Keystone logo
James Madison University Psy.D. Klinik ve Okul Psikolojisinde
James Madison University

Psy.D. Klinik ve Okul Psikolojisinde

Harrisonburg, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

JMU'nun en eski doktora programı olan klinik ve okul psikolojisi programı, psikoloji bilimi ve pratiği konusunda geniş eğitim almış önde gelen profesyonel psikologlar üretir.

Klinik ve okul psikolojisi (Psy.D.) doktora programının misyonu, psikoloji bilimi ve pratiği konusunda geniş ölçüde eğitim almış, aktif olarak öz-düşünümsel ve çok çeşitli ortamlarda çalışmaya en uygun şekilde hazırlanmış önde gelen profesyonel psikologlar yetiştirmektir. çeşitli bir müşteri kitlesi ile ve kişisel sorumluluk, sosyal farkındalık ve küresel katılım etiğine kendini kanıtlamış bir şekilde adamıştır.

Kombine-Entegre eğitim, klinik, danışmanlık ve okul psikolojisinin geleneksel profesyonel alanlarını, öğrencilere çalışacakları geniş bir temel sağlayan genel bir yaklaşımla birleştiren yenilikçi bir kavramdır. Genelci bir yönelim, üç uygulama alanının her birinden tamamlayıcı ve sinerjik bir şekilde yararlanmak için Pathways açar. CI eğitiminin mantığı şu gerçeğinden kaynaklanmaktadır: a) klinik, danışmanlık ve okul psikolojisinin üç uzmanlık alanının temel eğitiminde muazzam bir örtüşme; b) profesyonel psikologların temel yetkinliklerini tanımlamaya ihtiyaç vardır ve c) alanda daha fazla birlik için ortaya çıkan eğilimler vardır.

Eğitim hedefleriyle ilgili olarak, pratisyen hekimler, birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcıları ve sağlık hizmeti psikologları olarak hizmet verecek psikologları mezun etmek için çalışıyoruz:

  • Daha geniş alanımızda (yani klinik, danışmanlık ve okul psikolojisi) uygulamalı faaliyetin üç ana alanından katkıları ve bakış açılarını anlayın ve entegre edin;
  • Analizin biyolojik, psikolojik ve sosyal boyutlarını bütünleştiren insan davranışı kavramsallaştırmaları geliştirmek;
  • Çeşitli teorik bakış açılarını tutarlı bir bütüne entegre edin; ve
  • Meslekler arası bir bağlamda etkili bir şekilde çalışın.

Her yıl sınırlı sayıda tam zamanlı öğrenci kabul edilmektedir. Tüm öğrenciler, öğrenim ücretini içeren tam zamanlı öğretim veya lisansüstü asistanlık alırlar.

Klinik ve okul psikolojisi (Psy.D.) doktora programı, çeşitliliğe güçlü bir bağlılık sergiler:

  • Çok kültürlü konulara özel zorunlu bir ders
  • Müfredat boyunca kurslarda kapsanan çok kültürlü/cinsiyet sorunları
  • Çeşitli kültürlerden ve geçmişlerden gelen müşterilerle pratik deneyimler
  • Uluslararası konulara ilgi duyan fakülte

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular