Keystone logo
Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Tanıtım

Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences , Wiesbaden yakınlarındaki Idstein'daki ana kampüsünden bilim öğretiminde 167 yılı aşkın geleneğe bakabilir. 1848'de Carl Remigius Fresenius, kendisini en başından eğitimin yanı sıra uygulamalı laboratuvar çalışmalarına adayan Fresenius Kimya Laboratuvarı'nı kurdu. Bunu 1971'de özel sponsorluklu, devlet onaylı bir uygulamalı bilimler üniversitesi olarak sertifikalandırma izledi.

Bugün üniversite, Idstein'daki genel merkezinde ve Köln, Hamburg, Münih, Düsseldorf, Frankfurt, Berlin ve New York'taki kampüslerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı Lisans ve Yüksek Lisans derecelerinin yanı sıra mesleki eğitim ve ileri eğitim sunmaktadır. Kurslar farklı fakültelere ayrılmıştır: Kimya ve Biyoloji, Sağlık ve Sosyal, Ekonomi ve Medya ve Tasarım.

Bununla birlikte, bu tamamen piyasaya yönelik iletişim önleminin Fresenius University of Applied Sciences yasal çerçevesi üzerinde kesinlikle hiçbir etkisi yoktur. Okullar fakültelerin yerine geçmez, aynı zamanda üniversitenin pazarlama departmanının son yıllarda sayıları hızla artan çalışma derslerini piyasada daha şeffaf ve odaklı bir şekilde sunmanın yanı sıra, aynı zamanda daha iyi karşılamasını sağlar. Aday ve mevcut öğrencilerin ihtiyaçları. Bu bağlamda, üniversitenin yasal olarak belirlenmiş tüm kurulları ve bunların farklı fakültelerdeki örgütlenmeleri gelecekte de geçerliliğini ve geçerliliğini korumaya devam edecektir.

Konumlar

 • Idstein

  Fresenius University of Applied Sciences Limburger Straße 2

 • Berlin

  Jägerstraße 32, 10117 Berlin, , Berlin

  • Munich

   Infanteriestraße 11A, 80797 München, , Munich

   • Wiesbaden

    Moritzstraße 5, 65185 Wiesbaden, , Wiesbaden

    • Hamburg

     Alte Rabenstraße 1, 20148 Hamburg, , Hamburg

     • Düsseldorf

      Platz der Ideen 2 40476 Düsseldorf, , Düsseldorf

      • Heidelberg

       Sickingenstraße 63-65 69126 Heidelberg, , Heidelberg

       • Idstein

        Limburger Straße, 2, 65510, Idstein

        sorular