Keystone logo
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences Fizyoterapi Doktora (Ön Kayıt)
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Fizyoterapi Doktora (Ön Kayıt)

Glasgow, Birleşik Krallık

42 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 5.500 / per year *

Kampüste

* Ev, RUK ve AB öğrencileri; £ 12600 Uluslararası öğrenciler

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Fizyoterapi Doktoru (Ön Kayıt) (DPT) öğrenmeye yardımcı olmak ve bağlamsallaştırmak için yenilikçi öğretim yöntemleri kullanılarak sunulan tam zamanlı bir programdır. Bu program, bir fizyoterapist olarak HCPC kaydına başvurmak için uygun bir fizyoterapist olarak nitelik kazanır. Modüller, uzmanlık alanlarında uzman olan deneyimli eğitmenler, araştırmacılar ve davetli akademik ve klinik eğitmenler tarafından verilmektedir.

Klinik / uygulama uzmanlarıyla olan yakın bağlarımız, öğrencilerimizin üniversite ve uygulama ortamlarındaki en güncel klinik materyale, araştırma ve profesyonel uzmanlığa erişimini sağlar.

DPT, uygulama ve araştırma liderliğidir ve program, sağlığın mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını ve zorluklarını karşılayacak donanıma sahip mezunlar yetiştirmek üzere tasarlanmıştır.

Ne çalışacaksın

Bu programın genel amacı, profesyonel, sosyal ve kültürel değişime cevap veren, girişimci bir zihniyetle analitik, değerlendirici, yaratıcı ve yetenekli Fizyoterapistler geliştirmek. Doktora mezunları, yenilikçi, yerel, ulusal veya küresel uygulama ve araştırma alanlarını etkili bir şekilde geliştirerek ve etkileyerek, kamu ve özel hizmetlerde kanıtlanmış uygulamaların uygulanabildiği, özgüvenli, dönüştürücü, sorumlu ve empatik uygulayıcılar, liderler ve küresel vatandaşlar olacaktır.

Öğrenciler seçmeli yerleştirmeyi de içeren bir dizi uygulama ortamında 1000 saatin üzerinde klinik eğitim alırlar. Doktora düzeyinde modüller fizyoterapi uygulama ve araştırma bağlamında kişisel ve mesleki gelişimi içerecektir. Öğrenciler iki yenilikçi araştırma projesi yürütme fırsatına sahip olacaklar.

Programa başvuranlar, normalde fizyoterapi ile ilgili bir fen bilgisi alanında 3'ten büyük veya eşit bir GPA elde etmiş olacaklardır. Lisans derecesi, önemli miktarda insan fizyolojisi içermeli ve araştırma sürecinin deneyimi esastır.

Başvuru sahipleri, mevcut sağlık ve refah gündeminde fizyoterapi pratiği ve araştırmanın rolünü anlamalıdır. Engellilik etkisinin yaşandığı bir alanda klinik yerlere, gönüllü çalışmaya veya yarı zamanlı istihdama ilişkin ilgili ziyaretler arzu edilir, ancak zorunlu değildir. Öğrenciler DPT programına başvurma motivasyonlarını açıkça belirtmelidirler.

Giriş koşulları

Tipik giriş şartları

Başvuru sahipleri normalde fizyoterapi ile ilgili bir bilim disiplinde birinci sınıf veya üst İkinci Başarı derecesine sahip olacaklardır. Fizyoloji, insan biyolojisi, biyokimya, spor bilimi / tıp gibi alanlar örnek niteliğindedir. Şeref derecesi, çalışma programında insan fizyolojisinin önemli bir unsurunu içermelidir.

Araştırma sürecinin deneyimi esastır. Öğrenciler DPT programına başvurma motivasyonlarını açıkça belirtmelidirler.

Ek bilgi

Diğer akademik ve mesleki nitelikler

GKÜ'ye yapılan her başvuru, bireysel olarak değerlendirilir. Tipik bir akademik giriş yeterliliğine sahip değilseniz, ancak tanınmış meslek kuruluşlarından ilgili iş tecrübesi ve / veya kredilerini gösterebilirseniz, bu dersi Üniversitenin Önceki Öğrenme Şemasını Tanınması Programı ile girmeniz uygun olabilir.

Uluslararası Pathways

İngilizce dil gereksinimlerini karşılamıyorsanız, Üniversite için İngilizce Eğitim programı için uygun olabilirsiniz.

ingilizce dili

Akademik IELTS puanı 7,5'in altında hiçbir elementi olmayan 7.0 (veya eşdeğeri).

Ek gereksinimler

Yukarıdaki kriterleri karşılama kabiliyetinin Program üzerinde bir yer garanti etmediğine dikkat edilmelidir. Aday öğrenciler, üniversitenin merkezi kabullere giden lisansüstü başvuru formunu doldurmaktadır. Kabul kriterleri temelinde merkezi kabul ekran uygulamaları.

Uygulamalar daha sonra Doktor Fizyoterapi (Ön Kayıt) programı için kabul takımına iletilir. Programa yapılan tüm başvurular kabul ekibi tarafından incelenir. Shortlisting, mezunların eğitim niteliklerine, akademik referanslarına ve kişisel ifadelerine dayanmaktadır.

Ücretler ve finansman

Ödediğiniz kurs ücretleri çoğunlukla ücret durumunuza göre belirlenir. Öğrenci ücret durumum nedir?

Öğrenim ücretleri 2018/19

  • Ev: 5500 £
  • RUK: 5500 Sterlin
  • AB: 5500 Sterlin
  • Uluslararası: £ 12600

Çalışmalarınızı Eylül 2018 veya Ocak 2019'da başlatırsanız, bunlar kurs süreniz boyunca geçerli olan yıllık veya modül ücretleridir; Ancak ücretler değişebilir. Ücretlerin nasıl değişebileceğine dair tüm ayrıntılar için ücretlerimizi ve geri ödeme politikamızı okuyun.

Ek maliyetler

Ders ücretlerine ek olarak, Üniversitenizdeki zamanınız boyunca ek ücretler yaşayabilirsiniz.

Burslar

Adil bir fiyat için kaliteli eğitim sağlıyoruz; Ortak Gelecek Üniversite olarak, öğretim ücretlerimizi düşük tutarak ve yıllık 2.5 milyon sterlinin üzerinde cömert bir burs paketi sağlayarak yetenekli öğrencilere erişilebilir yüksek öğrenim sunmayı taahhüt ediyoruz.

2018/19 için mevcut burslarla ilgili sorularınız veya sorularınız varsa, lütfen öğrenci sorgulama ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Eşitlik ve Çeşitlilik

Glasgow Caledonian Üniversitesi Çalışma ve Çalışmalar Politikası onuruna uygun olarak, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu, öğrencileri ve çalışanları için ayrımcılık ve ayrımcılık uygulamalarından uzak, kaliteli, çeşitlilik ve kapsayıcı ve destekleyici bir ortam teşvik etmeyi taahhüt eder.

İnsanların cinsiyetleri, medeni halleri, cinsiyetleri yeniden belirleme, ırk, renk, etnik ya da ulusal köken, ekonomik arka plan, milliyet, engellilik, din, cinsel yönelim, yaş ya da diğer uygunsuz ayrımlardan bağımsız olarak eşit muamele görmelerini sağlamaya çalışır.

Okul, öğrenim ya da öğrenci için hiçbir başvuru sahibinin dezavantajlı olmadığını ya da yasadışı bir şekilde ayrımcılığa uğramadığını ve hepsinin ilgili hak ve yetenekleri temelinde muamele görmesini sağlamaya çabalar.

Üniversitenin engelli öğrencilerle ilgili Uygulama Tüzüğü Sosyal Engellilik Modeli izlemektedir. Engelli adayları veya belirli öğrenme güçlükleri uygulamaları, tüm aday öğrenciler için uygulanan aynı kriterler kullanılarak değerlendirilir. Kabul politikamızı inceleyin.

Engelli adayların, ihtiyaçlarla ilgili tartışmanın başlatılabilmesi ve Üniversitede mevcut düzenlemelere ilişkin bilgilerin sağlanabilmesi için, başvuru formları üzerinde engelli olduklarını beyan etmeleri teşvik edilmektedir.

Okul, uygunluk kriterlerini uygulamaya koymak için uygun düzenlemelerin yapılıp yapılmayacağını tam olarak düşünür ve engelli öğrenciler için uygun olan fırsatların sunulmasını kolaylaştıracak hizmet ve müfredatın sağlanması için makul düzenlemeler yapmaya kararlıdır.

Bölüm, engelli öğrencilerin karşılanması ve desteklenmesi ile ilgili olarak CSP rehberliğine bağlıdır (CSP, 2010) ve bu kılavuz ilkeler, bireysel vakaların değerlendirilmesi sürecinde kullanılmaktadır. Sağlık ve Güvenlik Mevzuatı kapsamında tüm öğrencilerin kendi güvenliklerinden veya diğer güvenliklerinden taviz vermeden görevlerini yerine getirmeleri gerekir.

Üniversite Engellilik Destek Ekibi, öğrencilere, belirli öğrenci ihtiyaçları ile bağlantılı belirli öğrenme ve öğretim ihtiyaçlarına göre değişen, kişiye özel bir destek paketi sunmaktadır.

Bir öğrencinin öğrenme ihtiyaçlarını değerlendirme ve tanımlama, Program Kabul Komisyonu, Engellilik Koordinatörü ve Program Lideri ile irtibat halinde merkezi Engellilik Destek Ekibinin sorumluluğunda olacaktır.

AB öğrencileri, kendi ülkelerinde belirlenen temel üniversite girişinden daha fazlasını gerektirecektir. İngilizce yeterlilik, yazılı TOEFL'de 600'den büyük veya IELTS'de 7 puan ile ölçülür.

Uluslararası öğrenci başlangıç ​​tarihleri

Yeni uluslararası öğrenciler için, oryantasyon etkinlikleri 14 Eylül 2018'de başlıyor. Bu ekstra süre, genel öğrenci indüksiyonu ve öğretiminin başlamasından önce, yeni uluslararası öğrencilere İngiltere ve GCU'ya yerleşmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Kampüs ve şehir turlarının yanı sıra diğer uluslararası öğrencilerle tanışabileceğiniz karşılama etkinlikleri de dahil olmak üzere, bu dönemde gerçekleşecek bir dizi eğlenceli ve bilgilendirici faaliyet olacaktır.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar