Keystone logo
Five Branches University

Five Branches University

Five Branches University

Tanıtım

Mükemmellik Nokta

30 yılı aşkın bir süredir, Beş Şubeler Üniversitesi, Geleneksel Çin Tıbbı Enstitüsü Geleneksel Çin Tıbbı (TCM) eğitim ve sağlık alanındaki mükemmellik standartlarını belirledi.

saygın Üniversitesi

Beş Şubeler Üniversite mesleki eğitim ve sağlık Geleneksel Çin Tıbbı ve bütünleştirici tıp en üst düzeyde ABD ve uluslararası ülkenin en TCM okullarından biri olarak sağlar tanıdı.

İki Kaliforniya Kampüsleri

Santa Cruz ve San Jose, Kaliforniya'da bizim iki güzel kampüslerinden seçebilir ya da nefes kesen kıyı manzarası veya eşsiz kültürel kent deneyimleri zevk için hem de derslere katılabilirler. Her iki kampüs güneş ve yaşamak için de farklı ve ilerici bir ortamda bol sunuyoruz.

Sağlık Merkezleri

Beş Şubeler Santa Cruz ve San Jose bulunan Üniversitesi Sağlık Merkezleri, California TCM sağlık iyi sağlamak. 160 üzerinde hastayı her gün tedavi, sağlık merkezleri öğrencilerin hastalarına olağanüstü sağlık sağlamak için klinik ortamda ve TCM klinisyenler ve doktorlar için deneyim kazanmak için ideal bir yer vardır. Personelimiz nöroloji uzmanları, iç hastalıkları, jinekoloji, pediatri, onkoloji, dermatoloji, bağışıklık eksikliği, göz, ağrı yönetimi, Gastroenteroloji, ve kardiyoloji içerir.

Yüksek Lisans, Doktora ve Sertifika Programları

Geleneksel Çin Tıbbı (MTCM) ve Akupunktur Doktoru ve Oryantal Tıp Bizim ulusal akredite Yüksek Lisans (DAOM) programları TCM tanı, akupunktur ve Çin bitkisel ilaç, en son TCM araştırma, yoğun klinik eğitim ve kapsamlı bir bütünleştirici tıp güçlü bir temel sağlamak Eğitim. Bizim Asya Masajı ve Kaporta sertifika program öğrencilere California ve ulusal masaj sertifikası hem de almak için bir fırsat sunuyor.

Fakültesi ve Klinik Uzmanlar Deneyimli

TCM eğitimde en çok başarılı fakülte öğrenin. Bizim doktor ve öğretmenlerin birçoğu Çin ve ABD'de deneyim öğretim onlarca ve ünlü hastanelerde pratik TCM ve tıp fakültelerini var

at its Best Bütünleyici Tıp

MTCM Program boyunca, Batı tıp iyi ile birlikte TCM tanı ve tedavi, akupunktur ve Çin bitkisel ilaç eski ve derin ilkeleri öğrenecektir. Bir DAOM öğrenci olarak geleneksel Çin ve Batı tıbbı teşhis, tıbbi uzmanlık, çapraz sevk ve disiplinler arası tıp etkili uygulama ileri düzeyde öğrenerek TCM bilgi ve becerilerini güçlendirecektir.

Kapsamlı Herboloji Eğitimi

Beş Şubeler Üniversite olağanüstü herbology departmanı için TCM kolejler arasında saygı duyulur. Bizim öğretim elemanları arasından Dr. olduğunu Jeffrey Pang, ünlü bir Çinli herbalist soyundan. Bizim ot eczane 400'den fazla ham otlar, Katalogda ve geleneksel ahşap çekmeceleri saklanır ve 350 patent formüller üzerinde içerir.

Özel Sertifika Seçenekleri

Bir MTCM öğrencisi olarak, geliştirmek ve TCM uygulama ayırt etmek Spor Hekimliği, Tıbbi Çigong, Beş Eleman ve Tuina Massage özel sertifika alabilirsiniz. Kadın Sağlığı, Nöromusküler Tıp ve aile hekimliği: DAOM programı daha kendi TCM uygulamada uzmanlaşmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip uygulayıcılar sağlamak için TCM uzmanları, tıp doktorları ve eğitimcilerin önde gelen gelişmiş eğitim sunmaktadır.

Çin, Tayvan ve Kore'de Eğitim

Bizim Yurtdışında Eğitim programı TCM modern Batı tıbbı ile entegre otantik pratik deneyimi için en iyi yollarından biridir. son derece bilgili doktor ve öğretmenlerden TCM öğrenmek ve bir doktora kazanç da dahil olmak üzere bir hastane ortamında yoğun klinik eğitim almak için Asya'ya seyahat Hangzhou, Tianjin ve Shenyang, Çin kardeş okullarda.

Sürekli Eğitim

eğitimde mükemmellik bağlılığımız devam eden eğitim programları ile mezuniyet ötesine devam ediyor. Birlikte uzman öğretmen ve öğretim elemanı getirmek, ileri Geleneksel Çin Tıbbı kaliteli kursları geniş bir yelpazede sunuyoruz ve Asya Massage and Bodywork ve Tıbbi Çigong sertifika sağlamak.

Mali Yardım Programları

Beş Şubeler Üniversitesi yüksek MTCM Mac için federal mali yardım programlarına katılmak için onaylanmış eğitim ve DAOM programlarının akredite bir kurumdur. Bizim mali yardım programları, hem eğitim ve yaşam giderleri de dahil olmak üzere eğitim mali maliyetleri karşılamada size yardımcı olabilir.

Kariyer Olanakları

Geleneksel Çin Tıbbı Stanford Üniversitesi, Alta Bates Zirve Tıp Merkezi, Kaiser-Permanente, Zhejiang Çin Tıp Üniversitesi Kapsamlı Kanser Merkezi'nde ve Tianjin Üniversitesi ile profesyonel ortaklıklar size dünya çapında seçkin eğitim ve kariyer fırsatları sunmaktadır. TCM alanında Kariyer büyüyen ve şunları içerir: özel bir muayenehane açmak bütünleştirici bir tıp merkezinde çalışan bir grup pratiği birleştiren ve eğitim, yayıncılık, ya da araştırma iş olanakları.

Ne olursa olsun seçtiğiniz kariyer, kariyer geliştirme departmanı rehberlik edecek ve iş bilgi, beceri ve başarılı bir Geleneksel Çin Tıbbı uygulayıcısı olmak için gerekli güven düzeyi ile sunmak, sizin için en uygun kariyer yolunu peşinde destek.

Lisansüstü Başarı

Bizim MTCM mezunları sürekli Kaliforniya akupunktur lisans sınav ve ulusal sertifikasyon sınavları hem en yüksek geçer puanlar elde eder. Mezun olduktan sonra, bir tıbbi kurumda bir üst ödeyen pozisyon için başvuruda ya da dünyanın herhangi bir yerinde başarılı bir TCM uygulama kurmak için, bizim doktora ve doktora programına kayıt için nitelikli olacaktır.

Uygulayıcılar, öğretmenler, yazarlar, uluslararası öğretim üyeleri, danışmanlar ve araştırmacılar: Beş Şubeler TCM her yönüyle lider olan olağanüstü başarılı mezunlar haline gelmiştir. Bu mezunlar Erişim size mesleki ilerleme için mükemmel ağ fırsatlar sunmaktadır.

Biz gerçekten ayırt edici bir eğitim deneyimi için beş Şube Üniversite bize katılacak ve Geleneksel Çin Tıbbı ödüllendirici bir kariyer yolu keşfetmek istiyoruz.

Beş Şubeler

Beş Şubeler Üniversitesi , Bitkibilim, Tuina Masajı, enerji, ve Çin Diyet Tıp Akupunktur: korumak ve doğa ile bireyin uyum geri Geleneksel Çin Tıbbı beş şube adını kaynaklanmaktadır.

Akupunktur

Akupunktur düzenli kanallarda akan iç organlar ve ekstra meridyenler ders boyunca vücut tarafından üretilen Qi (Yang) ve Kan (Yin), düzenleyen çok ince iğneler kullanır. TCM teorisine göre, tüm insan fiziksel bozukluklar veya hastalıklar Qi ve Kan disfonksiyon ile ilişkilidir. Doğru noktalarda akupunktur iğneleri sokarak, biz Qi ve Kan eksiklikleri tonify veya geliştirilmiş zihinsel ve fiziksel sağlığı sonuçlanan, kendi durgunluk canlandırmak.

Herboloji

Herboloji reçeteli bir ilaç olarak bitkiler ve minerallerin hazırlanması ve kullanımı. Çin Herboloji toz, hap, çaylar ve kremler dahil olmak üzere birçok şekilde bulunur. Bu otlar dahili veya harici emilimi yoluyla bozuklukları ve hastalıkları tedavi. Çince otlar, farklı tatlar, özellikler, tabiata ve fonksiyonlara sahip, ve çeşitli kanallar girmek için, otlar Qi ve Kan akışını yanı sıra Yin ve Yang vücudun dengesini etkiler beri.

Tuina Masaj

Tuina Masaj tendon ve kas ve organ bozuklukları yaralanmaları tedavi etmek için geleneksel Çin masajı kullanımı anlamına gelir. Tuina düzenleyen ve Qi ve Kan akışını uyumlu hale getirmek için puan üzerindeki baskıyı yanı sıra meridyenler boyunca belirli hareketleri uygulayarak, uygular.

enerji bilimi

Energetics ritmik solunum ve vücut hareketleri ile iyileşir hareketlerdir. Energetics Hua Tuo, meditasyon, Tıbbi Qigong ve Taijiquan çeşitli stilleri tarafından geliştirilen bu tür Beş Hayvan Egzersiz gibi iç şifa sanatları içerir, bir iç savaş sanatı dünya çapında uygulanmaktadır.

Çin Diyet Tıbbı

Çin Diyet Tıbbı binlerce yıldır Çin'de aşağı teslim kendine tedavi oldukça etkili bir yöntemdir. tüm tarımsal toplumlar gibi, Çin gıda ve sağlık arasındaki hayati bağlantıyı anlar. Böylece, TCM doktorlar gıdaların enerjik profili kullanarak, Qi, Kan ve organ fonksiyonlarında uyumsuzlukları tedavi etmek için enerjik dengeli diyetler reçete.

Beş Şubelerde, biz TCM eğitim tüm büyük insan medeniyetlerin merkezinde doğa felsefi görüşe insan ilişkisinin derin bir görünüm sağlar inanıyoruz. Biz bu doğal TCM bilgelik sürdürmek istiyoruz.

Misyon

Beş Şubeler Üniversitesi, Geleneksel Çin Tıbbı bir Enstitüsü, olağanüstü uygulayıcıları, eğitimciler ve araştırmacılar olmak için öğrencileri eğitmek adamıştır.

Amacımız

Üniversite adanmış Beş Şubeler:

 • Geleneksel Çin Tıbbı mesleki eğitim ve bütünleştirici tıp ABD ve uluslararası en üst düzeyde sağlamak.
 • yüksek vasıflı TCM klinik uygulayıcılar, eğitimciler ve araştırmacılar geliştirin.
 • klinik uygulama, eğitim ve araştırma yoluyla bağımsız bir tıbbi yöntem olarak TCM uygulamalarını geliştirmek.
 • sağlık dünya görüşünü dönüştürmek için TCM uygulayıcılar, fakülte, hastalar ve diğer sağlık personeli arasında profesyonel işbirliğini teşvik etmek; Dünya tıp önemli bir bileşeni olarak TCM tanımak için.
 • üç dilde bizim programları sunarak ve öğrencilere yurtdışında eğitim fırsatı sunarak uluslararası ve çeşitli kültürel topluluk desteği.
 • akademik mükemmellik yanı sıra kişisel büyümeyi ve gelişmeyi teşvik öğretim üyeleri, personel ve öğrenciler için profesyonel bir ortam yaratacaktır.
 • Beş Şubeler Üniversite sağlık merkezleri aracılığıyla topluma olağanüstü TCM ve bütünleştirici tıp hasta bakımını sağlamak.
 • sürekli eğitim programları ve toplumsal dersler yoluyla TCM sağlık önemli yararları hakkında kamuoyunu eğitmek.

Vizyon ve Değerler

Önümüzdeki 20 yıl içinde, beş Şubeler Üniversitesi İngilizce, Çince ve Korece üst düzey TCM eğitim öğretim ve dünya çapında ABD ve boyunca bütünleştirici tıp ortamında TCM sağlık sunan uluslararası bir üniversite dönüşecek.

TCM felsefesi insan acı bir şefkatli tepki olarak tıp görüyor. Biz destekleyici ve insancıl akademik ve sağlık ortamları teşvik ederek bu felsefeyi saracak. Bizim öğretim üyeleri göre seçilecek sadece akademik mükemmellik değil, aynı zamanda öğretim ve öğrenci rehberlik ederken onlar kaynaklanıyor tutku. Öğrencilerimiz akademik yeterlilik yanı sıra şefkat ve başkalarına hizmet etmek bağlılık seçilecektir.

Dört eğilimler önümüzdeki 20 yıl içinde vizyonumuzu etkileyecektir: Hastaların giderek artan sayıda birinci basamak sağlık sağlayıcıları olarak yüksek nitelikli TCM uygulayıcıları aramaya devam edeceğiz. TCM okullar bu artan talebi karşılamak için çok yetenekli, TCM klinik uygulayıcıları sağlamak için kendi programlarını geliştirmeye devam edecektir.

Çin ve ABD'de tıp uzmanları TCM üniversitelerin işbirliği ile TCM ve Batı tıp, TCM doktora programları ve araştırma ileri gelişimi için hayati bir bileşen kendi uzmanlık paylaşmaya devam edeceğiz.

Bilim adamları, araştırmacılar ve sağlık kurumları tıp uzmanları ve tıp okulları arasında Çin tıbbı daha kabul sonuçlanan TCM derinliğini ve etkinliğini araştırma devam edecektir.

sağlık profesyonelleri kendi çalışmaları hakkında birbirlerine eğitmek ve etkili tedavi sağlar hastalığı önlemek ve hastalar için refahını optimum teşvik işbirliği yaparak nüfusun tam sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için bir araya gibi entegre sağlık için daha fazla talep gelişecektir.

Konumlar

 • Santa Cruz

  200 7th Avenue Santa Cruz, CA 95062, , Santa Cruz

  • San Jose

   1885 Lundy Ave, Ste 108

   sorular