Keystone logo
James Madison University Klinik Ruh Sağlığı Danışmanlığında MA/Ed.S
James Madison University

Klinik Ruh Sağlığı Danışmanlığında MA/Ed.S

Harrisonburg, Amerika Birleşik Devletleri

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

James Madison University klinik ruh sağlığı danışmanlığı programının üyeleri olarak kendi özel fakülte, personel ve öğrenciler topluluğumuzu oluşturduk. Yetenekler, yaş, sınıf, cinsiyet, etnik köken, ırk, din, cinsel yönelim ve doğum yeri bakımından farklılık gösteriyoruz, ancak hayati derecede önemli bir misyona ulaşma ve öğrencileri başarılı toplum danışmanlarına dönüştürme konusunda ortak bir vizyonu paylaşıyoruz. Mezunlarımız, kamu kurumlarında, topluluk programlarında ve özel uygulamalarda çeşitli müşterilere yetkin, özenli ve etik hizmetler sunmaya kendini adamıştır.

İlkelerimizi uygulamaya koyarak, kişisel olarak gelişebileceğimiz ve profesyonel olarak gelişebileceğimiz duyarlı bir topluluk yaratmaya çalışıyoruz. Mezunlarımızın çoğu, Virginia'nın Shenandoah Vadisi'ndeki veya Batı Virginia dağlarındaki kırsal topluluklarda çalışırken, birçoğu Orta Atlantik bölgesinde ve ulus genelinde diğer topluluklarda hizmet vermeye devam etti. Öğrencilerimizi yeni olasılıkları keşfetmek, becerilerini geliştirmek ve kariyerleri boyunca taze kalmak için ömür boyu sürecek bir yolculuğa çıkmaya davet ediyoruz. Lisanslı profesyonel danışmanlar olarak bireylerde, çiftlerde, ailelerde, gruplarda ve topluluklarda değişim sürecini kolaylaştırma konusundaki zorlu görevde birbirlerini desteklemeleri için onları teşvik ediyoruz. Son olarak, hizmet, araştırma, yenilik, savunuculuk ve eğitim yoluyla klinik ruh sağlığı danışmanlığı mesleğini ilerletmek için mezunlarımıza meydan okuyoruz.

Klinik Ruh Sağlığı Danışmanlığında yoğunlaşan Danışman Eğitiminde Master of Arts (MA) derecesi, yalnızca tüm eğitim uzmanlığı derecesi gereksinimlerinin tamamlanmasından sonra verilir. Bu program, klinik ruh sağlığı kurumlarında, psikiyatri kurumlarında veya özel muayenehanelerde danışman olarak iş arayan bireyler için gerekli akademik ve uygulamalı eğitimi sağlar. Program en az 60 kredi saatinin tamamlanmasını gerektirir.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular