 • Yaklaşık 5500 öğrenci
 • 600'ün üzerinde akademik personel
 • Yılda yaklaşık 200 gelen öğrenci ve 350'den fazla giden öğrenci
 • 250'den fazla yabancı ortak
 • Litvanya yüksek öğretim kurumlarının derecelendirmelerinde üst sıralarda yer aldı
 • Öğrenciler Kaunas City'de bulunan 4 fakültede ve Tauragaur'da bir bölgesel bölümde eğitim görmektedir.
 • Hibrit modeldeki kurslar mevcuttur; bu, hem uzaktan hem de sınıflarda düzenlenen kursların birleşimi anlamına gelir
 • Uluslararası hareketlilik şeması aracılığıyla çift diploma alma olanakları

Kurumumuz bugün

Bugün KK, kariyerlerini Litvanyalı ve yabancı şirketlerde başarıyla kurmuş yaklaşık 5.500 öğrenci, yaklaşık 1.000 çalışan ve 30.000'den fazla mezundan oluşan topluluğuyla Litvanya'nın en büyük profesyonel yüksek öğretim kurumlarından biridir. Üniversite, profesyonel bir lisans derecesine giden ilk eğitim döngüsünü sunar. Dört fakültesi ve bir bölge bölümü bulunmaktadır.

Ortalama öğrenci yaşı 22-23 yıldır. Gelecekteki profesyonellerin neredeyse üçte ikisinin harcı devlet tarafından karşılanırken, kalan öğrenciler harç ücreti öderler. Her yıl üniversiteden 1.600'den fazla öğrenci mezun olmaktadır.

Konumlar

 • Kaunas

  Pramonės prospektas, 20, 50468, Kaunas

programlar

sorular