Keystone logo
Johns Hopkins University, Bloomberg School of Public Health Biyoetik Yüksek Lisansı (MBE)
Johns Hopkins University, Bloomberg School of Public Health

Biyoetik Yüksek Lisansı (MBE)

Baltimore, Amerika Birleşik Devletleri

18 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 59.184 / per year *

Kampüste

* geleneksel akademik yıl başına. Ek ücretler geçerli olabilir. Burslar mevcuttur

Tanıtım

Biyoetik Yüksek Lisans derecesi, Johns Hopkins Berman Biyoetik Enstitüsü ve Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Okulu'nun yeni bir ortak programıdır. Yenilikçi, disiplinler arası ve bölümler arası bir yüksek lisans programı olan MBE programının amacı, farklı bireysel ve profesyonel geçmişlere sahip öğrencileri profesyonel ve sivil yaşamın biyoetik zorluklarına hazırlamaktır.

Sağlık hizmetleri ve araştırmalar yoluyla insan refahının titiz bir şekilde aranması, bireylerin ve toplulukların yararına yerel ve küresel olarak muazzam kazanımlarla sonuçlandı. İlk solunum cihazından ilk aşıya kadar, bu tür bilimsel ve teknolojik keşifler, sağlıkla ilgili bilgileri geliştirirken yaşamı uzatmak ve insan acısını hafifletmek için kullanılmıştır. Bununla birlikte, bu gelişmeler, diğerleri arasında uygun kullanım, erişim, güvenlik ve haklar ve yükümlülükler hakkında - bireyler ve toplum için - çoğu zaman zorlu etik soruları ortaya koymaktadır.

MBE programının mezunları, yeni bilginin sorumlu bir şekilde izlenmesini, toplumların en zorlu konularını dikkate almak için yeni yaklaşımları ve bilim ve teknoloji, beşeri bilimler ve sanat ile halk sağlığı ve tıpta daha fazla ilerleme için sağlığı iyileştirmenin yeni yollarını yönlendirmek için donanımlı olacaklardır. .

Müfredat

Program, staj ve tez semineri dahil olmak üzere en az 64 dönem kredisinin başarıyla tamamlanmasını gerektirmektedir. Matrikülasyonun ardından, her öğrenci bireysel hedeflere ulaşmak için bir çalışma programı çizer.

Tam zamanlı öğrenciler genellikle dört 8 haftalık akademik dönem artı yaz aylarında birkaç kredilik dereceyi tamamlarlar. Yarı zamanlı öğrenciler, program gereksinimlerini dört yıl içinde tamamlamalıdır.

Resmi kurs, uygulama ve teze ek olarak, tüm öğrenciler, Berman Enstitüsü Öğlen Seminerleri Dizisi, Robert H. Levi Sempozyumu, Shallenberger Etik Dersi ve Sheila Hutzler-Rives gibi çeşitli biyoetik seminerlerine katılacaklardır. Palyatif Bakımda Anma Dersi. Bu etkinlikler, öğrencilerin biyoetik alanında ulusal ve uluslararası liderlerden oluşan geniş bir ağla etkileşim kurmasını sağlar.

Yeterlilikleri

Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler aşağıdaki yeterliliklere hakim olacaklardır:

 • Halk sağlığı, klinik bakım, bilim ve araştırma etiğinin temelini oluşturan temel teorileri ve yöntemleri anlayın;
 • Halk sağlığı, klinik bakım, bilim ve araştırmada ortaya çıkan etik sorunları ve soruları tanır;
 • Biyoetikte uzun süredir devam eden ve ortaya çıkan tartışmalarla ilgilenmek için politika ve bilimsel argümanları dile getirin ve eleştirin; ve
 • Uygulama ortamlarında etik danışmanlık işlevlerini yerine getirmeye yönelik yaklaşımları anlayın.

Başvuru bilgisi

Başvurular gözden geçirilir ve kabul teklifleri sürekli olarak yapılır. MBE programına giriş rekabetçi olduğundan, başvuru materyallerinin erken teslim edilmesini şiddetle tavsiye ederiz.

Aşağıdakileri aldığımızda eksiksiz bir başvuru gözden geçirilecektir:

 • Tamamlanmış bir çevrimiçi başvuru
 • Ücretli başvuru ücreti
 • GRE, LSAT veya MCAT puanları
 • Üç (3) tavsiye mektubu
 • Katıldığı TÜM eğitim kurumlarından resmi transkriptler
 • CV veya özgeçmiş
 • TOEFL veya IELTS puanları (gerektiğinde uluslararası başvuru sahipleri için)

Uluslararası Başvuru Sahipleri: Başvurunuzu ve resmi belgelerinizi en geç öncelikli başvuru tarihine kadar göndermenizi önemle tavsiye ederiz.

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

kabul

Öğrenci Görüşleri

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular