Keystone logo
James Lind Institute - Switzerland Halk Sağlığı Yönetimi Yüksek Lisans (MPH - Cinsel ve Üreme Sağlığı)
James Lind Institute - Switzerland

Halk Sağlığı Yönetimi Yüksek Lisans (MPH - Cinsel ve Üreme Sağlığı)

Geneva, İsviçre

18 Months

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 5.500 / per semester *

Uzaktan Eğitim

* Düşük gelirli ülkelerden başvuranlar için öğrenim harcı yardımı ve taksit ödeme planları ve düşük gelirli ülkelerden başvuranlar için mevcut taksit ödeme planları

Tanıtım

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı, Halk Sağlığının ayrılmaz bir bileşenidir. Halk Sağlığının bu kilit alanında küresel olarak karşılaşılan zorluklar çok büyük. Toplumlar, hükümetler ve diğer organlar üzerinde, özellikle HIV, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, istenmeyen gebelikler, kısırlık, çocukların ve kadınların kötüye kullanımı ve diğer birçok alanda cinsel ve üreme sağlığı ile ilgili zorlukların üstesinden gelmek için önemli bir yük vardır. bu halk sağlığı alanının önemli yönleri.

Bu program cinsel ve üreme sağlığı alanındaki uzmanların yardımıyla geliştirilmiştir. Müfredat, her öğrenciye bu halk sağlığı alanında karşılaşılan zorluklara ve küresel bağlamda bu zorlukların üstesinden gelmek için gerekli bilgi ve becerilere tam olarak maruz kalacak şekilde geliştirilecektir.

Bu program aynı zamanda cinsel sağlık ve üreme sağlığına ilgi duyan doktorlar, hemşireler, yardımcı sağlık çalışanları ve tıp öğrencileri için mükemmel bir seçimdir.

Halk Sağlığı Yüksek Lisansı (MPH) - Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı programı, Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı üzerine özel bir odaklanma ile Halk Sağlığı uygulamasında güçlü bilgi ve beceriler geliştirmenizi sağlamak için çok kapsamlı bir müfredatla tasarlanmıştır.

Yoğun bir programdır ve 18 ila 24 ay arasında tamamlanacak 138 AKTS kredisinden oluşur.

Önce temel MPH kurslarını (90 AKTS kredisi), ardından Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı uzmanlığınızı (48 AKTS kredisi) tamamlayacaksınız.

Alacağınız kursların detayları web sitemizde burada listelenmiştir: Program Müfredatı

Görsel-işitsel içerik, etkileşimli belgeler, videolar, podcast'ler ve uygun olabilecek diğer multimedya içeriği aracılığıyla kendi hızınıza göre ayarlanan kursları tamamlayarak çalışacaksınız. Diğer etkileşimler arasında çevrimiçi canlı sınıflar, diğer öğrencilerle, öğretim üyeleriyle ve çalışma portalı, e-posta vb. Aracılığıyla mentorlarla yapılan tartışmalar yer alır.

Aşağıdaki çevrimiçi öğrenme metodolojimiz hakkında ayrıntılı bir video izleyin:

Ödev:

Her kursu bir sınav ve ödev takip eder. Bir sonraki kursa devam etmek için sınavı geçmeniz gerekecektir. Fakültemiz ayrıca tartışmalara, tartışmalara ve araştırmalara katılımınız temelinde sizi değerlendirebilir.

Proje ve Proje Raporları:

 • Temel MPH kurslarından sonra: Proje Raporu 1 (10.000 kelime)
 • Uzmanlık kurslarından sonra: Proje Raporu 2 (10.000 kelime)

Projeler fakülte ve mentorunuzun rehberliğinde gerçekleştirilecektir. Bireysel bir proje veya bir takım projesi olabilirler.

Halk Sağlığı Yüksek Lisansı (MPH) - Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı, İsviçre'deki James Lind Enstitüsü tarafından verilen bir İsviçre derecesidir. James Lind Institute, İsviçre'de özel derece verme yetkisine sahip, onaylanmış bir lise sonrası yüksek öğretim kurumudur. Enstitü, İsviçre'nin Cenevre Kantonunda UID CHE-255.747.977 ile kayıtlıdır. James Lind Institute çeşitli akreditasyonlara, sertifikalara ve uluslararası üyeliklere sahiptir.

Bu program Çift Derece Seçeneği olarak da mevcuttur. Bu, minimum ek maliyet ve çaba ile 2 yüksek lisans derecesi kazanmanızı sağlar. Çift diploma programında Uluslararası Telematik Üniversitesi UNINETTUNO, Roma, İtalya'da (Università Telematica Internazionale UniNettuno 'UTIU) çevrimiçi öğrenim yoluyla 48 AKTS Kredisi daha tamamlayacaksınız. Tamamlandığında, üniversite tarafından Halk Sağlığı Yönetimi alanında Yüksek Lisans derecesi kazanacaksınız.

Bu nedenle, çift diploma programınızı tamamladıktan sonra aşağıdaki dereceleri kazanmış olursunuz:

 • MPH - Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı (James Lind Institute, İsviçre'den); &
 • Halk Sağlığı Yönetimi Yüksek Lisans (Uluslararası Telematik Üniversitesi UNINETTUNO, Roma, İtalya)

Çift diploma seçeneği için ek ücret uygulanır web sitemizde belirtilmiştir.

 • Genellikle, başvuru için bir lisans derecesi veya eşdeğeri tanınan bir akademik unvan gerekir. Eğer bir hesabınız yoksa, davanızı görüşmek için bizimle iletişime geçin. Uygunluk kriterlerinin tam bir listesini burada web sitemizde bulabilirsiniz .
 • Son 2 yıl içinde alınan İngilizce yeterlilik testi puanları (TOEFL, IELTS, PTE veya eşdeğeri) gerekli olabilir. Ana dili İngilizce iseniz, okulunuzu / önceki derecenizi İngilizce dilinde tamamladıysanız veya İngilizcenin birincil dil olduğu bir ortamda en az iki yıl çalışmışsanız muaf olabilirsiniz.

Uygulamamız çok basit:

1. Adım: Başvuru formunu doldurun

Adım 2: İstenen tüm belgelerin gönderildiğinden emin olun

3. Adım: Başvuru onaylanırsa ücreti ödeyin

ŞİMDİ UYGULA

 • En yüksek yeterliliğin kopyası (örn. Derece sertifikası)
 • Transkript / işaret sayfalarının kopyası
 • Kimlik belgesi / vatandaşlık belgesi, örneğin pasaport fotokopisi veya nüfus cüzdanı
 • Taranmış vesikalık fotoğraf
 • İngilizce dil testi sonuçları (varsa)

Çıktıları

Bu çift diploma programı, halk sağlığı alanında üst düzey liderlik ve yönetim rollerine büyümeyi hedefleyen halk sağlığı alanında herhangi bir deneyime sahip sağlık çalışanları veya mezunları için geliştirilmiştir. Derecesi esas olarak kamu ve ulusal hükümet sağlık hizmetleri çerçevesinde belirlenirken, kar amacı gütmeyen kuruluşların yöneticileri, uluslararası sağlık kurumları ve özel sağlık kuruluşları için de geçerlidir. Temel halk sağlığı sektörüne odaklanmanın yanı sıra, cinsel ve üreme sağlığındaki bu uzmanlık derecesi, sizi cinsel yaşam ve üreme sağlığıyla ilgili sağlık sorunlarının kapsamı ve önemi, yaşam süresi boyunca ve bulaşıcı, kronik ve engelleyici bozukluklar.

Iş Outlook

Mükemmel.

Kariyer fırsatları

Halk sağlığı odak alanınızsa ve çeşitli iş yüklerinin bulunduğu zorlu bir çalışma ortamında çalışmaktan hoşlanıyorsanız, cinsel sağlık ve üreme sağlığı sizin için uzmanlık alanı olabilir. Büyük olasılıkla multidisipliner bir cinsel sağlık hizmetleri ekibinin bir parçası olarak çalışacaksınız. Sağlık danışmanları, hemşireler, gençlik çalışanları vb. İle birlikte çalışıyor olabilirsiniz. İyi iletişim becerileri ve müşterilere açık fikirli bir yaklaşım şarttır. Çeşitli geçmişlere sahip danışanlarla empati kurma yeteneği de önemlidir.

Halk Sağlığı Yönetimi (MPH) Bilim Ustası'nı seçtiğinizde şunları yapabilirsiniz:

 • Güvenilirlik Oluşturun
 • Kendi hızınızda öğrenin
 • Güncel ve Alakalı Kalın

Bu ve diğer programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi buradan ziyaret edin: Web sitesi

Başvurmak için lütfen buraya tıklayın: ŞİMDİ BAŞVUR

Müfredat

kabul

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular