Keystone logo
Czech University Of Life Sciences Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Czech University Of Life Sciences Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Czech University Of Life Sciences Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Tanıtım

Tarih ve mevcut odak

Üniversite ve Fakülte'nin tarihi, imparator Franz Joseph'in emriyle 1906'da Prag'daki Çek Teknik Üniversitesi'nde Ziraat bölümünün kurulmasıyla başladı. O dönemin tarım bilimlerinin önde gelen isimlerinden Profesör Stoklasa, ilk Dekan olarak atandı.

Üniversite, 8 Temmuz 1952 tarihinde hükümet kararıyla bağımsız bir organ olarak kurulmuştur. O zamanki adıyla Ziraat Fakültesi, bu yeni Üniversitenin üç kurucu fakültesinden biriydi. O zamandan beri Fakülte, başta tarımsal işletmeler, araştırma ve devlet idareleri olmak üzere uzmanların eğitim ve öğretimi için ana merkez olmuştur.

Daha yakın zamanlarda, Fakülte odağını genişletti ve 2005'te adını Agrobiyoloji, Gıda ve Doğal Kaynaklar Fakültesi (FAFNR) olarak değiştirdi. İsimdeki bu değişiklik, öncelikli olarak tarımsal eğitim ve araştırmadan, doğal kaynak yönetimi ve gıda kalitesinde yeni ortaya çıkan konuları içeren daha geniş bir odak noktasına geçişi karakterize ediyor.

Bugün Agrobiyoloji, Gıda ve Doğal Kaynaklar Fakültesi, yurt içinde ve yurt dışında güçlü bir konuma sahip, 4000'den fazla öğrenci ve 300 çalışanı barındıran modern ve saygın bir eğitim ve bilim kurumudur.

Fakülte mezunları tarım, bahçecilik, hayvancılık, bitki koruma, tarım ürünlerinin kalitesi, tarım işletmeciliği, doğal kaynak yönetimi, atık yönetimi, peyzaj mimarlığı, kırsal kalkınma ve ülke ekonomisi için önemli olan diğer alanlarda istihdam edilmektedir. Mezunlarımız sadece yönetici olarak değil, devlet idaresinde, araştırma ve yükseköğretim kurumlarında veya özel girişimci olarak da iş bulabilmektedir.

Biz Kimiz

Yaklaşık 4.000 öğrencisi ve 300 çalışanı ile FAFNR, Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi'nin (CULS) ikinci en büyük fakültesi ve Çek Cumhuriyeti'nde benzer bir odaklanmaya sahip, hem yurtiçinde hem de yurtdışında tanınan ve saygı duyulan en büyük fakültedir. Binalarımız modern tesislerle iyi bir şekilde donatılmıştır ve yüksek düzeyde sürekli teknik ve kişisel gelişim sayesinde fakülte, 110 yıllık tarım, gıda ve doğal kaynaklar alanında eğitim ve araştırma sağlama geleneği boyunca başarılı olmuştur.

Teklifimiz

Çok çeşitli lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında yüksek kaliteli eğitim veriyoruz. Tarım ve bahçecilik üretimi, bahçe ve peyzaj mimarlığı, evcil hayvanların yetiştirilmesi, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı, gıda ve insan beslenmesi ve daha pek çok konuya odaklanan bir dizi çalışma programı sunulmaktadır. Lisans programlarımızın akreditasyonu için bir ön koşul olan ve öğrencilerin aktif katılımıyla yüksek düzeyde uygulamalı eğitime izin veren kapsamlı araştırmalar yapıyoruz. Uygulamalı araştırma sonuçlarını hayata geçirdiğimiz ve mezunlarımızın iş bulabileceği önde gelen endüstri üreticileri ve hizmet sağlayıcıları ile yakın işbirliğini sürdürüyoruz.

Uzun vadeli stratejimiz

Amacımız, uzmanlık alanlarımızda mükemmellik ve geniş tanınırlık elde etmektir. Bu nedenle teknik altyapıya önemli yatırımlar yapıyoruz. Çalışanlarımızın geliştirilmiş bilimsel ve pedagojik niteliklerinin sürekli olarak aranmasını savunuyor ve uluslararası standartlarla karşılaştırılabilir yüksek kaliteli iş çıktılarını destekliyoruz. Artan sayıda ve kalitede bilimsel yayınlar, istihdam edilebilirliği yüksek mezunlar, uluslararası konsorsiyum ve ağlara katılımımız için talebi teşvik etmek ve endüstri liderleriyle kalıcı işbirliğini sürdürmek temel hedeflerimiz arasındadır ve gelecekteki yönümüz için önemli göstergeler olarak hizmet eder.

İstatistik

Bugün Agrobiyoloji, Gıda ve Doğal Kaynaklar Fakültesi, 4000'den fazla öğrencisi ve 300 çalışanı ile yurt içinde ve yurt dışında güçlü bir konuma sahip, modern ve saygın bir eğitim ve bilim kurumudur.

  Kampüs Özellikleri

  Binalarımız modern tesislerle iyi bir şekilde donatılmıştır ve yüksek düzeyde sürekli teknik ve kişisel gelişim nedeniyle fakülte, tarım, gıda ve doğal kaynaklar alanında 110 yıllık eğitim ve araştırma sağlama geleneği boyunca gelişmiştir.

   Konumlar

   • Kamýcká 129 165 00 Praha 6 - Suchdol , , Prague

   sorular