Keystone logo
Casa Loma College FİZİK TEDAVİ ASİSTANI (PTA), Uygulamalı Bilimler Derecesi Önlisansı
Casa Loma College

FİZİK TEDAVİ ASİSTANI (PTA), Uygulamalı Bilimler Derecesi Önlisansı

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri

0 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

harmanlanmış

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Fizik tedavi, bir kişinin fonksiyonel aktiviteleri gerçekleştirme yeteneğini engelleyen hastalıkları veya yaralanmaları ele alan bir sağlık bakımı dalıdır.

Fiziksel Terapist Asistanları (PTA olarak da anılır), genel hasta bakımına katkıda bulunmak için bir fizyoterapistin yönetimi ve gözetimi altında çalışır ve fizik tedavi hizmetleri sağlamak için kalifiye ve lisanslı diğer tek sağlık bakımı topluluğu üyeleridir.

Fizyoterapist asistanları, terapi öncesinde, sırasında ve sonrasında hastaları gözlemlemek gibi görevleri yerine getirir; denetleyici terapist tarafından öngörülen özel egzersizlerle hastalara yardım etmek; yardımcı cihazların ve ekipmanların kullanılması; tedavi planının özelliklerini hastalar ve aile üyeleriyle tartışmak ve masaj, gerdirme, yürüyüş ve denge eğitimi gibi terapötik müdahaleleri kullanmak. Ayrıca, tedavinin etkili olmasını sağlamak için hasta performansını kaydettiklerinden ve ilerlemelerini sağlamalı ve fizyoterapiste rapor etmelidirler.

Tüm eyaletler, fizyoterapist asistanlarının lisanslı veya sertifikalı olmasını gerektirir ve bu, Casa Loma College gibi nitelikli, akredite bir okuldan ön lisans derecesi kazanmakla başlar.

Casa Loma'da, Fiziksel Terapist Asistanı programımız mezunlarının, uyguladıkları yargı bölgelerinin yasaları ve düzenlemeleri ve Amerikan Fizik Tedavi Derneği'nin Davranış Rehberi ile tutarlı olan PTA rolü hakkında net bir anlayışa sahip olmalarını da sağlıyoruz. Fiziksel Terapist Asistanı.

Casa Loma'daki Fizik Tedavi Asistanı Uygulamalı Bilimler Derecesi Önlisansı, sınıf çalışmalarını hem laboratuvarlarda hem de klinik uygulamalarda yüz yüze, uygulamalı eğitimle birleştiren beş dönemlik bir harmanlanmış öğrenme programıdır. PTA fakültemizin tümü, tüm yeterlilikleri ve gereksinimleri konusunda güncel olan ve en yeni öğretim araçlarını ve tekniklerini kullanarak en güncel eğitimi vermelerini sağlamaya odaklanan şu anda lisanslı profesyonellerdir.

Fizyoterapist asistanı kurslarımız aşağıdaki gibi konuları kapsar:

Tıbbi terminoloji

PTA teknikleri

Patofizyoloji

Kanıta dayalı uygulamalar

Üst ve alt ekstremite için klinik biyomekanik

Kardiyopulmoner yol ve müdahale

Ömür boyu gelişme

Özel popülasyonlar için PT

Fizik tedavi yöntemleri

Topluluğunuzun uzun vadeli sağlığı ve bakımında hayati bir rol oynamakla ilgilendiğinizi varsayalım. Bu durumda, Casa Loma College , Fiziksel Terapist Asistanı Uygulamalı Bilimler Derecesi Önlisansımızla sizi en hızlı büyüyen, en çok talep gören kariyer yollarından birine başlamaya hazırlayabilir. İki yıldan daha kısa bir süre içinde, eğitim alabilir ve bir devlet lisansına başvurmaya ve çok çeşitli sağlık kuruluşları ve tesislerinde iş aramaya hazır olabilirsiniz.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Fizik Tedavi ve Özel Motriklikte Lisans
  • Pitești, Romanya
 • Terapötik Rekreasyon Yüksek Lisans Sertifikası (TREC)
  • Orillia, Kanada
  • Online
 • Klinik Egzersiz Fizyolojisinde Bilim Ustası
  • Pittsburgh, Amerika Birleşik Devletleri