Keystone logo
Cardiff University Optometri Yüksek Lisansı
Cardiff University

Optometri Yüksek Lisansı

Cardiff, Birleşik Krallık

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 28.200 / per year *

Kampüste

* Yurtdışı için | ikinci, üçüncü ve dördüncü yıl için: 9.250 £ / birinci yıl: 9.000 £

Tanıtım

Seçkin bir optometrist olmanız için size ilham vermek üzere ilerici sağlık eğitimi, yüksek kaliteli hasta bakımı, dünya standartlarında araştırma ve olağanüstü klinik ve öğretim tesislerini bir araya getiriyoruz.

Günümüzün optometristleri, hastaların görme yetisini ve göz sağlığını iyileştirmede doğrudan rol oynayan özerk göz sağlığı klinisyenleridir. Optometristler toplum, hastane ve ev ortamları dahil olmak üzere çeşitli sağlık hizmeti ortamlarında çalışmaktadır. Gözler ve görme sistemi ile ilgili sorunları değerlendirmek, teşhis etmek, tedavi etmek ve yönetmek için hastalarla ve halkla birlikte çalışırlar. Gözlük ve kontakt lens gibi optik cihazları reçeteleyerek, tedavi edici ilaç veya lazer tedavileri de dahil olmak üzere göz sağlığı sorunlarını yöneterek ve ayrıca halka önleyici, rehabilite edici ve diğer göz bakımı yönetimi tavsiyeleri sağlayarak hastalara yardımcı olabilirler.

Göz sağlığı hızla gelişen bir alandır ve kayıtlı optometristler genişleyen bir klinik alt uzmanlık yelpazesinde daha fazla eğitim almayı seçebilirler. Günümüz optometristlerinin birçoğu göz sorunları için doktordan bağımsız olarak ilaç reçete etmekte ve göz sağlığı ekiplerinde hayati bir rol oynamaktadır.

Programımız, Genel Optik Konseyi'ne optometrist olarak kaydolmak için gerekli bilgi ve becerileri kazanmanızı sağlayacaktır. Yeterlilik aşamasında çok çeşitli optik ve tıbbi göz sorunlarını güvenle ve bağımsız olarak yönetmeyi öğreneceksiniz. Yüksek nitelikli çok disiplinli göz bakım ekibimiz tarafından yönetilen kurum içi Üniversite uzman göz kliniklerimizde gözlem yapmak ve çalışmak için eşsiz fırsatlara sahip olacaksınız. Daha sonra, programınız sırasında, hem Optometristler Koleji tarafından düzenlenen genişletilmiş klinik yerleştirme sırasında hem de Üniversite uzman kliniklerimizde çalışırken hasta bakımı için daha fazla sorumluluk alacak ve klinik becerilerinizi geliştireceksiniz.

Programımızda, College of Optometrists'ten seçilmiş daha yüksek niteliklere ulaşma fırsatları yer almakta olup, sizi optometri mesleğindeki genişleyen roller ve gelecekteki değişiklikler için hazırlamaktadır. Lisansüstü klinik veya araştırma kariyer yolları için mükemmel bir temel oluşturacak ve modern Birleşik Krallık optometri uygulamalarında başarılı olmanızı sağlayacak yaşam boyu öğrenme, liderlik ve mesleki gelişim zorluklarını ele almaya hazır olacaksınız.

Neden Bu Katı Öğrenin?

Bu program, Genel Optik Konseyi'ne optometrist olarak kaydolmanız için size bilimsel ve klinik bilgi sağlayacaktır.

Yerleşik Yüksek Yeterlilikler

Programlarımız, belirli bir ilgi alanında uzmanlaşmanızı sağlayan daha yüksek mesleki yeterlilikler içermektedir.

96 İstihdam

Mezunlarımızın %96'sı kurslarının bitiminden 15 ay sonra yüksek vasıflı işlerde çalışmaktadır. (Mezun Sonuçları 2020/21 anketi)

22 Milyon Sterlinlik Optometri Tesisi

Okulumuz, bünyesinde bir göz kliniği bulunan 22 milyon sterlinlik özel bir optometri tesisinde yer almaktadır.

Kurs Tasarımı ve Sunumuna Katılan Araştırmada Aktif Personel

Öğretim kadromuzun çoğu araştırmacıdır ve çoğu durumda kendi alanlarında önde gelen uzmanlardır.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

Chat with students

sorular