Keystone logo
Fresenius University of Applied Sciences M-Kursu (Tıp)
Fresenius University of Applied Sciences

M-Kursu (Tıp)

Cologne, Almanya

11 Months

Almanca

Tam zamanlı

Mar 2025

EUR 11.440

Kampüste

Tanıtım

Studienkolleg NRW, ünlü Hochschule Fresenius - Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin bir parçasıdır. Alman Abitur'una eşdeğer olarak tanınmayan yabancı bir üniversiteye giriş yeterliliğine sahip uluslararası başvuru sahiplerini bir Alman üniversitesinde akademik çalışmalar için hazırlıyoruz.

Alman üniversite giriş yeterliliğini elde etmek için Feststellungsprüfung adı verilen bir üniversite yeterlilik sınavına girmeniz gerekir. Hem hazırlık kursları hem de Feststellungsprüfung (üniversite giriş sınavı) Hochschule Fresenius'un Köln'deki kampüsünde gerçekleşir. Hochschule Fresenius, Köln Bölge Hükümeti tarafından 2012 yılından beri bu üniversite yeterlilik sınavını yapmakla görevlendirilmiştir. Bu nedenle sınav resmi olarak tanınmaktadır.

M-kursumuz (Tıp) sizi Almanya'daki tıp ve biyoloji eğitim programlarına hazırlar. Sadece Almanca dilini öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda biyoloji, fizik ve kimya dersleri de alacaksınız. Feststellungsprüfung'u geçtikten sonra, tıp alanında Almanya'daki tüm üniversitelere başvurmaya hak kazanacaksınız.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular