Keystone logo
Chung Shan Medical University Klinik Psikoloji Yüksek Lisans
Chung Shan Medical University

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

110號, Tayvan

Request duration

Ingilizce,

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Request study format

Tanıtım

Ülkede, özellikle Orta Tayvan'da ciddi klinik psikolog eksikliği göz önüne alındığında, okulumuz bir üniversiteye dönüştürülürken Psikoloji Bölümü'nü kurmayı planladı. Bu bölüm 1991 akademik yılında kurulmuştur. O dönemde bölüm Psikoloji Bölümü (Klinik Psikoloji Grubu) olarak adlandırıldı. Öğretim hedefi şöyleydi: "Öğrencileri temel psikoloji, klinik ve danışmanlık psikolojisi bilgisi ile donatmak ve bunları bilgi becerisini uygulamak için."

Psikolog yetiştirmenin temel amacı budur. Ancak, "Psikolojik Öğretim Yöntemi", sınava başvurmak için yüksek lisans derecesi veya üstü gerektirir. Bu nedenle, 94 öğretim yılından itibaren klinik psikolog yetiştirme eğitim hedefi, 1996 akademik yılında oluşturulan yüksek lisans programına taşınmış ve bölümün üniversite bölümünün öğretim hedefi "psikolojide genel eğitim" olarak konumlandırılmıştır. . 1997 öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra, öğrencilerin problem çözme becerilerinin geliştirilmesi ve yetenekleri doğrultusunda öğrencilere eğitim verilmesi gerekliliğine özellikle vurgu yapılarak "Psikoloji Bölümü" olarak yeniden adlandırılmıştır. Nesnel koşulları ölçtükten sonra, bu bölümün üniversite bölümünün gelişim yönü, klinik psikoloji ve bilişsel sinirbilim üzerine odaklanmayı seçer ve yüksek lisans programı, bu bölümün özelliklerinin oluşturulduğu klinik psikolojiye odaklanır ve olacaktır. Çin ve Tayvan'da bir psikoloji. Kasabanın amacı ilerlemek.

Bölüm kurulduğu günden bu yana bölüm adım adım gelişmektedir. Öğretmenler vicdanlıdır ve görevlerini yerine getirir. Öğretimde öğrenciler tarafından çok övülürler. Kampüs yaşamında öğrencilerle uyumludurlar ve araştırmada birçok atılım ve yenilik vardır. Bu bölümde öğretmen yetiştiriciliğinde öğrencilerin psikoloji alanında yeni bir güç haline gelmesi, ülkeye ve topluma katkı sağlamaları beklenmektedir.

Okul Hakkında

sorular